Историја програми, барај за врвот Историја програми тука! - Историја

Историја програми, барај за врвот Историја програми тука! - Историја

Историја

Добивање на мајстор на уметноста во историјата степен е одлична опција за оние кои бараат и понатаму да учат на свет на големите настани, личности, Прогресии и временски периоди. Заработка напреден степен историја може да помогне во забрзување на успешна и профитабилна кариера како наставник, професор, музеј куратор, историчар, истражувач или било кој број на поврзани позиции.

Само она што е магистер по историја? Овој напреден степен програма им помага на учениците понатамошен развој на нивните критичко размислување, независно истражување и вештини за пишување во обид да се стекнат со знаења и ги унапредат своите кариери во различни дисциплини.Студентите кои успешно завршување на мајстор на уметноста во историјата програмата има образовна основа неопходни за вршење независни истражувачки проекти, анализа на историски документи и аргументи, креирање на библиографии од асортиман на различни ресурси и медиуми и пишување есеи, научни трудови и рецензии со историски фокуси .

Студентите кои ефикасно завршување на м-р по историја програма обично се способни да имаат повисоки плати од нивните помалку образовани конкуренти, како и се за високото образование позиции во оваа конкурентна индустрија.

Цената на М-р програма во историјата варира врз основа на голем број на фактори, како што географската локација, должината на курсот преземени и училиштето преку која на програмата е понуден.

Напредно историја степен носителите се подготвени за вработување во широк спектар на сектори, вклучувајќи, но не ограничено на, образованието, владата сервис, зачувување и музеј и архивски менаџмент. Дипломирани студенти на м-р Историја програми се исто така подготвени да преземат дополнителни степен работа во историја, право, бизнис и други сродни области.

Студентите заинтересирани во спроведувањето на м-р во историјата има изобилство на опции, и образовно и географски. Понатаму да се истражуваат овие опции на интернет и да дознаете повеќе за широк спектар на програми кои постојат за господар на студентите, ги користат нашите богата база на податоци и се земе дека следниот чекор кон добивање на напреден степен. Барај за вашата програма подолу и контакт директно канцеларијата за прием на училиште на вашиот избор со пополнување на олово форма.

 

 

Читај повеќе

М-р историски истражувања

New College of the Humanities
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии August 2019 Обединетото Кралство London

Нашите М-р Историски истражувања [+]

Преглед на програмата

Почнувајќи од 2018 година, наша

Секој од седумте курсеви на програмата е развиен од наградуваниот академски, историчар и радиодифузер д-р Сузана Липсомб и ќе биде предаден од Историскиот факултет во NCH.

Курс 1: Занаетчиството на историчаротКурс 2: Студија на длабочина I *Курс 3: Јавна историјаКурс 4: Студија за длабочина II *Курс 5: Дисертација IКурс 6: Применета јавна историјаКурс 7: Дисертација II... [-]

мајстор на уметноста во писмена форма и усни традиции

The Graduate Institute
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Bethany

Две години мајстор на уметноста во пишување и усмени традиции програма е за сите заинтересирани за: [+]

Преглед

Две години мајстор на уметноста во пишување и усмени традиции програма е за сите заинтересирани за:

Учење како приказните влијаат врз начинот на кој размислуваме, чувствуваме, делуваме и се однесуваме Истражување на креативниот процес и нивната креативност Разбирање на моќта и примена на наративното раскажување приказни Да се ​​биде дел од мотивирана и тесно поврзана заедница за учење Мелење само-режија учење со заживување учење во училница Објавување или на друг начин доведување на нивните приказни во живот ... [-]

историја

International Accelerator
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Boston

Мајстор на уметноста во историјата е дизајниран за да им служи на потребите на голем број на ученици, вклучувајќи ги и оние кои планираат да ги извршуваат докторат, оние кои сакаат да ги подобрат своите вештини како наставници во средно училиште, а оние кои бараат да се збогати своите интелектуални животи. Во прилог на програмата Општи м-р, јавната историја и зголемен додипломски да дипломираат се понудени песни. [+]

Мајстор на уметноста во историјата

Мајстор на уметноста во историјата е дизајниран за да им служи на потребите на голем број на ученици, вклучувајќи ги и оние кои планираат да ги извршуваат докторат, оние кои сакаат да ги подобрат своите вештини како наставници во средно училиште, а оние кои бараат да се збогати своите интелектуални животи. Во прилог на програмата Општи м-р, јавната историја и зголемен додипломски да дипломираат се понудени песни.... [-]


ма во историјата

American University - Washington, DC - College of Arts and Sciences
Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Програмата на мајсторот историја степен нагласува широка разбирање на минатото, на развојот на капацитетот за специјализирани за истражување и одгледување на колегијални односи. [+]

На програма историја магистратура нагласува широка разбирање на минатото, на развојот на капацитет за специјализирани за истражување и одгледување на колегијални односи. Студентите историја УО може да се концентрира на американската историја, модерната европска историја, или јавно историја и развој на мали области на студии (надвор полиња), како и (помали или поголеми) крос-национален и интердисциплинарни области.... [-]


