MA Алмати - MA програми во Алмати MA, Алмати

MA Алмати - MA програми во Алмати MA, Алмати

Master

Магистер е магистратура доделени на учениците кои имаат завршено програма за студирање економијата или фини уметности субјекти како што се историја, комуникации, филозофија, теологија или англиски. А мајстор на уметноста степен обично бара предмети, истражувања и писмени испити.

Република Казахстан е држава е централна Азија. Тоа е најголемата земја опкружена со копно. Образовниот систем е универзално и задолжително. Тоа е поделено во 3 фази, и тоа: основно (обрасци 1-4), основните општи (обрасци 5-9), и високи ниво на образование (форми 10-11 или 12).

Најголемиот град на Казахстан, Алмати е познат по своите добри меѓународни универзитети и нивните здружувања со американски универзитет, како што се Универзитетот Казахстан-Американец. Сите оние кои не можат да си дозволат да одат на скапи меѓународни универзитети да учат во Алмати.

MA Алмати - Земи си MA во Алмати. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

мајстор на уметноста (MA) економија

KIMEP University
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри September 2018 Казахстан Алмати

Магистер на науки по економија програма обезбедува првокласни Западен образование. Ќе се развие: Разбирање на слободна пазарна економија; Силен вештини аналитичко расудување; [+]

Мајстор на уметноста (MA) економија

Магистер на науки по економија програма обезбедува првокласни Западен образование. Ќе се развие:

Разбирање на слободна пазарна економија; Силен вештини аналитичко расудување; Ефикасно решавање на проблеми вештини; Познавање на главните економски прашања на Казахстан и Централна Азија; Капацитет да спроведе независно истражување.

М-р по економија на KIMEP е 3-семестар, 36-кредитна програма која им нуди на студентите со длабоко разбирање на глобалната и домашната економија, банкарство, финансии, меѓународна трговија и други критични области.... [-]


мајстор на уметноста (MA) во меѓународната новинарство и масовни комуникации

KIMEP University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Казахстан Алмати

Магистер по меѓународна новинарство KIMEP Универзитетот сега го слави својот 10-та година, како единствен западен стил постдипломски новинарство програма во Централна Азија. Тоа премостува професионални и [+]

Мајстор на уметноста (MA) во меѓународната новинарство и масовни

Магистер по меѓународна новинарство KIMEP Универзитетот сега го слави својот 10-та година, како единствен западен стил постдипломски новинарство програма во Централна Азија. Тоа премостува професионални и академски образование, како и меѓународни и Казахстан реалност. Повеќето часови се предава како семинари, и вклучуваат живи дискусии. Искусни меѓународни факултет и Казахстан професионалци, кои имаат непроценливо локално искуство и индустрија врски, поддршка и работат тесно со студенти. Практиканти, непроценлив аспект на професионален развој, се потенцира. Еве, студентите се третираат како ценет поединци, секој со целите и идеите на своите.... [-]


мајстор на уметноста во настава на англиски Воведничари на други јазици (TESOL)

KIMEP University
Студии врз за студентски град Целосна 2 - 4 години September 2018 Казахстан Алмати

М-р KIMEP е во TESOL ги подготвува своите ученици да станат добро квалификувани, стручни едукатори на странски јазик на учениците низ Казахстан и пошироко. Основана е во 2007 година, оваа дипломираат [+]

Мајстор на уметноста во настава на англиски Воведничари на други јазици (TESOL)

М-р KIMEP е во TESOL ги подготвува своите ученици да станат добро квалификувани, стручни едукатори на странски јазик на учениците низ Казахстан и пошироко. Основана е во 2007 година, овој степен дипломиран програма се базира на идеи од применетата лингвистика и образовни. Курсеви им обезбеди на теорија и пракса во најновите методи во наставата општо јазик. Иако акцент на програмата е на наставник по англиски јазик, учениците не се по секоја цена ограничен на англиски јазик; на теоретска основа и практична обука се однесува на сите јазици.... [-]