MA Хамилтон - MA програми во Хамилтон MA, Хамилтон

MA Хамилтон - MA програми во Хамилтон MA, Хамилтон

Master

Степенот р е пред се за студентите кои сакаат да ги подобрат своите општо математичкото образование или да учат.

Нов Зеланд е островска држава во југозападниот Тихиот Океан. Земјата географски се состои од две главни landmasses - онаа на Северна и Јужна Острови - и бројни помали острови. Студенти во странство треба да имаат студентска виза и разумно ниво на готовина за да го поминат во цел да се преземе курс на студии на Нов Зеланд базирани образовна институција. Нов Зеланд образовни институции ќе ги информира соодветните власти за имиграција ако студентот престанува да присуствува на нивните запишани курсеви, кои потоа може да го суспендира или откаже што студентот 's виза. Образовни институции често, исто така разменуваат оваа запишување и посетување податоци по електронски пат со други владини агенции одговорни за обезбедување на студентот помош.

Кои содржат 4.000 студенти во високото образование и 1000 д-р Научниците Хамилтон 's образование оддел, одигра многу значајна улога во развојот на Хамилтон ' економија е. Познатиот универзитет имиња вклучуваат Универзитети на глобално ниво, Ваикато институт за технологија и Те Wananga О Aoteara.

MA Хамилтон - Земи си MA во Хамилтон. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

мајстор на уметноста (применета)

The University of Waikato
Студии врз за студентски град Целосна 1 година March 2018 Нов Зеланд Хамилтон

заинтересирани за кариера во наставата на англиски како втор јазик во странство, на универзитетите Дали сте? Некои земји, како што се оние во Азија, бара од вас да имаат ниво квалификација мајстори да го направите тоа. Магистер Ваикато на уметностите (применета) ви обезбедува со квалификација што ви треба. [+]

Мајстор на уметноста (применета)

заинтересирани за кариера во наставата на англиски како втор јазик во странство, на универзитетите Дали сте? Некои земји, како што се оние во Азија, бара од вас да имаат ниво квалификација мајстори да го направите тоа. Магистер Ваикато на уметностите (применета) ви обезбедува со квалификација што ви треба.

Ќе заврши мајстор на уметноста (применета) (м-р (применета)) Ваикато е со проучувањето трудови на специјализирани теми. Вашите студии ќе ви даде вештини треба да работат во странство. Вие веќе може да се работат во различни области на јазикот на наставата во Нов Зеланд и се размислува за насловот во странство, така што би сакале да се здобијат со квалификација што треба да го направите тоа.... [-]


мајстор на уметноста

The University of Waikato
Студии врз за студентски град Целосна 12 - 18 месеци June 2018 Нов Зеланд Хамилтон

Мајсторот на уметностите вклучува напредни студии во ликовната и е наменета за оние кои сакаат да ги продлабочат своите знаења на оваа тема. Степенот исто така вклучува и значителен компонента на независни истражувања. Мајстор на уметноста можеби преземат во рамките на Факултетот за уметност и општествени науки или на Факултетот за Маорски и домородните студии. [+]

мајстор на уметноста

Мајсторот на уметностите вклучува напредни студии во ликовната и е наменета за оние кои сакаат да ги продлабочат своите знаења на оваа тема. Степенот исто така вклучува и значителен компонента на независни истражувања. Мајстор на уметноста можеби преземат во рамките на Факултетот за уметност и општествени науки или на Факултетот за Маорски и домородните студии.... [-]