MA Нова Шкотска - MA програми во Нова Шкотска MA, Нова Шкотска

MA Нова Шкотска - MA програми во Нова Шкотска MA, Нова Шкотска

Master

Степенот р е пред се за студентите кои сакаат да ги подобрат своите општо математичкото образование или да учат.

Канаѓаните се одржи голема важност за учењето, и имаат развиено првата стапка образовниот систем со високи стандарди. Не само што Канада обезбеди безбедно, чиста животна средина, но тоа е постојано рангирана како една од најдобрите места во светот за да живеат во смисла на квалитет на живот од страна на ОН.

Нова Шкотска регион се обиде да ги усогласи своите високо образование систем, заедно вешто обука и одлично образование. Поранешниот стручните училишта се обновени и се по стапките на почетокот училишта како Dalhousie универзитет и Acadia Универзитетот во понудата на квалитетно образование за студентите.

MA Нова Шкотска - Земи си MA во Нова Шкотска. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Мајстор за ликовни уметности

NSCAD University - Nova Scotia College of Art and Design
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Канада Halifax Hamilton

Мајстор за ликовни уметности степен е доделена по успешното завршување на 42 кредити на работа се разбира и други програмски барања (вклучувајќи го и финалето Изложба и тези) преземени во текот на [+]

Мајстор за ликовни уметности

&nbsp

Мајстор за ликовни уметности степен е доделена по успешното завршување на 42 кредити на работа се разбира и други програмски барања (вклучувајќи го и финалето Изложба и тези) преземени во текот на 20 до 24 месеци, почнувајќи во падот семестар. МНР програма на универзитетот, постои од 1973 година, им нуди на студентите со можност да се развие нивната работа во контекст на интензивна критичка дискусија. Академски студии во историјата на уметноста или други релевантни субјекти претставуваат составен дел на програмата. ... [-]