MA во Кина - MA програми во Кина MA

MA во Кина - MA програми во Кина MA

Master

Степенот р е пред се за студентите кои сакаат да ги подобрат своите општо математичкото образование или да учат.

Министерството за образование ќе трае образование во Кина. Владата често дава делумно финансирање за високото образование во техничките и јавните универзитети. Кинеската влада има развиено и академски програма која им овозможува на оние студенти со стручни вештини да ги негува своите таленти.

MA во Кина - Земи си MA во Кина. Сите програма БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето тука!

Читај повеќе

Магистер по крос-културни студии: јазик и комуникација

Communication University of China
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Кина Beijing

Програмата Магистер по крос-културни студии: Јазик и комуникација им помага на учениците да разберат како работат јазиците и како општествата комуницираат со користење на јазици. Студентите ќе добијат солидно познавање на јазиците, аналитичката вештина за истражување и способноста да комуницираат креативно низ културни граници. Студентите ќе бидат доделени Магистер по лингвистика и применета лингвистика по успешното завршување на оваа програма. [+]

Опис на програмата

Крос-културни студии: Јазик и комуникација

Програмата Магистер по крос-културни студии: Јазик и комуникација им помага на учениците да разберат како работат јазиците и како општествата комуницираат со користење на јазици. Студентите ќе добијат солидно познавање на јазиците, аналитичката вештина за истражување и способноста да комуницираат креативно низ културни граници. Студентите ќе бидат доделени Магистер по лингвистика и применета лингвистика по успешното завршување на оваа програма.... [-]


Магистер по меѓународна новинарство и комуникација

Communication University of China
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Кина Beijing

Програмата на мајстор за меѓународно новинарство и комуникација ги негува медиумските професионалци со глобална визија и стратешки начин на размислување. Тоа не само што ги подготвува студентите со хуманистички знаења и теории за новинарство, туку и со практични вештини, како што се вести интервјуирање, пишување, уредување, снимање и известување. Студентите ќе бидат доделени Магистер по меѓународно новинарство по успешното завршување на оваа програма. [+]

Опис на програмата

Меѓународно новинарство и комуникација

Програмата на мајстор за меѓународно новинарство и комуникација ги негува медиумските професионалци со глобална визија и стратешки начин на размислување. Тоа не само што ги подготвува студентите со хуманистички знаења и теории за новинарство, туку и со практични вештини, како што се вести интервјуирање, пишување, уредување, снимање и известување. Студентите ќе бидат доделени Магистер по меѓународно новинарство по успешното завршување на оваа програма. ... [-]


Магистер по нови медиуми: креативност и технологија

Communication University of China
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Кина Beijing

Програмата Магистер по нови медиуми: креативност и технологија воведува нови медиумски информатички технологии и комуникациски теории. Од студентите се бара да ги разберат методите за академски истражувања, како и да стекнат практични вештини. Целта на оваа програма е да ги обучи интердисциплинарните таленти кои имаат иновативна свест за да ги исполнат предизвиците поставени од новата медиумска индустрија. Студентите ќе бидат доделени Магистер по нови медиуми по успешното завршување на оваа програма. [+]

Опис на програмата

Нови медиуми: креативност и технологија

Програмата Магистер по нови медиуми: креативност и технологија воведува нови медиумски информатички технологии и комуникациски теории. Од студентите се бара да ги разберат методите за академски истражувања, како и да стекнат практични вештини. Целта на оваа програма е да ги обучи интердисциплинарните таленти кои имаат иновативна свест за да ги исполнат предизвиците поставени од новата медиумска индустрија. Студентите ќе бидат доделени Магистер по нови медиуми по успешното завршување на оваа програма.... [-]


Магистер по информатички и комуникациски инженеринг

Nanjing University Of Posts And Telecommunications
Студии врз за студентски град Целосна 5 месеци September 2019 Кина Nanjing

Магистер по информатички и комуникациски инженеринг [+]

Барањата на нивното образование

За оние кои ги извршуваат диплома, кандидатот треба да има високо образование, одлични перформанси за време на висока период училиште, и добро здравје. Во принцип, не постар од 25 години.

