MA Кингдао - MA програми во Кингдао MA, Кингдао

MA Кингдао - MA програми во Кингдао MA, Кингдао

Master

Програми со наслов "мајстор на уметноста " традиционално се состои од либерални уметности теми како што се филозофија, историја, или литература. Мајстори на уметноста се постдипломски програми кои може да се земе по заработени диплома во додипломската програма (диплома). Мајстори на уметноста програми имаат наслов "МА ", "мајстор на уметноста " или "МА ".

Кина се обидува да го промовира развојот на првата класа универзитети. Кина 's економија е веќе во светот ' s вториот по големина и се уште расте. Доживува својата култура и разбирање својата пораст на пазарот ќе ја зголеми вашата кариера.

MA Кингдао - Земи си MA во Кингдао. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Мајстор на уметноста во Кина студии (англиски научи)

Ocean University of China
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Кина Кингдао

Колеџот на Либералната науките, новинарство и комуникации на OUC нуди оваа Магистерски на Кина студии програма за меѓународни студенти со еден силен интерес во Кина, кои се надеваат дека ќе ги прошири нивните претходни студии или искуства на Кина, како и за оние кои можат да имаат малку изложеност на Кина Во студиите до денес и се ограничени од нивните кинески јазик способност. Тоа, исто така, има за цел да им овозможат на напредни, специјализирани кадри со софистициран и сеопфатна разбирање на Кина. [+]

Океан Универзитетот во Кина (OUC) е сеопфатна универзитет кој нуди курсеви во науката, инженерството, агрономија, економија, либерални уметности, фармацијата, менаџмент, право, и за образование. OUC е одобрен како еден од клучните национални универзитети со "Проект 985" и "211 Проект". OUC се наоѓа во прекрасна крајбрежен град Кингдао, на 29-ти Олимписки едриличарска регата во 2008 година, исто така, еден познат летувалиште и атрактивна историски туристички град на сценско убавина и умерена клима.... [-]