MA Каунас - MA програми во Каунас MA, Каунас

MA Каунас - MA програми во Каунас MA, Каунас

Master

УО или Мајсторот на уметностите степен е добиена со учениците по завршувањето на програмата, на една до две години студира историја, англиски или други ликовни уметности или хуманистичките предмети. Магистерски студии најчесто се мешавина на истражување и предмети.

Литванија, официјално Република Литванија е земја во Северна Европа, најголемиот од трите балтички држави. Таа се наоѓа по должината на југоисточниот брег на Балтичкото Море, на исток од Шведска и Данска. Повеќе од 90% од Литванците зборуваат најмалку еден странски јазик, а половина од населението зборуваат два странски јазици, главно руски и англиски јазик.

Каунас е позната по своето културно наследство и академски вредност. Образовните институции во градот, како што Vytautas Магнус универзитет, литвански Универзитетот за здравствени науки, и Aleksandras Stulginskis Универзитетот се зајакнување на човечкиот капитал со квалитетно образование од години.

MA Каунас - Земи си MA во Каунас. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Магистер по јавна политика и безбедност

Kaunas University of Technology
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Литванија Каунас

Господарот на студиската програма Јавна политика и безбедност е дизајнирана да ја прошири својата перспектива и да ги изостри специфичните вештини за да се подготви да биде професионален лидер во јавниот сектор. [+]

Господарот на студиската програма Јавна политика и безбедност е дизајнирана да ја прошири својата перспектива и да ги изостри специфичните вештини за да се подготви да биде професионален лидер во јавниот сектор. Програмата ќе инспирира и ќе се подготвува да биде надлежен актер во јавните политики и безбедносни процеси и да донесува одлуки базирани на докази. Направете влијание во светот, ги извршуваат моќните идеи и го унапредувате вашиот капацитет да го води!... [-]


господар во архитектурата

Kaunas University of Technology
Студии врз за студентски град Целосна 4 - 5 години September 2018 Литванија Каунас

Динамична, иновативна и практична во исто време, програмата се спроведува преку Студио метод - студиските курсеви се интегрираат во една комплексна задача: учениците учат принципи на цртање, состав, физика, материјали, итн. и се применуваат директно во проектот се работи на. [+]

Динамична, иновативна и практична во исто време, програмата се спроведува преку Студио метод - студиските курсеви се интегрираат во една комплексна задача: учениците учат принципи на цртање, состав, физика, материјали, итн. и се применуваат директно во проектот се работи на.

Друга ексклузивност на програмата лежи во историски, културни, теоретски и филозофски критичка анализа на постоечки типологии, поврзани со дизајнот на естетски Текара која ги интегрира конструкции, механички, еколошки и економски истражувања.... [-]