MA Хенан - MA програми во Хенан MA, Хенан

MA Хенан - MA програми во Хенан MA, Хенан

Master

Мајстори степени се повеќе разноврсна од докторски квалификации и имаат широк спектар на професионални и академски апликации. Според американското Министерство за образование, три видови на програми мајстори постојат истражувања, професионални и терминал. Најпопуларните мајстори степен видови се Мајсторот на уметностите (MA) и мајстор на науки (МСП) во мешавина на предмет полиња.

Кина високо образование за неколку години е прогласен како еден од најдобрите меѓу азиските земји. Оваа земја има над 150 јавни и приватни сопственост универзитети дистрибуција на сите провинции на Кина. На високото образование е базирана на истражување.

MA Хенан - Земи си MA во Хенан. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

МНР во дизајн

Hunan University
Студии врз за студентски град Целосна 2 - 4 години September 2018 Кина Хунан Хенан + 1 more

Наша цел е да му се посветам на студент кој има систематски познавање на уметноста на дизајн, високо ниво на уметничка креативност и одлични уметнички разбирање и експресивна сила, и врз основа на кинески [+]

МНР во дизајн

&nbsp

Наша цел е да му се посветам на студент кој има систематски познавање на уметноста на дизајн, високо ниво на уметничка креативност и одлични уметнички разбирање и експресивна сила, и врз основа на кинеската култура основа и меѓународна перспектива, фатете развива трендови на уметност и дизајн, можност да се вклучат во уметност и дизајн работа во сродни полиња. Истражување Површина: 1. Производ уметноста на дизајн ... [-]


ма во дизајн

Hunan University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 4 години September 2018 Кина Хунан Хенан + 2 more

Наша цел е да му се посветам на студент кој има солидна теоретска основа и одлична истражувачки способности, и врз основа на кинеската култура основа и меѓународна перспектива, имаат силна способност да се [+]

Магистер по Дизајн

&nbsp

Наша цел е да му се посветам на студент кој има солидна теоретска основа и одлична истражувачки способности, и врз основа на кинеската култура основа и меѓународна перспектива, имаат силна способност да се комбинираат сензибилитет и рационалност, науката и уметноста да се прилагодат на современите дизајн барања и идните дизајн струја , можат да се вклучат во истражување, учење и управување со дела во другите области на уметноста и дизајнот. Истражување Површина: 1. Дизајн на производи и системи за дизајн ... [-]