MA Бејрут - MA програми во Бејрут MA, Бејрут

MA Бејрут - MA програми во Бејрут MA, Бејрут

Master

Степенот р е пред се за студентите кои сакаат да ги подобрат своите општо математичкото образование или да учат.

Либан, официјално либанската Република, е земја во Источниот Медитеран. Се граничи со Сирија на север и исток и Израел на југ.

Вклучување на многу образовни институции отсликува дека Бејрут е центар на образованието и учењето на целиот Либан. Вреди да се гледа архитектонски сајтови и достапноста на различни образовни институции сведочи Бејрут 's образовни успех во Либан.

MA Бејрут - Земи си MA во Бејрут. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Магистер по настава на англиски како странски јазик

Lebanese International University
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 2 години October 2018 Либан Бејрут

Учење методологија е преведен на наставни стратегии кои се теоретски звук, но практични и употребливи. [+]

Магистер по настава на англиски како странски јазик

На програмата ги вклучува следниве курсеви:

Социологија на образование

Овој предмет го проучува заедничките проблеми и прашања со кои се соочува образовни системи околу работата, како резултат на глобалната економска, социјална, политичка и културна сили, од една социолошка гледна точка. Прашања поврзани со политиката, управувањето, финансирањето, обезбедувањето, процеси и исходи на образовните системи за различно ситуирани социјални групи, ќе бидат опишани и анализирани во меѓународни, регионални, национални и локални контексти.... [-]