MA во Кина - MA програми во Кина MA

MA во Кина - MA програми во Кина MA

Master

Степенот р е пред се за студентите кои сакаат да ги подобрат своите општо математичкото образование или да учат.

Кина високо образование за неколку години е прогласен како еден од најдобрите меѓу азиските земји. Оваа земја има над 150 јавни и приватни сопственост универзитети дистрибуција на сите провинции на Кина. На високото образование е базирана на истражување.

MA во Кина - Земи си MA во Кина. Сите програма БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето тука!

Читај повеќе

мајстор на уметноста во наставата на англиски јазик на звучници на кинески

Shenzhen University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Кина Shenzhen

М-р во TESOC програма, заеднички спонзорирана од страна на Факултетот за странски јазици и Seadragon образовен истражувачки институт, е наменска за студенти од надвор Кина континентал кои немаат или малку искуство во наставата по англиски јазик, но сакаат да учат англиски јазик во кинески училишта и заедници. [+]

Мајсторот на уметностите во наставата на англиски на говорници на кинески

Апликации отворени - 1 ноември 2017 година

Краен рок за аплицирање - 10 март, 2018 година

Шенжен универзитет е јавно сеопфатен универзитет лоциран во јужниот јужниот дел на Кина, Шенжен. Како реномирана посебна економска зона, Шенжен има силен социјален и деловен етос кој ги поддржува и поттикнува иновациите и претприемништвото. Шенжен е во непосредна близина на двете меѓународни метрополи - Хонг Конг и Макао, со најбрзо растечка економија и игра водечка улога во текот на модернизацијата и интернационализацијата на Кина. Шенжен сега има население од повеќе од 1.000.000 странци, и на тој начин употребата на англискиот јазик станува сè почеста. Побарувачката за наставници по англиски јазик кои имаат и стручност во учењето и наставата по јазик, како и длабоко разбирање на кинеската култура е во пораст.... [-]


превод на масовни медиуми ма

Xi'an Jiaotong-Liverpool University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 18 - 30 месеци September 2019 Кина Suzhou + 1 more

Програмата за превод на масовни медиуми е дизајнирана да ги задоволи потребите на практичарите и оние кои се стремат да ги извршуваат истражувањата во преведувачките студии. Теоретски модули имаат за цел да стават отскочна штица за оние кои сакаат да спроведат понатамошни истражувања во преведувачките студии или кои се посветени на кариера во дисциплината, додека практичните модули имаат за цел да им помогнат на учениците да ги зајакнат своите вештини за критичко размислување, да развијат двојазични и бикултурни сензибилитети и да го подобрат нивниот превод, лингвистиката и двојазичните медиумски комуникациски вештини. [+]

Еден семестар:

Превод и технологија.

Семестар Две:

[-]

М-р TESOL

Xi'an Jiaotong-Liverpool University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 18 - 30 месеци September 2019 Кина Suzhou + 1 more

Магистер по TESOL ќе обезбеди соодветно квалификувани дипломирани студенти со можност да се развие длабоко разбирање на полето на настава на англиски Воведничари на други јазици ... [+]

Преглед

М-р TESOL ќе ви овозможи со можност да се развие и научни и практични разбирање на полето на настава на англиски Воведничари на други јазици (TESOL). Таа е погодна за наставниците по странски јазици, наставници обучувачи, едукативни материјали писатели и тест дизајнери кои сакаат да помогнат во развојот на нивната палета на професионални вештини и знаења.

Дипломирани студенти на оваа програма, како и со сите XJTLU мајстори степени, заработи Универзитетот во Ливерпул диплома која е призната од страна на Министерството за образование на кинески.... [-]


MA in Software Engineering

Beijing Institute Of Technology
Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Кина Beijing

[+]

Се пријавуваат преку интернет

Вашиот водич со 5 чекори

1.Ве молиме пријавете се на OnlineApplication System од меѓународни студенти, креирајте сметка

2. Пополнете го онлајн формуларот за апликација (Испратете ги потребните документи)

3.Почекајте за одговор на Универзитетот

[-]

MA Applied Linguistics

The University of Nottingham Ningbo China
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година September 2019 Кина Ningbo + 1 more

[+]

. [-]

мајстори во управување и стратешко водство

Oxademy Business School
Он-лајн студии Дел-студии 12 - 16 месеци Open Enrollment Кина Shanghai

