MA Guelph - MA програми во Guelph MA, Guelph

MA Guelph - MA програми во Guelph MA, Guelph

Master

Степенот р е пред се за студентите кои сакаат да ги подобрат своите општо математичкото образование или да учат.

Канада е најдобрата земја да ги извршуваат својата високо образование, ако сте интерактивни лице. Речиси секоја етничка група е претставена во Канада со тоа sa 'мултикултурно општество. Јазичната бариера не е проблем за странските студенти, како Канада се смета за светот 's лидер во обука за јазик.

MA Guelph - Земи си MA во Guelph. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

ма во управување со

University of Guelph
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри September 2018 Канада Guelph

Мајстор на уметноста во управување со програмата обезбедува збогатување, професионално релевантни и флексибилни академско искуство со вас, вклучувајќи, како дел од заеднички истражувања на животната средина. За разлика од програми кои потенцираат на општата област на управување или одредена индустрија песна, м-р по менаџмент ја нагласува развој на лидерството и подобро разбирање на управување врз основа на докази. Оваа програма ви обезбедува со потребната обука да продолжи и во високото образование, но, исто така, се подготвува да успешно да влезе во менаџерски, консалтинг или аналитичар позиции. [+]

Мајстор на уметноста во управување со програмата обезбедува збогатување, професионално релевантни и флексибилни академско искуство со вас, вклучувајќи, како дел од заеднички истражувања на животната средина. За разлика од програми кои потенцираат на општата област на управување или одредена индустрија песна, м-р по менаџмент ја нагласува развој на лидерството и подобро разбирање на управување врз основа на докази. Оваа програма ви обезбедува со потребната обука да продолжи и во високото образование, но, исто така, се подготвува да успешно да влезе во менаџерски, консалтинг или аналитичар позиции.... [-]


Магистратура по економија

University of Guelph
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Канада Guelph

Приклучи се на добредојде и соработка на универзитетската заедница и да научат од меѓународно признати научници во мајстор на уметноста во економија на Универзитетот во Guelph. Оваа една година напредна програма, која, исто така, нуди финансии специјализација, ќе се прошири вашето знаење економија надвор од додипломски студии и да се подготви за различни улоги во рамките на јавниот и приватниот сектор, како и понатамошно образование на ниво на д-р. [+]

Приклучи се на добредојде и соработка на универзитетската заедница и да научат од меѓународно признати научници во мајстор на уметноста во економија на Универзитетот во Guelph. Оваа една година напредна програма, која, исто така, нуди финансии специјализација, ќе се прошири вашето знаење економија надвор од додипломски студии и да се подготви за различни улоги во рамките на јавниот и приватниот сектор, како и понатамошно образование на ниво на д-р.... [-]