MA Saint-Jérôme - MA програми во Saint-Jérôme MA, Saint-Jérôme

MA Saint-Jérôme - MA програми во Saint-Jérôme MA, Saint-Jérôme

Master

Мајстори степени, попозната како м-р, се постдипломски степени во траење од најмалку една година, а понекогаш и две години, тие се изучуваат степени вообичаено се бара некои вистински истражување. М-р е најчестиот име за магистерска диплома и често се користи.

Канаѓаните се одржи голема важност за учењето, и имаат развиено првата стапка образовниот систем со високи стандарди. Не само што Канада обезбеди безбедно, чиста животна средина, но тоа е постојано рангирана како една од најдобрите места во светот за да живеат во смисла на квалитет на живот од страна на ОН.

MA Saint-Jérôme - Земи си MA во Saint-Jérôme. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Магистер по одржлив управување со шумските екосистеми

Université Du Québec En Outaouais UQO
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Канада Gatineau Saint-Jérôme

[..] Овој мултидисциплинарен контрола е наменета за кандидатите кои сакаат да станат квалификувани професионалци во трајно управување со шумските екосистеми. [+]

На управувањето со шумските екосистеми во специјализирани работници кои се вклучени во дефиницијата, управување и решавање на проблемите на различни видови, со цел да се придонесе за реализација на одржлив развој на шумите.

Тие обезбедуваат управување со екосистемите и одржлив планирање шума земајќи ги во предвид, во своите принципи и практики на управување, повеќе на потребите на корисниците, на барањата на групи на интерес, целите на користење на земјиштето и заштита на шумските екосистеми .... [-]