MA Торино - MA програми во Торино MA, Торино

MA Торино - MA програми во Торино MA, Торино

Master

Мајстори степени, попозната како м-р, се постдипломски степени во траење од најмалку една година, а понекогаш и две години, тие се изучуваат степени вообичаено се бара некои вистински истражување. М-р е најчестиот име за магистерска диплома и често се користи.

Италија, официјално на Италијанската Република, е унитарна парламентарна република во рамките на Европската унија, кој се наоѓа во Јужна Европа. На север, се граничи Франција, Швајцарија, Австрија и Словенија по должината на Алпите.

Торино е еден од бизнис градови на Италија. На универзитетите во овој град се стремиме да се обезбеди квалитетно образование во Италија. Ова место е центар на врвот изрез меѓународни училишта, како на Универзитетот во Торино кои се посветени на ваша добра кариера за студентите.

MA Торино - Земи си MA во Торино. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

мајстор на уметноста на англиски и американски студии (eas)

University of Turin
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2018 Италија Торино

2-годишна р програма (Laurea Magistrale) на англиски и американски студии на Универзитетот во Торино е дипломиран програма во хуманитарни науки фокусирајќи се на англиски и северноамерикански јазик / лингвистика, литература и култури, анализирани во интердисциплинарна и компаративна перспектива. [+]

На 2-годишна р програма (Laurea magistrale) во англиски и американски студии на Универзитетот во Торино е дипломиран програма во хуманистички фокусирајќи се на англиски и северноамерикански јазик / лингвистика, литература и култури, анализирани во интердисциплинарна и компаративна перспектива.

Целосно се предава на англиски јазик, програмата се подготвува дипломирани студенти кои се професионално компетентни на англиски јазик и стекнале длабинско разбирање на литературите и културите на англиски - т.е. британски, северноамерикански и постколонијални - како и аспекти на историјата кои ги обликуваат тие култури .... [-]


мајстор на уметноста во филозофијата

University of Turin
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2018 Италија Торино

Почнувајќи од октомври 2016 година, Универзитетот во Торино понуди нова магистерска програма по филозофија целосно предадена на англиски јазик: Филозофски интернационален наставен план. Програмата има за цел да обезбеди темелно увид во широк спектар на филозофски проблеми и во развојот на карактеристични преносливи вештини кои произлегуваат од напредно филозофско образование. [+]

Почнувајќи од октомври 2016 година, Универзитетот во Торино понуди нова магистерска програма по филозофија целосно предадена на англиски јазик: Филозофски интернационален наставен план. Програмата има за цел да обезбеди темелно увид во широк спектар на филозофски проблеми и во развојот на карактеристични преносливи вештини кои произлегуваат од напредно филозофско образование. Јадро наставна програма за класични текстови и прашања е на располагање, заедно со курсеви кои допираат до првите дебати не само во тековната филозофија, туку и во фундаментални прашања во врска со современата политика, уметност и науки.... [-]


ма меѓународната уметност администрација (miaa)

St. John International University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години October 2018 Италија Торино + 1 more

Мајсторот на уметностите во меѓународните уметностите администрација (MIAA) се фокусира на нова концепција на уметноста како што е развиена во последниве години преку експертиза на лекари. [+]

М-р Меѓународниот уметностите администрација (MIAA) Мајсторот на уметностите во меѓународните уметностите администрација (MIAA) се фокусира на нова концепција на уметноста како што е развиена во последниве години преку експертиза на лекари. А уметничко дело веќе не е замислен како предмет на кои различни акции да се применува. Уметноста е сега се смета како дел од мрежата на односи, кои може да се идентификува како "информација". "Информации" е тука сфати како нова вредност формирана од страна на оваа релациона визија на уметноста. Информации со што вклучува културно-географска-етички контексти во кој едно уметничко дело е замислена и мора да биде искусни. На MIAA ќе се развие главните теми на оваа комплексна мрежа според одржливост, управување, како и реализација на уметноста. Одржливост значи дека во денешно време секоја работа во врска со уметноста мора да се достигне сопствената одржливост, широко сфати како економско-еколошки-етички богата концепција. Сите уметност има да се складира, каталогизирани, и управувана според новите електронски алатки кои се веќе дел од зацртаната цел. Управување претставува континуитет помеѓу уметнички дела и нивни зацртаната цел. Зацртаната цел сега е суштински дел на уметноста. Комуникација, прикажување, маркетинг не се отсечени од уметноста како таква. Раководството на уметност денес вклучува зголемување на расположливите ресурси (финансиски средства стратегии, иновативни маркетинг тактики и промоција, итн) и подобрување на нивната искористеност (планирање и финансиска контрола). Покрај тоа, оваа нова концепција ќе се применуваат кон традиционалните уметнички дела, како и за нови форми на уметноста како што се радио или телевизиски снимки или роден дигитални документи. Господар има... [-]