ма во културниот и интелектуална историја 1300-1650

University of London, School of Advanced Study
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци October 2019 Обединетото Кралство London

Овој степен на Варбург Институтот има за цел да им овозможат на студентите за интердисциплинарни истражувања во средновековна и ренесансна студии и во приемот на класичната традиција. [+]

За степенот

Институтот Варбург М-р во културна и интелектуална историја има за цел да им овозможат на студентите за интердисциплинарни истражувања во средновековни и ренесансни студии и во приемот на класичната традиција. Студентите ќе бидат дел од меѓународната заедница на научници, кои работат во многу познати светски библиотека. Тие ќе ги прошири своите спектар на знаење, за да го вклучите историски информирани толкување на слики и текстови, историја на уметност, филозофија, историја на науката, литературата, како и влијанието на религијата во општеството. Студентите ќе ги подобрат своите знаења на латински, француски и италијански јазик и ќе се здобијат со библиотеката и архивскиот вештини од суштинско значење за истражување на основните текстови.... [-]


Ма во историјата со акцент во образованието

Grand Canyon University
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 3 more

Мајсторот на уметностите во историјата со акцент во образованието степен програма ги подготвува студентите да предаваат додипломски курсеви за кампусот и онлајн модалитетите на две-годишни или четиригодишни институции. [+]

На Мајстор на уметноста во историјата со акцент во образованието Степен програма ги подготвува студентите да предаваат додипломски курсеви за кампусот и онлајн модалитетите во две-годишни или четиригодишни институции.

Понудени од Колеџот за хуманистички и општествени науки на Универзитетот Гранд Кањон, овој мајстор во историјата ја балансира содржината на историјата со педагогијата за да обезбеди пат за добивање напредна обука во областа на историјата и образованието. Студентите ќе ги идентификуваат училниците техники и разните аспекти на звучните педагошки практики на универзитетско ниво. Демонстрирањето на разбирањето на главните историски настани, теми, наративи, аргументи и толкувања дополнително ќе ги подготви учениците да учат на предметот. Овој мајстор на уметноста во историјата со акцент во образованието степен програма е одлична можност за оние страствени за настава со силен интерес и љубопитност за историјата, како и. Студентите ќе ги анализираат клучните факти и значењето на историските настани, ќе ги оценуваат културните случувања и ќе ги следат различните политички, економски или воени истории од целиот свет.... [-]


студии на холокаустот и геноцид

Gratz College
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Philadelphia

Програмата Холандија и студијата за геноцид во колеџот Гратц се фокусира на холокаустот, неговото современо значење и поширокиот феномен на геноцид во денешно време. [+]

Програма за преглед

Програмата Холандија и студијата за геноцид во колеџот Гратц се фокусира на холокаустот, неговото современо значење и поширокиот феномен на геноцид во денешно време.

Програмата е наменета за едукатори во јавни и приватни училишта, вработени во музејот, професионалци во заедницата, религиозни и лидери, оние кои се вклучени во меѓуверски дијалог и возрасни ученици кои земаат часови за лично збогатување или кредит.... [-]


ма во историјата

Goldsmiths, University of London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство London + 1 more

Магистер по историја е иновативен, креативен, слободно размислување, стимулирање, разновидност и предизвик - сè што е карактеристично за историјата на Goldsmiths. [+]

Магистер по историја е иновативен, креативен, слободно размислување, стимулирање, разновидност и предизвик - сè што е карактеристично за историјата на Goldsmiths.

Пристапот на Одделот за историја е тематски и интердисциплинарен, со стручна експертиза која ги опфаќа историите на Британија, Источна и Западна Европа, Јужна Азија и Африка.

Ние сме на најсовремените полиња и односот помеѓу ученикот и наставникот ни овозможува да посветиме неспоредлив временски период на индивидуален надзор.... [-]


Мајстор на уметноста во црковната историја

Africa International University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 3 години May 2019 Кенија Nairobi + 1 more

На крајот на студијата во мајстор на уметноста во црковната историја, студентите треба да бидат способни да: Резиме на историјата на христијанството до 1500 АД ... [+]

Мајстор на уметноста во црковната историја

На крајот на студијата во мајстор на уметноста во црковната историја, студентите треба да бидат способни да: 1) Преглед на историјата на христијанството до 1500 година.

2) Толкување на историјата на црквата од 1500 АД и да разговараат за неговите импликации за христијанскиот живот и министерството денес.

