MA Windsor - MA програми во Windsor MA, Windsor

MA Windsor - MA програми во Windsor MA, Windsor

Master

А господар 's степен е академски степен доделена на поединци кои биле подложени студија покажува мајсторство или висок ред преглед на одредено поле на студии или област на професионална пракса.

Канаѓаните се одржи голема важност за учењето, и имаат развиено првата стапка образовниот систем со високи стандарди. Не само што Канада обезбеди безбедно, чиста животна средина, но тоа е постојано рангирана како една од најдобрите места во светот за да живеат во смисла на квалитет на живот од страна на ОН.

Виндзор е една од најамбициозните градови во Канада во однос на високото образование. Градот има сеопфатен и истражувачки ориентирана образовните институции, каде што студентите можат да ги постигнат своите цели во кариерата. Градот е многу добредојде, па затоа, дури и странски студенти доаѓаат тука за нивните студии.

MA Windsor - Земи си MA во Windsor. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Мајстор на уметноста во економијата

University of Windsor, Graduate
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 2 години September 2018 Канада Windsor

Универзитетот во Виндзор нуди една година м-р програма во економија, наменета за студентите со почести степен по економија, и две години м-р програма по економија за студентите со општ степен во економија или за студенти со одреден степен во друга дисциплина и некои квантитативни обуки. [+]

Универзитетот во Виндзор нуди една година м-р програма во економија, наменета за студентите со почести степен по економија, и две години м-р програма по економија за студентите со општ степен во економија или за студенти со одреден степен во друга дисциплина и некои квантитативни обуки.

Програмата Магистер по економија нуди ригорозен тренинг кој ги подготвува студентите за д-р. програми и работи во неакадемските сектори. Големината на малите класа им дава можност на учениците да работат тесно, во и надвор од училницата, со членови на факултет.... [-]