MA Њу Бранзвик - MA програми во Њу Бранзвик MA, Њу Бранзвик

MA Њу Бранзвик - MA програми во Њу Бранзвик MA, Њу Бранзвик

Master

Мајстори степени се повеќе разноврсна од докторски квалификации и имаат широк спектар на професионални и академски апликации. Според американското Министерство за образование, три видови на програми мајстори постојат истражувања, професионални и терминал. Најпопуларните мајстори степен видови се Мајсторот на уметностите (MA) и мајстор на науки (МСП) во мешавина на предмет полиња.

Канаѓаните се одржи голема важност за учењето, и имаат развиено првата стапка образовниот систем со високи стандарди. Не само што Канада обезбеди безбедно, чиста животна средина, но тоа е постојано рангирана како една од најдобрите места во светот за да живеат во смисла на квалитет на живот од страна на ОН.

Градот нуди голем број на можности за големи во некој курс на изборот. Со голем број на познати училишта како Универзитетот на Њу Бранзвик, овој град е во првите редови во подобрувањето на повисоко ниво на образование во Канада.

MA Њу Бранзвик - Земи си MA во Њу Бранзвик. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

мајстор на уметноста во пастирска теологија

Kingswood University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Канада Sussex

Мајстор на уметноста во Апостолски Богословскиот (MAPT) е рационализација 36-часовна господар 's степен, кој ги интегрира Писмо и библиска теологија во практиките на пастирска раководство. Овој степен се фокусира на тоа како форми теологија и информира нашето практикување на обожување, евангелизам, discipleship, а нашите идеи во врска со природата на Црквата, и духовна формирање. [+]

Мајстор на уметноста во Апостолски Богословскиот (MAPT) е рационализација 36-часовна господар 's степен, кој ги интегрира Писмо и библиска теологија во практиките на пастирска раководство. Овој степен се фокусира на тоа како форми теологија и информира нашето практикување на обожување, евангелизам, discipleship, а нашите идеи во врска со природата на Црквата, и духовна формирање.

На Kingswood ние високо го цениме и во теорија и практична примена, и историски врски и тековните иновации. Ние не ги гледаме овие како посебни области на интерес, туку како партнери во Министерството реалниот живот. реални проблеми бараат библиска одговор од реалниот живот. Ако ние не имаат добро развиена теолошка основа за undergird нашата служба, ние ризикуваат за изградба на црква на програми наместо на Христос.... [-]