MA Милан - MA програми во Милан MA, Милан

MA Милан - MA програми во Милан MA, Милан

Master

М-р применета лингвистика е најчестиот на голем број на мајстори, или магистер, како тие се најчесто познати, кои имаат повисока концентрација на науката и се фокусира помалку на училница пракса.

Италија, официјално на Италијанската Република, е унитарна парламентарна република во рамките на Европската унија, кој се наоѓа во Јужна Европа. На север, се граничи Франција, Швајцарија, Австрија и Словенија по должината на Алпите.

За сите оние кои се интересираат за студирање Мода и најновите трендови Милан е најдобро место да се оди. Таа ги има сите добар тренинг институции кои обезбедуваат добар квалитет на образование по разумна цена. Универзитетот на Милан и Политехничкиот универзитет во Милано се некои од познати универзитети.

MA Милан - Земи си MA во Милан. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

мајстор на уметноста во дизајнот (специјализација во дизајн на производи)

NABA - Nuova Accademia di Belle Arti, Milano
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2018 Италија Милан

М-р во дизајн на производи развиен од м-р во дизајн, прво како специјализација и сега како свој целосен степен програма. Ќе дознаете современ пристап кон дизајнот основан на италијанската култура на дизајн. Ќе ги истражите идеите и стратегиите на професионалните дизајнери со цел да го развиете сопствениот личен дизајн идентитет. Ќе ги анализирате новите референтни сценарија за иновативни теми и дизајнирате или редизајнирате објекти преку поттикнување на искуствено и физичко поврзување со нив. [+]

МАСТЕР НА УМЕТНОСТА ВО ПРОЕКТОТ - ДИЗАЈН НА ПРОИЗВОД

Нашиот пристап преку учење преку учење ги комбинира традиционалните визуелни дисциплини со нови дигитални технологии и синтетизира индивидуални студии со групна работа на проекти. Ние воспоставуваме бројни соработки и проекти со италијански и меѓународни компании и институции за да им дадеме на студентите практични можности за работа за да го развијат своето критичко размислување, концептуално решавање на проблемите и практични уметнички и дизајнирани вештини.... [-]


мајстор на уметноста во дизајн (специјализација во дизајнот на ентериер)

NABA - Nuova Accademia di Belle Arti, Milano
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2018 Италија Милан

Курсот длабоко ги истражува прашањата и методолошките процеси поврзани со дизајнот на внатрешни простори, со цел развивање на професионални профили кои се зрели, свесни, сигурни и флексибилни, можат да се изразуваат успешно во глобалниот пазар на креативни работни места. [+]

МАСТЕР НА УМЕТНОСТА ВО ДИЗАЈН - ДИЗАЈН НА ВНАТРЕШНИОТ

Нашиот пристап преку учење преку учење ги комбинира традиционалните визуелни дисциплини со нови дигитални технологии и синтетизира индивидуални студии со групна работа на проекти. Ние воспоставуваме бројни соработки и проекти со италијански и меѓународни компании и институции за да им дадеме на студентите практични можности за работа за да го развијат своето критичко размислување, концептуално решавање на проблемите и практични уметнички и дизајнирани вештини.... [-]


мајстор на уметноста во мода и текстил дизајн

NABA - Nuova Accademia di Belle Arti, Milano
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2018 Италија Милан

Мајстор на уметноста во Мода и Текстил дизајн е интензивна проекти базирани степен. Во текот на овој две-годишна програма, ќе се истражуваат иновативни мода алатки и процеси на производство и на огромен број на креативни можности тие да си дозволи. Ќе се развие капацитет за преточување на идеите во свој моден јазик, и ќе брус вашата способност да се анализира и критика моден дизајн на високо ниво. [+]

МАСТЕР НА УМЕТНОСТА ВО МОДНИОТ И ТЕКСТИЛЕН ДИЗАЈН

Нашиот пристап преку учење преку учење ги комбинира традиционалните визуелни дисциплини со нови дигитални технологии и синтетизира индивидуални студии со групна работа на проекти. Ние воспоставуваме бројни соработки и проекти со италијански и меѓународни компании и институции за да им дадеме на студентите практични можности за работа за да го развијат своето критичко размислување, концептуално решавање на проблемите и практични уметнички и дизајнирани вештини.... [-]


