MA во Мозамбик - MA програми во Мозамбик MA

MA во Мозамбик - MA програми во Мозамбик MA

Master

Магистер е магистратура доделени на учениците кои имаат завршено програма за студирање економијата или фини уметности субјекти како што се историја, комуникации, филозофија, теологија или англиски. А мајстор на уметноста степен обично бара предмети, истражувања и писмени испити.

Енергична култура и традиционалната уметност на Мозамбик нудат меѓународни студенти со можност да ги прошират своите глобален поглед и образование искуство од една единствена перспектива. На основниот јазик од Мозамбик е Португалски. Студентите може да се најде дека Мозамбик е добро место за да ги подобрат своите португалски јазик.

MA во Мозамбик - Земи си MA во Мозамбик. Сите програма БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето тука!

Читај повеќе

магистрирал во управување и образовната администрација (р)

Universidade Católica De Moçambique
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии February 2019 Мозамбик Maputo

Магистер по образовен менаџмент и администрација е регулирано со Законот бр 27/2009 од 29 септември за високото образование, објавен во Службен весник Серија I, број 38; Статутот на Католичкиот универзитет на Мозамбик и прописите кои се во сила на Школата за образование и комуникација. [+]

Магистер по образовен менаџмент и администрација е регулирано со Законот бр 27/2009 од 29 септември за високото образование, објавен во Службен весник Серија I, број 38; Статутот на Католичкиот универзитет на Мозамбик и прописите кои се во сила на Школата за образование и комуникација.

Курсот има за цел да се развие на аналитички и критичко свест на образовните системи, за зајакнување на капацитетите на евалуација на организациската динамика, образовните практики и функционирањето на образовни и административни контексти на настава и учење процес, како и оптимизација на средства и ресурси своите образовни и заедницата мрежа.... [-]