За оние кои ги извршуваат мајстор 's степен, барателот треба да имаат поврзани со диплома, одлични перформанси за време на додипломските студии, и добро здравје. Во принцип, не постари од 35 години.... [-]


Мајстор на уметноста во Кина студии (англиски научи)

Ocean University of China
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Кина Qingdao

Колеџот на Либералната науките, новинарство и комуникации на OUC нуди оваа Магистерски на Кина студии програма за меѓународни студенти со еден силен интерес во Кина, кои се надеваат дека ќе ги прошири нивните претходни студии или искуства на Кина, како и за оние кои можат да имаат малку изложеност на Кина Во студиите до денес и се ограничени од нивните кинески јазик способност. Тоа, исто така, има за цел да им овозможат на напредни, специјализирани кадри со софистициран и сеопфатна разбирање на Кина. [+]

Океан Универзитетот во Кина (OUC) е сеопфатна универзитет кој нуди курсеви во науката, инженерството, агрономија, економија, либерални уметности, фармацијата, менаџмент, право, и за образование. OUC е одобрен како еден од клучните национални универзитети со "Проект 985" и "211 Проект". OUC се наоѓа во прекрасна крајбрежен град Кингдао, на 29-ти Олимписки едриличарска регата во 2008 година, исто така, еден познат летувалиште и атрактивна историски туристички град на сценско убавина и умерена клима.... [-]


мајстори во управување и стратешко водство

Oxademy Business School
Он-лајн студии Дел-студии 12 - 16 месеци Open Enrollment Кина Shanghai

На MSL е центриран на личен и професионален развој на ефикасноста, овозможувајќи им на практикување и аспиранти менаџери да ги подобрат своите знаења и вештини за менаџмент, лидерство и стратегија. [+]

Лондонскиот универзитет Метрополитен, со корени кои датираат од 1848 година, се наоѓа во срцето на комерцијална област во Лондон; дом на некои од најголемите глобални корпорации и банкарски Правни фирми во светот. Нашата мрежа на индустријата партнери, нашите посветени и стручни наставата, како и нашата совршеност во истражување, направи Лондонскиот општината Факултет за бизнис и право наградува место да учат динамичен и релевантни портфолио на предизвик бизнис и правни предмети, опремување на нашите дипломирани студенти со знаења и вештини да се забрза нивната професионална кариера патеки. ... [-]


MA Interpreting and Translation, Mandarin and English

The University of Nottingham Ningbo China
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Кина Ningbo

[+]

. [-]

MA Applied Linguistics

The University of Nottingham Ningbo China
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година September 2019 Кина Ningbo + 1 more

[+]

[-]

МНР во дизајн

Hunan University
Студии врз за студентски град Целосна 2 - 4 години September 2019 Кина Changsha Zhengzhou + 1 more

Наша цел е да му се посветам на студент кој има систематски познавање на уметноста на дизајн, високо ниво на уметничка креативност и одлични уметнички разбирање и експресивна сила, и врз основа на кинески [+]

МНР во дизајн

&nbsp

Наша цел е да му се посветам на студент кој има систематски познавање на уметноста на дизајн, високо ниво на уметничка креативност и одлични уметнички разбирање и експресивна сила, и врз основа на кинеската култура основа и меѓународна перспектива, фатете развива трендови на уметност и дизајн, можност да се вклучат во уметност и дизајн работа во сродни полиња. Истражување Површина: 1. Производ уметноста на дизајн ... [-]


ма во дизајн

Hunan University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 4 години September 2019 Кина Changsha Zhengzhou + 2 more

Наша цел е да му се посветам на студент кој има солидна теоретска основа и одлична истражувачки способности, и врз основа на кинеската култура основа и меѓународна перспектива, имаат силна способност да се [+]

Магистер по Дизајн

&nbsp

Наша цел е да му се посветам на студент кој има солидна теоретска основа и одлична истражувачки способности, и врз основа на кинеската култура основа и меѓународна перспектива, имаат силна способност да се комбинираат сензибилитет и рационалност, науката и уметноста да се прилагодат на современите дизајн барања и идните дизајн струја , можат да се вклучат во истражување, учење и управување со дела во другите области на уметноста и дизајнот. Истражување Површина: 1. Дизајн на производи и системи за дизајн ... [-]


MA in Software Engineering

Beijing Institute Of Technology
Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Кина Beijing

[+]

Се пријавуваат преку интернет

Вашиот водич со 5 чекори

1.Ве молиме пријавете се на OnlineApplication System од меѓународни студенти, креирајте сметка

2. Пополнете го онлајн формуларот за апликација (Испратете ги потребните документи)

3.Почекајте за одговор на Универзитетот

[-]

М-р глобалното образование

Xi'an Jiaotong-Liverpool University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 18 месеци September 2019 Кина Suzhou + 1 more

Мајсторите на глобалното образование уникатно обезбедува во-длабочината на знаење, вештини и разбирање преку двете пракса и теорија базирани модули, овозможувајќи им на своите дипломирани студенти да се направи кажува идниот придонес во обликувањето на утре глобални образовни потреби. [+]

