MA во Обединети Арапски Емирати - MA програми во Обединети Арапски Емирати MA

MA во Обединети Арапски Емирати - MA програми во Обединети Арапски Емирати MA

Master

Мајстори степени се повеќе разноврсна од докторски квалификации и имаат широк спектар на професионални и академски апликации. Според американското Министерство за образование, три видови на програми мајстори постојат истражувања, професионални и терминал. Најпопуларните мајстори степен видови се Мајсторот на уметностите (MA) и мајстор на науки (МСП) во мешавина на предмет полиња.

Обединетите Арапски Емирати е федерација на седумте емирати на источната страна на Арапскиот Полуостров, на влезот во Персискиот Залив. Голем дел од работната сила во ОАЕ се странски иселениците - па оттука населението шминка на земјата 's се толку различни, со емиратот граѓани да се биде малцинство во сопствената земја.

MA во Обединети Арапски Емирати - Земи си MA во Обединети Арапски Емирати. Сите програма БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето тука!

Читај повеќе

Мајстор на уметноста во дипломатијата

American University In the Emirates
Студии врз за студентски град 2 години January 2019 Обединети Арапски Емирати Dubai

Винстон Черчил, поранешен премиер на Велика Британија еднаш рекол: "Дипломатијата е уметност да им кажува на луѓето да одат во пеколот на таков начин што бараат правец". Бидејќи дипломатите се соочуваат со големи спорови во светот од трговски несогласувања со вооружени конфронтации, клучно е тие да бидат тактични кога се занимаваат со овие прашања. Во преговорите, дипломат се обидува да го добие најдобриот можен договор на најдобар можен начин, осигурувајќи дека интересите на матичната земја се заштитени. [+]

. За

Винстон Черчил, поранешен премиер на Велика Британија еднаш рекол: " Дипломатијата е уметност да им кажува на луѓето да одат во пеколот на таков начин што бараат правец". Бидејќи дипломатите се соочуваат со големи спорови во светот од трговски несогласувања со вооружени конфронтации, клучно е тие да бидат тактични кога се занимаваат со овие прашања. Во преговорите, дипломат се обидува да го добие најдобриот можен договор на најдобар можен начин, осигурувајќи дека интересите на матичната земја се заштитени. Претставувањето на вашата земја доаѓа со големи одговорности, а Магистерската програма за дипломатија ќе се подготвува да имате водечка улога во јавниот или приватниот сектор каде што вашето знаење за меѓународните односи, вашите вештини во преговорите и вашите способности за критичко размислување ќе доведат до големи успеси. Дали секогаш сте сонувале за кариера во странска служба, меѓународна организација или во мултинационална компанија? Магистер по дипломатија е отскочна штица да ги споделите со овие соништа да станат реалност.... [-]


Магистер по безбедност и стратешки студии

American University In the Emirates
Студии врз за студентски град 2 години January 2019 Обединети Арапски Емирати Dubai

Мајсторот на уметностите (MA) во безбедносните и стратегиски студии понудени на American University In the Emirates (AUE) е ригорозни интердисциплинарна програма која ги комбинира и теорија и пракса. Ги идентификува, анализира и адреси сегашните и новите безбедносни предизвици и закани. Програмата ги подготвува студентите преку образовни и истражувачки курсеви за национални и меѓународни позиции. [+]

За

Мајсторот на уметностите (MA) во безбедносните и стратегиски студии понудени на American University In the Emirates (AUE) е ригорозни интердисциплинарна програма која ги комбинира и теорија и пракса. Ги идентификува, анализира и адреси сегашните и новите безбедносни предизвици и закани. Програмата ги подготвува студентите преку образовни и истражувачки курсеви за национални и меѓународни позиции.... [-]


Мајсторот на уметностите степен во наставата на англиски Воведничари на други јазици (М-р TESOL)

American University of Sharjah
Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Обединети Арапски Емирати Sharjah

Нашиот мајстор на уметноста во TESOL програма е подготовка на премиерот за кариера во наставата на англиски Воведничари на други јазици (TESOL). [+]

Нашиот мајстор на уметноста во TESOL програма е подготовка на премиерот за кариера во Наставата на англиски Воведничари на други јазици (TESOL).