На MSL е центриран на личен и професионален развој на ефикасноста, овозможувајќи им на практикување и аспиранти менаџери да ги подобрат своите знаења и вештини за менаџмент, лидерство и стратегија. [+]

Лондонскиот универзитет Метрополитен, со корени кои датираат од 1848 година, се наоѓа во срцето на комерцијална област во Лондон; дом на некои од најголемите глобални корпорации и банкарски Правни фирми во светот. Нашата мрежа на индустријата партнери, нашите посветени и стручни наставата, како и нашата совршеност во истражување, направи Лондонскиот општината Факултет за бизнис и право наградува место да учат динамичен и релевантни портфолио на предизвик бизнис и правни предмети, опремување на нашите дипломирани студенти со знаења и вештини да се забрза нивната професионална кариера патеки. ... [-]


MA Interpreting and Translation, Mandarin and English

The University of Nottingham Ningbo China
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Кина Ningbo

[+]

. [-]

Магистер по информатички и комуникациски инженеринг

Nanjing University Of Posts And Telecommunications
Студии врз за студентски град Целосна 5 месеци September 2019 Кина Nanjing

Магистер по информатички и комуникациски инженеринг [+]

Барањата на нивното образование

За оние кои ги извршуваат диплома, кандидатот треба да има високо образование, одлични перформанси за време на висока период училиште, и добро здравје. Во принцип, не постар од 25 години.

За оние кои ги извршуваат мајстор 's степен, барателот треба да имаат поврзани со диплома, одлични перформанси за време на додипломските студии, и добро здравје. Во принцип, не постари од 35 години.... [-]


МНР во дизајн

Hunan University
Студии врз за студентски град Целосна 2 - 4 години September 2019 Кина Changsha Zhengzhou + 1 more

Наша цел е да му се посветам на студент кој има систематски познавање на уметноста на дизајн, високо ниво на уметничка креативност и одлични уметнички разбирање и експресивна сила, и врз основа на кинески [+]

МНР во дизајн

&nbsp

Наша цел е да му се посветам на студент кој има систематски познавање на уметноста на дизајн, високо ниво на уметничка креативност и одлични уметнички разбирање и експресивна сила, и врз основа на кинеската култура основа и меѓународна перспектива, фатете развива трендови на уметност и дизајн, можност да се вклучат во уметност и дизајн работа во сродни полиња. Истражување Површина: 1. Производ уметноста на дизајн ... [-]


ма во дизајн

Hunan University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 4 години September 2019 Кина Changsha Zhengzhou + 2 more

Наша цел е да му се посветам на студент кој има солидна теоретска основа и одлична истражувачки способности, и врз основа на кинеската култура основа и меѓународна перспектива, имаат силна способност да се [+]

Магистер по Дизајн

&nbsp

Наша цел е да му се посветам на студент кој има солидна теоретска основа и одлична истражувачки способности, и врз основа на кинеската култура основа и меѓународна перспектива, имаат силна способност да се комбинираат сензибилитет и рационалност, науката и уметноста да се прилагодат на современите дизајн барања и идните дизајн струја , можат да се вклучат во истражување, учење и управување со дела во другите области на уметноста и дизајнот. Истражување Површина: 1. Дизајн на производи и системи за дизајн ... [-]


Мајстор на уметноста во Кина студии (англиски научи)

Ocean University of China
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Кина Qingdao

Колеџот на Либералната науките, новинарство и комуникации на OUC нуди оваа Магистерски на Кина студии програма за меѓународни студенти со еден силен интерес во Кина, кои се надеваат дека ќе ги прошири нивните претходни студии или искуства на Кина, како и за оние кои можат да имаат малку изложеност на Кина Во студиите до денес и се ограничени од нивните кинески јазик способност. Тоа, исто така, има за цел да им овозможат на напредни, специјализирани кадри со софистициран и сеопфатна разбирање на Кина. [+]

Океан Универзитетот во Кина (OUC) е сеопфатна универзитет кој нуди курсеви во науката, инженерството, агрономија, економија, либерални уметности, фармацијата, менаџмент, право, и за образование. OUC е одобрен како еден од клучните национални универзитети со "Проект 985" и "211 Проект". OUC се наоѓа во прекрасна крајбрежен град Кингдао, на 29-ти Олимписки едриличарска регата во 2008 година, исто така, еден познат летувалиште и атрактивна историски туристички град на сценско убавина и умерена клима.... [-]