MA во Мексико - MA програми во Мексико MA

MA во Мексико - MA програми во Мексико MA

Master

УО или Мајсторот на уметностите степен е добиена со учениците по завршувањето на програмата, на една до две години студира историја, англиски или други ликовни уметности или хуманистичките предмети. Магистерски студии најчесто се мешавина на истражување и предмети.

Мексико е една од најпопуларните туристички земји на планетава. Земјата има и тропските и умерените зони давајќи им на студентите најдобро време тука. Ако сакате да учат за вашиот курс во Националниот автономен универзитет во Мексико, таа ќе биде брилијантен животот со многу забава во земјата, како и.

MA во Мексико - Земи си MA во Мексико. Сите програма БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето тука!

Читај повеќе

мајстор на уметноста во класичната археологија

Unitelma Sapienza
Он-лајн студии Целосна 2 години Open Enrollment Мексико Mexico Online

Магистрирал во класичната археологија претставува одлична иновација меѓу италијанските универзитетски курсеви. Познатите студии во археологијата на Римскиот универзитет Сапиенца се комбинираат со онлајн алатките на универзитетот Unitelma Sapienza кој им овозможува на италијански и меѓународни корисници ексклузивен и престижен проект за обука. Овој магистрирал е интеруниверзитетска диплома доделена заеднички од двата партнерски универзитети. [+]

Цели

Магистрирал во класичната археологија претставува одлична иновација меѓу италијанските универзитетски курсеви. Познатите студии во археологијата на Римскиот универзитет Сапиенца се комбинираат со онлајн алатките на универзитетот Unitelma Sapienza кој им овозможува на италијански и меѓународни корисници ексклузивен и престижен проект за обука. Овој магистрирал е интеруниверзитетска диплома доделена заеднички од двата партнерски универзитети.... [-]


Магистер по одржлив развој (онлајн со кратки живеалишта во Вермонт и во странство)

SIT Graduate Institute
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Дел-студии 2 години September 2019 Мексико Oaxaca

Во последниве децении, економскиот диспаритет и уништувањето на животната средина станаа уште поизразени. Откријте како сегашните системи довеле до растечката нееднаквост, сиромаштијата и неодржливата употреба на природните ресурси и развивање на вештини за да се создадат промени во различни арени. [+]

Преглед

Во последниве децении, економскиот диспаритет и уништувањето на животната средина станаа уште поизразени. Откријте како сегашните системи довеле до растечката нееднаквост, сиромаштијата и неодржливата употреба на природните ресурси и развивање на вештини за да се создадат промени во различни арени.

Што ќе научите

Трајната промена бара купување од сите заинтересирани страни. Запознајте се со алатките за партиципативно истражување и дизајн за да развиете колаборативни решенија кои имаат корист од повеќе засегнати страни.... [-]