Со огромни ресурси и факултет на катедрата за англиски јазик, ние нудиме програма посебно дизајнирани да ги задоволат потребите на наставници по англиски јазик како втор јазик во различни, мултикултурен амбиент. Нашите се разбира придонеси обезбеди професионална обука и цврсти темели во втор јазик стекнување, методиката, тестирање јазик и употребата на технологијата во јазикот на наставата училници. Нашите истакнати академски програмата се учи од страна на високо квалификувани факултет со меѓународна настава искуство во областа на TESOL, теоретска и применета лингвистика, и интеркултурна комуникација.... [-]


мајстор на уметноста во превод и толкување Англиски Арапски англиски (Mati)

American University of Sharjah
Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Обединети Арапски Емирати Sharjah

Нашиот мајстор на уметноста во англиски / арапски / англиски и степен усмено преведување (Mati) е познат во целиот регион за неговата одлична репутација. [+]

Нашите Мајсторот на уметностите во англиски / арапски / англиски преведување и толкување (Mati) степен е познат во целиот регион за неговата одлична репутација.

Одговарајќи на важната улога интеркултурна комуникација игра во меѓународни средби, овие денови и постојано расте влијанието на арапскиот регион на светските работи, нашата програма се подготвува дипломирани студенти со високо специјализирани превод и толкување вештини во англиски и арапски јазик. Ние се одржи на различни видови на вештини потребни за превод и толкување во рамките на општата теоретска рамка, која предвидува нашите студенти со алатки за да се идентификуваат, анализираат и да ги реши проблемите и да се развие рефлективен пристап кон преведување и толкување.... [-]


применети господар (м-р) во управување со човечките ресурси

Emirates Aviation University
Студии врз за студентски град Дел-студии 18 месеци September 2019 Обединети Арапски Емирати Dubai

Емирати воздухопловство универзитет и Универзитетот Ковентри во Велика Британија се ви нудиме можност да учат кон скратено работно време применета мајстор (р) степен во управување со хумани ресурси. Ова М-р Наградата е акредитирана од страна на високо признат професионалец ХРМ тело, на Институтот за кадри и развој (CIPD). На програмата се учи од страна на персоналот на CIPD акредитирани EAU Дубаи кампусот. [+]

Применета мајстор (р) во управување со хумани ресурси

Емирати воздухопловство универзитет и Универзитетот Ковентри во Велика Британија се ви нудиме можност да учат кон скратено работно време применета мајстор (р) степен во управување со хумани ресурси. Ова М-р Наградата е акредитирана од страна на високо признат професионалец ХРМ тело, на Институтот за кадри и развој (CIPD). На програмата се учи од страна на персоналот на CIPD акредитирани EAU Дубаи кампусот.... [-]


ма историја

International Institute of Management & Technology Studies
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 4 години September 2019 Обединети Арапски Емирати Dubai + 1 more

Оваа програма е специјализирана првенствено во економијата. Субјекти во оваа област вклучуваат англиски јазик, филозофија, теологија, странски јазици, новинарство, општествени науки и ликовната уметност. Таа се развива целокупното знаење на уметностите област. [+]

М-р Историја Оваа програма е специјализирана првенствено во економијата. Субјекти во оваа област вклучуваат англиски јазик, филозофија, теологија, странски јазици, новинарство, општествени науки и ликовната уметност. Таа се развива целокупното знаење на уметностите област.

[-]

Магистер по внатрешни Архитектура и дизајн

Heriot Watt Unviersity Dubai
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединети Арапски Емирати Academic City + 1 more

М-р внатрешни Архитектура и Дизајн ги истражува новите симбиотички односот помеѓу "внатрешен дизајн" и "внатрешна архитектура" во разбирање, изработката и имплементирање на иновативни внатрешни простори. [+]

Преглед

Во моментов постои јаз меѓу она што го сметаме за "Дизајн на ентериер" и она што го сметаме за "внатрешна архитектура". Сепак, постои тековна конвергенција на двете полиња, и постои можност за спојување на највлијателните елементи на двете; креативноста, процесот и дизајнерското размислување на дизајнерите, со наука, знаење и прагматизам на архитектурата.

