MA Winnipeg - MA програми во Winnipeg MA, Winnipeg

MA Winnipeg - MA програми во Winnipeg MA, Winnipeg

Master

А господар 's степен е на постдипломски академски степен. А господар 's степен подготвува студентите да го води или управуваат. А господар 's степен, исто така, подготвува некое лице за голем број на потраги преку специјализирани студија на терен.

Ако се размислува на било кое повисоко образовен систем кој ќе влијае на вашиот живот позитивно, додека ви даваат практични знаења и вештини, а потоа Канада 's образовниот систем е она што ви треба. Патуваат во Канада за вашето образование ќе ве натера да го цениме креативноста и иновацијата од предавачите во овие високо образование институции.

Студирање во Винипег е забавно и авантуристички. Ќе се постигне своите образованието цели, а во исто време да уживате во животот во овој жив град. Студентите може да го постигне било сертификат, диплома и програми тие сакаат да се здобијат со само запишуваат во градските институции 's.

MA Winnipeg - Земи си MA во Winnipeg. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

мајстор на уметноста: теолошки студии

Canadian Mennonite University
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Канада Winnipeg

Дипломирал на Факултетот за Теологија и Министерството се обидува да ги инспирира и да им овозможат на студентите за пастирски министерство, лидерство, стипендија, а служба. [+]

Дипломирал на Факултетот за Теологија и Министерството се обидува да ги инспирира и да им овозможат на студентите за пастирски министерство, лидерство, стипендија, а служба. Студентите од широк спектар на религии и традиции се поканети во една заедница на научници и страсна едукатори кои се посветени на животот на црквата, со искуство во мисијата и услуги, и оствари во истражување и објавување.... [-]