Преглед

Со повеќе мобилна и глобално поврзана популација, светот брзо се менува и се соочува со многу предизвици. Образованието е сè почесто без граници, и со тоа доаѓаат предизвици за тоа како да се обезбеди квалитет. Постои зголемена побарувачка за соодветно обучени професионалци со разбирање на предизвиците со кои се соочуваат образованието и глобализацијата, како тие заедно комуницираат. Мајсторите на глобалното образование уникатно обезбедува во-длабочината на знаење, вештини и разбирање преку двете пракса и теорија базирани модули, овозможувајќи им на своите дипломирани студенти да се направи кажува идниот придонес во обликувањето на утре глобални образовни потреби.... [-]


М-р Кина студии

Xi'an Jiaotong-Liverpool University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 18 месеци September 2019 Кина Suzhou + 1 more

М-р Кина студии им обезбедува на оние во програмата со во-длабочината на знаење на историјата, политиката, општеството и економијата на Кина, со цел да ги опреми со посеопфатно разбирање на кинескиот комплексен социо-економски систем. [+]

Преглед

Со порастот на Кина како глобална економска сила, се зголемува побарувачката меѓу организациите и компаниите од целиот свет, кои работат со и во Кина, за професионалци со познавање на политичките, економските и социјалните системи во Кина, а кои исто така можат да зборуваат и кинески.

М-р Кина студии им обезбедува на оние во програмата со во-длабочината на знаење на историјата, политиката, општеството и економијата на Кина, со цел да ги опреми со посеопфатно разбирање на кинескиот комплексен социо-економски систем. Ова знаење ќе обезбеди дипломирани студенти на програмата со уникатни и важни согледувања, како и обука за јазик критични за работа и донесување одлуки во кинески контекст.... [-]


Мајстор за преведување на масовни медиуми

Xi'an Jiaotong-Liverpool University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 18 месеци September 2019 Кина Suzhou + 1 more

Во контекст на глобализацијата, медиумската комуникација стана повеќе мулти-јазична и мултимодална. Побарувачката за преведувачки вештини во разни форми на медиуми расте брзо, што стана нова карактеристика на денешните потреби за превод. Овој мајстор за масовна комуникација превод има за цел да им обезбеди на додипломските студенти со способност да се спроведе длабинска студија на кинески и англиски преводи на медиумите на теоретски и практичен начин. Во брзо развивање на медиумското преведување на животната средина, ќе се посветам на постдипломски студенти кои се професионални и рефлексивни. [+]

Мајстор за преведување на масовни медиумиПреглед

Во контекст на глобализацијата, медиумската комуникација стана повеќе мулти-јазична и мултимодална. Побарувачката за преведувачки вештини во разни форми на медиуми расте брзо, што стана нова карактеристика на денешните потреби за превод. Овој мајстор за масовна комуникација превод има за цел да им обезбеди на додипломските студенти со способност да се спроведе длабинска студија на кинески и англиски преводи на медиумите на теоретски и практичен начин. Во брзо развивање на медиумското преведување на животната средина, ќе се посветам на постдипломски студенти кои се професионални и рефлексивни. Програмата на овој господар е погодна за додипломски дипломирани студенти со силно разбирање на кинески и англиски и кои сакаат превод на медиуми, а исто така ги поздравува и професионалните преведувачи кои очекуваат темелно проучување на медиумскиот превод. Студент. Оваа програма за обука, исто така, поставува цврста основа за студентите кои се очекува да се вклучат во преведувачки студии, особено во медиумскиот превод.... [-]


Мајстор на англиски образование

Xi'an Jiaotong-Liverpool University
Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци September 2019 Кина Suzhou

Овој мајстор на англиски јазик образование програма е дизајнирана да се создадат можности за подобрување на академски и практично разбирање на учениците и разбирање на мајстор на англискиот образование (TESOL). Програмата е наменета за наставници по јазици, обучувачи на наставници, писатели на едукативен материјал и дизајнери на јазични тестови, кои се очекува да продолжат да ја подобрат својата експертиза и вештини на англиски јазик. [+]

Мајстор на англиски образованиеПреглед

Овој мајстор на англиски јазик образование програма е дизајнирана да се создадат можности за подобрување на академски и практично разбирање на учениците и разбирање на мајстор на англискиот образование (TESOL). Програмата е наменета за наставници по јазици, обучувачи на наставници, писатели на едукативен материјал и дизајнери на јазични тестови, кои се очекува да продолжат да ја подобрат својата експертиза и вештини на англиски јазик.... [-]