3) Опишете ги клучните случувања во Африка христијанската историја и да покаже како оваа историја има облик на Африканската христијански контекст во кој тој или таа ќе живеат и работат.... [-]


М-р историски науки

University of Passau
Студии врз за студентски град Целосна 4 - 6 семестри October 2019 Германија Passau

Оваа програма за истражување фокусирани господар во историски науки дава теорија и методи на истражување, овозможувајќи ви да ги примени научните принципи на историски теми. [+]

За програмата

Оваа програма за истражување фокусирани господар во историски науки дава теорија и методи на истражување, овозможувајќи ви да ги примени научните принципи на историски теми. Ќе научите да се справите со сложените прашања и да ги реконструирате историските настани и настани со вкрстување на изворниот материјал. Повеќето програми за историја имаат тенденција да се фокусираат на главните историски периоди; М-р Историски науки на University of Passau дополнително вклучува предмети од тесно поврзани дисциплини. Програмата е дизајнирана да ви овозможи активно да ја обликувате вашата студија патека со избирање на два фокусни модули кои ќе одговараат на вашите лични интереси и планови за кариера.... [-]


Ма историјата

The George Washington University - Columbian College of Arts & Sciences
Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Студентите извршуваат магистрира на Катедрата за Историја работат тесно со меѓународно признати факултет GW е во широк спектар на специјалитети, вклучувајќи модерна Америка, раната модерна Европа, и царски и колонијална студии. [+]

Студентите извршуваат магистрира на Катедрата за Историја работат тесно со меѓународно признати факултет GW е во широк спектар на специјалитети, вклучувајќи модерна Америка, раната модерна Европа, и царски и колонијална студии.

М-р програма ги подготвува студентите не само за д-р работа, но и за широк спектар на професии, од настава средношколци на владините работи за историски истражувања во приватниот сектор. Вашингтон има некои од најдобрите ресурси за историски истражувања во светот, вклучувајќи го и Националниот архив, Шекспир библиотека Folger и Библиотеката на Конгресот. Нашите дипломци се качил на УО да имаат успешна и плодна кариера.... [-]


ма во глобалната, меѓународна и компаративна историја

Georgetown University - Graduate School of Arts & Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри August 2019 Соединети Американски Држави Washington

Програмата за магистер по историја во Џорџтаун е вкоренета во суштината на верувањето дека меѓусебните врски меѓу различни региони и култури во светот играле клучна улога во обликувањето на развојот на општествата уште од модерната ера и дека длабокото разбирање на овие историски сили е од суштинско значење за да го сфатиме светот во кој живееме во моментов. Историјата како дисциплина има за цел да ги анализира и интегрира политиката и државите, продукцијата и работата, животната средина и општеството, културата и религијата, како и родот и семејството. Џорџтаун Историја р студентите ги истражуваат овие аспекти на човечкото општество, како тие се менуваат со текот на времето, со поставување на локални, регионални и национални случувања во транс-регионални или глобални контексти. [+]

Програмата за магистер по историја во Џорџтаун е вкоренета во суштината на верувањето дека меѓусебните врски меѓу различни региони и култури во светот играле клучна улога во обликувањето на развојот на општествата уште од модерната ера и дека длабокото разбирање на овие историски сили е од суштинско значење за да го сфатиме светот во кој живееме во моментов. Историјата како дисциплина има за цел да ги анализира и интегрира политиката и државите, продукцијата и работата, животната средина и општеството, културата и религијата, како и родот и семејството. Џорџтаун Историја магистратура истражувања на овие аспекти на човечкото општество како тие се менуваат со текот на времето, со поставување на локални, регионални и национални случувања во transregional или глобални контексти.... [-]


MA in History & Economics

University of Bayreuth
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри October 2019 Германија Bayreuth

[+]

Се повеќе и повеќе експерти се потребни за да се анализира сложени економски односи и развивање интегративен пристапи кон остварување на решенија врз основа на историското искуство.

Програма на мајсторот историја и економија ви нуди интердисциплинарни образование во историјата и економијата, која во моментов е еден-на-еден вид во Германија.

[-]

MA in History

Tufts University - Graduate School of Arts and Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Medford

[+]

Познавање на еден јазик, освен англискиот јазик, доволно за истражување на извори на тој јазик или владеење на едно техничко поле (на пример, статистичка анализа, економска теорија) релевантни за специјализирани интереси. Способност за соработка во истражувањето на областа на историското истражување и за да се приспособат сопствените истражувања кон наодите на ко-истражувачите. Основна способност да води дискусија во училницата за историски материјал и да ја процени историската работа, како и искуство при организирање на читања и агенда за анализа во ефективна наставна програма. [-]

Магистер по историја (р)

Mary Immaculate College
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Ирска Limerick + 1 more

Акредитирани модули вклучуваат: Револуционерната Ирска, 1789-1803; Американската ирски, 1850-1920; Ирски заедници во раносовремен Европа; Науката и ... [+]

М-р по историја

Оваа програма се состои од шест научи модули и 20.000 збор дисертација. Акредитирани модули вклучуваат: Револуционерната Ирска, 1789-1803; Американската ирски, 1850-1920; Ирски заедници во раносовремен Европа; Наука и просветителството во раносовремен Европа; Расата, полот и етничката припадност во САД во историска перспектива; Еволуцијата на популарната култура 1750-1950; Усна историја: теорија и практика; Image-базирани истражување во историјата; Популарни протест во pre-глад Ирска; На градот во деветнаесеттиот век Ирска; Истражувачки методи во историјата (Core); Ирската протестантски Традиција 1536-1869; Ирска и во двете светски војни; Visualising Ирска; Црквите, општеството и државата Ирски по 1922 година. Само 6 модули ќе бидат понудени во секој од една година. Сегашната модули се:... [-]