MA во Луксембург - MA програми во Луксембург MA

MA во Луксембург - MA програми во Луксембург MA

Master

Магистер е магистратура доделени на учениците кои имаат завршено програма за студирање економијата или фини уметности субјекти како што се историја, комуникации, филозофија, теологија или англиски. А мајстор на уметноста степен обично бара предмети, истражувања и писмени испити.

Луксембург, официјално Војводство Гранд на Луксембург, е континентална земја во Западна Европа, граничи со Белгија, Франција и Германија.

MA во Луксембург - Земи си MA во Луксембург. Сите програма БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето тука!

Читај повеќе

господар во архитектурата

University of Luxembourg, Faculty of Language And Literature, Humanities, Arts And Education (FLSHASE)
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Луксембург Esch-sur-Alzette

Магистер по архитектура е две години на англиски-предава програма која ги комбинира традиционалната програма на архитектонски образование и профилиран програма структурирана околу три главни теми: архитектура, Европската урбанизација и глобализацијата. [+]

На господар во архитектурата е две години на англиски-предава програма кој ги комбинира двете традиционална програма на архитектонски образование и профилиран програма структурирана околу три главни теми: архитектура, Европската урбанизација и глобализацијата.

Мајстор во Архитектура едуцира идните архитекти со специфичните дополнителни вештини за истражување и знаење во областа на урбаниот дизајн особено за европските урбанизам и глобализацијата.... [-]