мајстор на уметноста во комуникациски дизајн

NABA - Nuova Accademia di Belle Arti, Milano
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2018 Италија Милан

М-р во комуникациски дизајн програма се приближува бизнис комуникација како синтеза на економската и уметнички димензии. Ќе се развие својата експертиза во двете димензии во текот на овој две-годишна програма. [+]

МАСТЕР НА УМЕТНОСТИ ВО КОМУНИКАЦИСКИОТ ДИЗАЈН

Нашиот пристап преку учење преку учење ги комбинира традиционалните визуелни дисциплини со нови дигитални технологии и синтетизира индивидуални студии со групна работа на проекти. Ние воспоставуваме бројни соработки и проекти со италијански и меѓународни компании и институции за да им дадеме на студентите практични можности за работа за да го развијат своето критичко размислување, концептуално решавање на проблемите и практични уметнички и дизајнирани вештини.... [-]


магистрирал во управување со структурните работи и инфраструктурен проект

Politecnico di Milano - Scuola Master Fratelli Presenti
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1677 часа November 2018 Италија Милан + 2 more

На обука понудени од страна на мајстор има за цел да ги воведе студентите во управувањето со инвестиции во недвижен имот, градежништвото и инфраструктурата. Управувањето со инвестиции започнува од точни вреднување. За ова, вовед во филозофијата на "вредност инвестирање" ќе бидат презентирани на учениците, како и запознавање со најважните концепти на сметководството. На овој начин, студентите ќе имаат фундаментална основа за да се оцени инвестиција во "микро" ниво. Особено внимание ќе се посвети на вреднување на инвестициите на "макро". [+]

На обука понудени од страна на мајстор има за цел да ги воведе студентите во управувањето со инвестиции во недвижен имот, градежништвото и инфраструктурата. Управувањето со инвестиции започнува од точни вреднување. За ова, вовед во филозофијата на "вредност инвестирање" ќе бидат презентирани на учениците, како и запознавање со најважните концепти на сметководството. На овој начин, студентите ќе имаат фундаментална основа за да се оцени инвестиција во "микро" ниво. Особено внимание ќе се посвети на вреднување на инвестициите на "макро".... [-]


Магистер по лидерство во Глокал архитектонски дизајн

Politecnico di Milano - Scuola Master Fratelli Presenti
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1550 часа November 2018 Италија Милан + 2 more

Со повеќе конкурентна средина, креативни професионални и креативни индустрии мора да се задржи чекор со новите граници на иновации. Ова е особено точно во областа на архитектурата, дисциплина која е тесно поврзано со човековото битие, постои потреба да се разбере дека градежни простори за луѓето и општеството се поврзани со јасно разбирање на тоа како луѓето се однесуваат, како луѓето се развие навики и како овие ставови се разликуваат во форма земја до земја. Ова е начинот на кој Архитектура треба да одговори во зависност од културата. Програмата ќе биде машина за декодирање и се разбере креативни предностите на Бренд Италија, и моќта на "Произведено во Италија. Овој курс ќе се создаде претприемачи кои можат да научат од италијанските пример, и користете го овој за да ја видите и да развијат можности низ целиот свет. [+]

Со повеќе конкурентна средина, креативни професионални и креативни индустрии мора да се задржи чекор со новите граници на иновации. Ова е особено точно во областа на архитектурата, дисциплина која е тесно поврзано со човековото битие, постои потреба да се разбере дека градежни простори за луѓето и општеството се поврзани со јасно разбирање на тоа како луѓето се однесуваат, како луѓето се развие навики и како овие ставови се разликуваат во форма земја до земја. Ова е начинот на кој Архитектура треба да одговори во зависност од културата. Програмата ќе биде машина за декодирање и се разбере креативни предностите на Бренд Италија, и моќта на "Произведено во Италија. ... [-]