MA Мапуто - MA програми во Мапуто MA, Мапуто

MA Мапуто - MA програми во Мапуто MA, Мапуто

Master

Степенот р е пред се за студентите кои сакаат да ги подобрат своите општо математичкото образование или да учат.

Енергична култура и традиционалната уметност на Мозамбик нудат меѓународни студенти со можност да ги прошират своите глобален поглед и образование искуство од една единствена перспектива. На основниот јазик од Мозамбик е Португалски. Студентите може да се најде дека Мозамбик е добро место за да ги подобрат своите португалски јазик.

Втората главниот град на Мозамбик, Maputo е познат по своите престижни универзитети и нивните насочуваат програми. Освен тоа факултетот Едуардо Mondlane е познат по своите иновативни и различни програми.

MA Мапуто - Земи си MA во Мапуто. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

магистрирал во управување и образовната администрација (р)

Universidade Católica De Moçambique
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2018 Мозамбик Мапуто

Магистер по образовен менаџмент и администрација е регулирано со Законот бр 27/2009 од 29 септември за високото образование, објавен во Службен весник Серија I, број 38; Статутот на Католичкиот универзитет на Мозамбик и прописите кои се во сила на Школата за образование и комуникација. [+]

Магистер по образовен менаџмент и администрација е регулирано со Законот бр 27/2009 од 29 септември за високото образование, објавен во Службен весник Серија I, број 38; Статутот на Католичкиот универзитет на Мозамбик и прописите кои се во сила на Школата за образование и комуникација.

Курсот има за цел да се развие на аналитички и критичко свест на образовните системи, за зајакнување на капацитетите на евалуација на организациската динамика, образовните практики и функционирањето на образовни и административни контексти на настава и учење процес, како и оптимизација на средства и ресурси своите образовни и заедницата мрежа.... [-]