MA Gatineau - MA програми во Gatineau MA, Gatineau

MA Gatineau - MA програми во Gatineau MA, Gatineau

Master

Степенот р е пред се за студентите кои сакаат да ги подобрат своите општо математичкото образование или да учат.

Канаѓаните се одржи голема важност за учењето, и имаат развиено првата стапка образовниот систем со високи стандарди. Не само што Канада обезбеди безбедно, чиста животна средина, но тоа е постојано рангирана како една од најдобрите места во светот за да живеат во смисла на квалитет на живот од страна на ОН.

MA Gatineau - Земи си MA во Gatineau. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Магистер по одржлив управување со шумските екосистеми

Université Du Québec En Outaouais UQO
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Канада Gatineau Saint-Jérôme

[..] Овој мултидисциплинарен контрола е наменета за кандидатите кои сакаат да станат квалификувани професионалци во трајно управување со шумските екосистеми. [+]

На управувањето со шумските екосистеми во специјализирани работници кои се вклучени во дефиницијата, управување и решавање на проблемите на различни видови, со цел да се придонесе за реализација на одржлив развој на шумите.

Тие обезбедуваат управување со екосистемите и одржлив планирање шума земајќи ги во предвид, во своите принципи и практики на управување, повеќе на потребите на корисниците, на барањата на групи на интерес, целите на користење на земјиштето и заштита на шумските екосистеми .... [-]