MA во Малезија - MA програми во Малезија MA

MA во Малезија - MA програми во Малезија MA

Master

Степенот р е пред се за студентите кои сакаат да ги подобрат своите општо математичкото образование или да учат.

Малезија е федерална уставна монархија во Југоисточна Азија. Се состои од тринаесет држави и три федерални територии и има вкупно Површината на 329.847 квадратни километри разделени со Јужното Кинеско Море во две слично големина региони, Полуостровски Малезија и Малезија Борнео.

MA во Малезија - Земи си MA во Малезија. Сите програма БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето тука!

Читај повеќе

мајстори во управување и стратешко водство

Oxademy Business School
Он-лајн студии Дел-студии 12 - 16 месеци Open Enrollment Малезија Kuala Lumpur

На MSL е центриран на личен и професионален развој на ефикасноста, овозможувајќи им на практикување и аспиранти менаџери да ги подобрат своите знаења и вештини за менаџмент, лидерство и стратегија. [+]

Лондонскиот универзитет Метрополитен, со корени кои датираат од 1848 година, се наоѓа во срцето на комерцијална област во Лондон; дом на некои од најголемите глобални корпорации и банкарски Правни фирми во светот. Нашата мрежа на индустријата партнери, нашите посветени и стручни наставата, како и нашата совршеност во истражување, направи Лондонскиот општината Факултет за бизнис и право наградува место да учат динамичен и релевантни портфолио на предизвик бизнис и правни предмети, опремување на нашите дипломирани студенти со знаења и вештини да се забрза нивната професионална кариера патеки. ... [-]


Мајстор на уметноста во професионална комуникација

IUMW - International University of Malaya-Wales
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри October 2019 Малезија Kuala Lumpur

Програмата е дизајнирана да ги обликува студентите во повеќе од само експерт во својата област. Тоа е значи да се негуваат студентите да станат катализатор на човечкиот развој за подобрување на човештвото преку важни идеи, аналитички вештини и моќта на знаењето. [+]

На IUMW , нашата главна дејност е обезбедување на квалитетно и глобално релевантно образование во професионалната комуникација. Нашиот мајстор на уметноста (професионална комуникација) програма е прилагодена да ги поттикне нашите студенти со аналитички и синтеза на вештини на најновите практики во комуникацијата и медиумската индустрија, која вклучува социјални медиуми, интегрирана маркетинг комуникација, медиумска конвергенција и дигитална култура.... [-]


инти-мба двојна награда со студии за управување со мажи од универзитет на Херто

INTI International University & Colleges, Malaysia
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 2 години January 2019 Малезија Kuala Lumpur George Town Nilai Batu Pahat + 3 more

Нашите Мајстор за бизнис администрација (MBA) двојна награда со Магистер по менаџмент студии од Универзитетот во Хертфордшир, Велика Британија ќе ви овозможи да учат клучна бизнис администрација и менаџмент вештини, знаење и развој на портфолио на клучните надлежности за управување. [+]

Мајстор за бизнис администрација (MBA) двојна награда со Магистер по менаџмент студии од Универзитетот во Хертфордшир, Велика Британија

Нашите Магистер по бизнис администрација (MBA) ќе ви овозможи да дознаете клучна бизнис администрација и менаџмент вештини, знаење и развој на портфолио на клучните надлежности за управување, како што се:

Стратешка анализа Донесување на одлуки Почитување на глобалните деловни предизвици ... [-]