MA Ningbo - MA програми во Ningbo MA, Ningbo

MA Ningbo - MA програми во Ningbo MA, Ningbo

Master

Мајстор на уметноста или Магистер за бизнис администрација е дипломиран степен обично заработени по програма на студии на ликовната уметност, економијата, општествените науки или други, слични концентрации. Овие програми имаат тенденција да трае една до две години.

Кина се обидува да го промовира развојот на првата класа универзитети. Кина 's економија е веќе во светот ' s вториот по големина и се уште расте. Доживува својата култура и разбирање својата пораст на пазарот ќе ја зголеми вашата кариера.

MA Ningbo - Земи си MA во Ningbo. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

MA Interpreting and Translation, Mandarin and English

The University of Nottingham Ningbo China
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Кина Ningbo

[+]

. [-]

MA Applied Linguistics

The University of Nottingham Ningbo China
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година September 2018 Кина Ningbo + 1 more

[+]

[-]