MA во Литванија - MA програми во Литванија MA

MA во Литванија - MA програми во Литванија MA

Master

Мајстори степени, попозната како м-р, се постдипломски степени во траење од најмалку една година, а понекогаш и две години, тие се изучуваат степени вообичаено се бара некои вистински истражување. М-р е најчестиот име за магистерска диплома и често се користи.

Литванија, официјално Република Литванија е земја во Северна Европа, најголемиот од трите балтички држави. Таа се наоѓа по должината на југоисточниот брег на Балтичкото Море, на исток од Шведска и Данска. Повеќе од 90% од Литванците зборуваат најмалку еден странски јазик, а половина од населението зборуваат два странски јазици, главно руски и англиски јазик.

MA во Литванија - Земи си MA во Литванија. Сите програма БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето тука!

Читај повеќе

Магистер по архитектура

Kaunas University of Technology
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Литванија Kaunas

Динамична, иновативна и практична во исто време, програмата се спроведува преку Студио метод - студиските курсеви се интегрираат во една комплексна задача: учениците учат принципи на цртање, состав, физика, материјални сили итн. во проектот на кој работат. [+]

Динамична, иновативна и практична во исто време, програмата се спроведува преку Студио метод - студиските курсеви се интегрираат во една комплексна задача: учениците учат принципи на цртање, состав, физика, материјални сили итн. во проектот на кој работат.

Друга ексклузивност на програмата лежи во историската, културната, теоретската и филозофската критичка анализа на постоечките типологии, поврзани со дизајнот на естетски прототипови кои ги интегрираат конструкциите, механичките, еколошките и економските истражувања.... [-]