MA Манитоба - MA програми во Манитоба MA, Манитоба

MA Манитоба - MA програми во Манитоба MA, Манитоба

Master

Мајстори степени се повеќе разноврсна од докторски квалификации и имаат широк спектар на професионални и академски апликации. Според американското Министерство за образование, три видови на програми мајстори постојат истражувања, професионални и терминал. Најпопуларните мајстори степен видови се Мајсторот на уметностите (MA) и мајстор на науки (МСП) во мешавина на предмет полиња.

Канада е најдобрата земја да ги извршуваат својата високо образование, ако сте интерактивни лице. Речиси секоја етничка група е претставена во Канада со тоа sa 'мултикултурно општество. Јазичната бариера не е проблем за странските студенти, како Канада се смета за светот 's лидер во обука за јазик.

Многу работодавци ловат за широка знаење, искуство и адаптибилност дека студентите се стекнуваат со проучувањето во овој град. Одличен високото образование институции се наоѓаат во овој регион, се добро познати и се идентификувале со овие својства на совршеност.

MA Манитоба - Земи си MA во Манитоба. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

мајстор на уметноста: теолошки студии

Canadian Mennonite University
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Канада Winnipeg

Дипломирал на Факултетот за Теологија и Министерството се обидува да ги инспирира и да им овозможат на студентите за пастирски министерство, лидерство, стипендија, а служба. [+]

Дипломирал на Факултетот за Теологија и Министерството се обидува да ги инспирира и да им овозможат на студентите за пастирски министерство, лидерство, стипендија, а служба. Студентите од широк спектар на религии и традиции се поканети во една заедница на научници и страсна едукатори кои се посветени на животот на црквата, со искуство во мисијата и услуги, и оствари во истражување и објавување.... [-]