MA Sussex - MA програми во Sussex MA, Sussex

MA Sussex - MA програми во Sussex MA, Sussex

Master

УО или Мајсторот на уметностите степен е добиена со учениците по завршувањето на програмата, на една до две години студира историја, англиски или други ликовни уметности или хуманистичките предмети. Магистерски студии најчесто се мешавина на истражување и предмети.

Канаѓаните се одржи голема важност за учењето, и имаат развиено првата стапка образовниот систем со високи стандарди. Не само што Канада обезбеди безбедно, чиста животна средина, но тоа е постојано рангирана како една од најдобрите места во светот за да живеат во смисла на квалитет на живот од страна на ОН.

MA Sussex - Земи си MA во Sussex. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

мајстор на уметноста во пастирска теологија

Kingswood University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Канада Sussex

Мајстор на уметноста во Апостолски Богословскиот (MAPT) е рационализација 36-часовна господар 's степен, кој ги интегрира Писмо и библиска теологија во практиките на пастирска раководство. Овој степен се фокусира на тоа како форми теологија и информира нашето практикување на обожување, евангелизам, discipleship, а нашите идеи во врска со природата на Црквата, и духовна формирање. [+]

Мајстор на уметноста во Апостолски Богословскиот (MAPT) е рационализација 36-часовна господар 's степен, кој ги интегрира Писмо и библиска теологија во практиките на пастирска раководство. Овој степен се фокусира на тоа како форми теологија и информира нашето практикување на обожување, евангелизам, discipleship, а нашите идеи во врска со природата на Црквата, и духовна формирање.

На Kingswood ние високо го цениме и во теорија и практична примена, и историски врски и тековните иновации. Ние не ги гледаме овие како посебни области на интерес, туку како партнери во Министерството реалниот живот. реални проблеми бараат библиска одговор од реалниот живот. Ако ние не имаат добро развиена теолошка основа за undergird нашата служба, ние ризикуваат за изградба на црква на програми наместо на Христос.... [-]