MA во Казахстан - MA програми во Казахстан MA

MA во Казахстан - MA програми во Казахстан MA

Master

Мајстор на уметноста или Магистер за бизнис администрација е дипломиран степен обично заработени по програма на студии на ликовната уметност, економијата, општествените науки или други, слични концентрации. Овие програми имаат тенденција да трае една до две години.

Казахстан, официјално Република Казахстан, е држава во Централна Азија, со помал дел западно од Урал реката во Источна Европа.

MA во Казахстан - Земи си MA во Казахстан. Сите програма БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето тука!

Читај повеќе

мајстор на уметноста (MA) економија

KIMEP University
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри September 2018 Казахстан Алмати

Магистер на науки по економија програма обезбедува првокласни Западен образование. Ќе се развие: Разбирање на слободна пазарна економија; Силен вештини аналитичко расудување; [+]

Мајстор на уметноста (MA) економија

Магистер на науки по економија програма обезбедува првокласни Западен образование. Ќе се развие:

Разбирање на слободна пазарна економија; Силен вештини аналитичко расудување; Ефикасно решавање на проблеми вештини; Познавање на главните економски прашања на Казахстан и Централна Азија; Капацитет да спроведе независно истражување.

М-р по економија на KIMEP е 3-семестар, 36-кредитна програма која им нуди на студентите со длабоко разбирање на глобалната и домашната економија, банкарство, финансии, меѓународна трговија и други критични области.... [-]


мајстор на уметноста (MA) во меѓународната новинарство и масовни комуникации

KIMEP University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Казахстан Алмати

Магистер по меѓународна новинарство KIMEP Универзитетот сега го слави својот 10-та година, како единствен западен стил постдипломски новинарство програма во Централна Азија. Тоа премостува професионални и [+]

Мајстор на уметноста (MA) во меѓународната новинарство и масовни

Магистер по меѓународна новинарство KIMEP Универзитетот сега го слави својот 10-та година, како единствен западен стил постдипломски новинарство програма во Централна Азија. Тоа премостува професионални и академски образование, како и меѓународни и Казахстан реалност. Повеќето часови се предава како семинари, и вклучуваат живи дискусии. Искусни меѓународни факултет и Казахстан професионалци, кои имаат непроценливо локално искуство и индустрија врски, поддршка и работат тесно со студенти. Практиканти, непроценлив аспект на професионален развој, се потенцира. Еве, студентите се третираат како ценет поединци, секој со целите и идеите на своите.... [-]


мајстор на уметноста во настава на англиски Воведничари на други јазици (TESOL)

KIMEP University
Студии врз за студентски град Целосна 2 - 4 години September 2018 Казахстан Алмати

М-р KIMEP е во TESOL ги подготвува своите ученици да станат добро квалификувани, стручни едукатори на странски јазик на учениците низ Казахстан и пошироко. Основана е во 2007 година, оваа дипломираат [+]

Мајстор на уметноста во настава на англиски Воведничари на други јазици (TESOL)

М-р KIMEP е во TESOL ги подготвува своите ученици да станат добро квалификувани, стручни едукатори на странски јазик на учениците низ Казахстан и пошироко. Основана е во 2007 година, овој степен дипломиран програма се базира на идеи од применетата лингвистика и образовни. Курсеви им обезбеди на теорија и пракса во најновите методи во наставата општо јазик. Иако акцент на програмата е на наставник по англиски јазик, учениците не се по секоја цена ограничен на англиски јазик; на теоретска основа и практична обука се однесува на сите јазици.... [-]