Програмата има за цел да ги спои клучните аспекти на двете полиња, да ги подготви дипломците да влезат и да водат развојна индустрија за развој. Универзитетот Хериот Ват е познат како лидер во образованието и истражувањето на СТЕМ и како таков сакаме да ја разгледаме и комбинираме улогата на науката и дизајнот во информирањето на внатрешната архитектура и дизајнот. Студентите се едуцираат преку различни студиски проекти, специјализирани предмети и интердисциплинарни контекстуални и теоретски курсеви.... [-]


Универзитетот на Лестер магистер по меѓународно образование

Stafford
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 2 години Open Enrollment Обединети Арапски Емирати United Arab Emirates Online + 1 more

Рангиран во топ 10 од Гардијан Универзитетот Водич 2015 (категорија Образование) .А моќно средство за личен и професионален развој. [+]

Рангиран во топ 10 од Гардијан Универзитетот Водич 2015 (Образование категорија). Моќно средство за личен и професионален развој.

М-р меѓународно образование (MAIE) од страна на учење на далечина е возбудлива и иновативни се разбира. На MAIE е дизајнирана да одговори на потребите и интересите на широк спектар на практичари вклучувајќи наставници, директори на училишта и професионалци од образованието во формални и неформални образовни сектори. Тоа ќе ви корист како индивидуа и да се овозможи да придонесе за успехот на вашата организација.... [-]


Универзитетот на Лестер магистер по применета лингвистика и TESOL

Stafford
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 30 месеци Open Enrollment Обединети Арапски Емирати United Arab Emirates Online + 1 more

Рангиран во топ 10 од Гардијан Универзитетот Водич 2015 (категорија Образование) .А моќно средство за личен и професионален развој. [+]

Рангиран во топ 10 од Гардијан Универзитетот Водич 2015 (категорија Образование) .А моќно средство за личен и професионален развој.

Дали сте само кршење во областа на TESOL или веќе работат во професијата за некое време, е одличен начин да го зголеми вашето знаење и да ги прошират своите можности за кариера е страна на извршување на мајстори на уметноста диплома во применета лингвистика и TESOL. Оваа програма ви овозможува да се прошири вашето знаење на сегашните теоретските и практичните аспекти на јазикот на наставата. Ќе имаат можност за размена на идеи со други наставни искусни професионалци во јазична многу различни контексти.... [-]


М-р Ентериери

National Design Academy
Он-лајн студии Дел-студии 18 - 24 месеци September 2019 Обединети Арапски Емирати Dubai

На м-р Ентериери Дизајн степен им овозможува на студентите да ги преземе своите студии на повисоко ниво, развивање на знаење и вештини релевантни за индустријата, идеална напредување во кариерата на ниво на управување. Сите NDA курсеви се изучуваат на интернет и се целосно акредитирани од страна на британската влада. Сите информации можете да ги најдете тука: https: // www. NDA Ac.uk / студирање / курсеви / ma / внатрешен дизајн [+]

Овој курс е идеален за сите ученици кои се страстни за внатрешен дизајн. Овој курс обезбедува основа за секој кој има намера да се воспостави свој внатрешен дизајн пракса или кои би сакале да влезат во внатрешен дизајн професија на ниво на управување. Таа, исто така обезбедува и идеална академска платформа за оние кои сакаат да ги извршуваат областа на дизајнот на ентериер на докторски ниво. Што ќе научам? Модули вклучуваат:... [-]


Мајстор на уметноста во Онлајн наставен план и инструкција

Hamdan Bin Mohammed Smart University
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна 3 семестри September 2019 Обединети Арапски Емирати Dubai

