MA во Нов Зеланд - MA програми во Нов Зеланд MA

MA во Нов Зеланд - MA програми во Нов Зеланд MA

Master

Мајстори степени, попозната како м-р, се постдипломски степени во траење од најмалку една година, а понекогаш и две години, тие се изучуваат степени вообичаено се бара некои вистински истражување. М-р е најчестиот име за магистерска диплома и често се користи.

Нов Зеланд е островска држава во југозападниот Тихиот Океан. Земјата географски се состои од две главни landmasses - онаа на Северна и Јужна Острови - и бројни помали острови. Студенти во странство треба да имаат студентска виза и разумно ниво на готовина за да го поминат во цел да се преземе курс на студии на Нов Зеланд базирани образовна институција. Нов Зеланд образовни институции ќе ги информира соодветните власти за имиграција ако студентот престанува да присуствува на нивните запишани курсеви, кои потоа може да го суспендира или откаже што студентот 's виза. Образовни институции често, исто така разменуваат оваа запишување и посетување податоци по електронски пат со други владини агенции одговорни за обезбедување на студентот помош.

MA во Нов Зеланд - Земи си MA во Нов Зеланд. Сите програма БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето тука!

Читај повеќе

Мајстор на уметноста во TESOL / применета лингвистика

Victoria University of Wellington
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 4 години March 2019 Нов Зеланд Wellington + 1 more

Погледнете детално во вашата специјализирана област и отворете ги вратите за нови можности во кариерата поврзана со јазикот. [+]

Преглед

Погледнете детално во вашата специјализирана област и отворете ги вратите за нови можности во кариерата поврзана со јазикот.

Можете да ја завршите магистерската програма од 180 поени во TESOL, лингвистиката, применетата лингвистика и учењето и наставата по втор јазик. Ќе треба најмалку Б просек во вашиот главен предмет во вашиот додипломски студии за да се запишат.

Ќе заврши микс на предмети и истражувања кои работат со некои од водечките академски кадар на Нов Зеланд. Студирајте заедно со студенти од целиот свет и се појавуваат како експерт во вашиот предмет.... [-]


Магистер по уметност управување

Whitecliffe College of Arts & Design
Студии врз за студентски град Целосна 2 години February 2019 Нов Зеланд Auckland

дипломирани студенти Whitecliffe уметноста управување се целосно опремени да се справат со широк спектар на претпријатијата вештини. Како и во-длабочината на разбирање на современите најдобри бизнис практики, нашите дипломирани студенти се разбере оние посебните потреби на уметници и нивните уметнички форми. [+]

Магистер по менаџмент на уметност

дипломирани студенти Whitecliffe уметноста управување се целосно опремени да се справат со широк спектар на претпријатијата вештини. Како и во-длабочината на разбирање на современите најдобри бизнис практики, нашите дипломирани студенти се разбере оние посебните потреби на уметници и нивните уметнички форми.

Уметник, претприемач, интелектуална, директор, педагог, социјален работник, политичар; менаџер на уметноста мора да носат многу капи и така бара повеќе вештини. Огромниот раст во уметноста компании и организации со платени менаџерски тимови во Нов Зеланд, во текот на последните 20 години се разви постојано зголемување на потребата за менаџери квалификувани вештини.... [-]


мајстор на уметноста (применета)

The University of Waikato
Студии врз за студентски град Целосна 1 година March 2019 Нов Зеланд Hamilton

заинтересирани за кариера во наставата на англиски како втор јазик во странство, на универзитетите Дали сте? Некои земји, како што се оние во Азија, бара од вас да имаат ниво квалификација мајстори да го направите тоа. Магистер Ваикато на уметностите (применета) ви обезбедува со квалификација што ви треба. [+]

Мајстор на уметноста (применета)

заинтересирани за кариера во наставата на англиски како втор јазик во странство, на универзитетите Дали сте? Некои земји, како што се оние во Азија, бара од вас да имаат ниво квалификација мајстори да го направите тоа. Магистер Ваикато на уметностите (применета) ви обезбедува со квалификација што ви треба.

Ќе заврши мајстор на уметноста (применета) (м-р (применета)) Ваикато е со проучувањето трудови на специјализирани теми. Вашите студии ќе ви даде вештини треба да работат во странство. Вие веќе може да се работат во различни области на јазикот на наставата во Нов Зеланд и се размислува за насловот во странство, така што би сакале да се здобијат со квалификација што треба да го направите тоа.... [-]


мајстор на уметноста

The University of Waikato
Студии врз за студентски град Целосна 12 - 18 месеци June 2019 Нов Зеланд Hamilton

Мајсторот на уметностите вклучува напредни студии во ликовната и е наменета за оние кои сакаат да ги продлабочат своите знаења на оваа тема. Степенот исто така вклучува и значителен компонента на независни истражувања. Мајстор на уметноста можеби преземат во рамките на Факултетот за уметност и општествени науки или на Факултетот за Маорски и домородните студии. [+]

мајстор на уметноста

Мајсторот на уметностите вклучува напредни студии во ликовната и е наменета за оние кои сакаат да ги продлабочат своите знаења на оваа тема. Степенот исто така вклучува и значителен компонента на независни истражувања. Мајстор на уметноста можеби преземат во рамките на Факултетот за уметност и општествени науки или на Факултетот за Маорски и домородните студии.... [-]