MA Пекинг - MA програми во Пекинг MA, Пекинг

MA Пекинг - MA програми во Пекинг MA, Пекинг

Master

Програми со наслов "мајстор на уметноста " традиционално се состои од либерални уметности теми како што се филозофија, историја, или литература. Мајстори на уметноста се постдипломски програми кои може да се земе по заработени диплома во додипломската програма (диплома). Мајстори на уметноста програми имаат наслов "МА ", "мајстор на уметноста " или "МА ".

Кина високо образование за неколку години е прогласен како еден од најдобрите меѓу азиските земји. Оваа земја има над 150 јавни и приватни сопственост универзитети дистрибуција на сите провинции на Кина. На високото образование е базирана на истражување.

Благодарение на статусот на Пекинг како културен и политички капитал на Кина, многу локални и странски студенти се собраа во овој град, да учат во различни колеџи и универзитети. Овој град нуди големи можности за високото образование ентузијасти особено на оние подредени кон технологијата.

MA Пекинг - Земи си MA во Пекинг. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

М-р програма во нови медиуми производство

Webster Leiden Campus- Webster University USA
Студии врз за студентски град Целосна March 2018 Кина Шангај Пекинг

Мајстор на уметноста (MA) во Нови медиуми Продукција е за студентите кои бараат познавање на раскажување вештини во мулти-платформска дигитална комуникација на животната средина. Овој степен е дизајниран да ги изостри производство вештини на учениците веќе го имаат и ги воведе студентите во различни дополнителни сета вештина да ги унапреди во мулти-платформска медиумската сфера која бара стручност и знаење за производство во различни медиуми форми. Во тековната динамичен медиуми на животната средина, побарувачката е за експерти, кои се во состојба да произведе содржина на различни дигитални платформи со користење на најнова опрема и методи. Овој степен е дизајниран да ги учат учениците како да се успее во тоа менување на медиумите на животната средина и да им даде на производство вештини потребни за да комуницира приказни со влијание. [+]

Мајстор на уметноста (MA) во Нови медиуми Продукција е за студентите кои бараат познавање на раскажување вештини во мулти-платформска дигитална комуникација на животната средина. Овој степен е дизајниран да ги изостри производство вештини на учениците веќе го имаат и ги воведе студентите во различни дополнителни сета вештина да ги унапреди во мулти-платформска медиумската сфера која бара стручност и знаење за производство во различни медиуми форми. Во тековната динамичен медиуми на животната средина, побарувачката е за експерти, кои се во состојба да произведе содржина на различни дигитални платформи со користење на најнова опрема и методи. Овој степен е дизајниран да ги учат учениците како да се успее во тоа менување на медиумите на животната средина и да им даде на производство вештини потребни за да комуницира приказни со влијание.... [-]


MA in Software Engineering

Beijing Institute Of Technology
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Кина Пекинг

[+]

Се пријавуваат преку интернет

Вашиот водич со 5 чекори

1.Ве молиме пријавете се на OnlineApplication System од меѓународни студенти, креирајте сметка

2. Пополнете го онлајн формуларот за апликација (Испратете ги потребните документи)

3.Почекајте за одговор на Универзитетот

[-]