Мајсторите на уметностите во онлајн наставен план и инструкција степен во образованието програма обезбедува можност за ученикот да се прошири подготовка во стручното образование [+]

Мајсторите на уметностите во онлајн наставен план и инструкција степен во образованието програма обезбедува можност за ученикот да се прошири подготовка во стручното образование преку предмети и да продолжат со работа во области разлика каде тој / таа има потреба за поголема учење вештини. Оваа програма ја отвора едукативен простор каде ученикот (и) со првиот степен во образованието, на луѓето или општествените науки ќе изгради потребната капацитет технологија подобрат своите педагошки практики кога тие се ангажирани во кариерата образование или обука (за возрасни педагогија, обука, комуникација , наставни дизајн). Мајсторите на уметностите во онлајн наставен план и инструкција е насочена кон совршеност во развој, имплементација, испорака и оценка на онлајн курсеви.... [-]


Магистер по меѓународна и цивилна безбедност

Khalifa University of Science and Technology
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 3 години September 2019 Обединети Арапски Емирати Abu Dhabi + 1 more

Безбедноста е полиса за осигурување на нацијата. Тоа е одговорност што сите ние мора да ја делиме. Магистер по меѓународна и програма за цивилна безбедност на Универзитетот Калифа ќе ве подготви да биде лидер во оваа област. [+]

За

Стипендија

Khalifa University of Science and Technology нуди стипендии за додипломски истражувања / асистенти (GRTA) за поддршка на квалификувани меѓународни студенти запишани во програми за постдипломски студии.

Стипендијата обезбедува дарежливи надоместоци и придобивки кои вклучуваат:

Целосна покриеност на школарината.Здравствено осигурување покриеност за студентите под Калифа универзитет виза.Поддршка за присуство на меѓународни истражувачки конференции.Индикативната месечна стипендија за GRTA стипендија е следната (предмет на промена):... [-]

управување со хотели и ресторани

Synergy University Dubai
Студии врз за студентски град Целосна 2 години February 2019 Обединети Арапски Емирати Dubai

Оваа програма е една од најпознатите во побарувачката на програми во уживајќи во туризмот и угостителството индустрија. Нашата специјално прилагодена наставна програма и практично ориентиран пристап ви подготвува уникатни вештини и техники неопходни за реалните предизвици на светот. [+]

Оваа програма е една од најпознатите во побарувачката на програми во уживајќи во туризмот и угостителството индустрија. Нашата специјално прилагодена наставна програма и практично ориентиран пристап ви подготвува уникатни вештини и техники неопходни за реалните предизвици на светот.

MA Hotel & Restaurant Management е една од најпрестижните образовни програми на Универзитетот Синерџи. Дипломирани студенти ќе се здобијат со современи знаења во хотелската индустрија, разбирање на процесите на глобализација во меѓународниот бизнис, напредни техники во управувањето со хотелот и ресторанот заедно со економската функционалност и развојот во одредени земји и региони и практични вештини од областа на маркетингот, човечки ресурси, многу повеќе пракса ориентирани кон знаење во оваа индустрија.... [-]


ма глобалната економија

Synergy University Dubai
Студии врз за студентски град Целосна 2 години February 2019 Обединети Арапски Емирати Dubai

Програмата ви обезбедува најнова теорија и вештини во областа на проучување. Ќе имаат можност да ги разберат процесите на глобализација на глобалната економија, да добијат напредни техники за финансирање и управување со ризици, како и да научат економска функционалност. [+]

Програмата ви обезбедува најнова теорија и вештини во областа на проучување. Ќе имаат можност да ги разберат процесите на глобализација на глобалната економија, да добијат напредни техники за финансирање и управување со ризици, како и да научат економска функционалност. М-р глобалната економија е една од најпрестижните образовни програми на Синергија универзитет. Дипломираните студенти ќе стекнат современи економски знаења, разбирање на процесите на глобализација во меѓународната економија, напредни техники во банкарството и финансиите и управувањето со ризиците, заедно со економската функционалност и развојот во одредени земји и региони и практични вештини во областа на надворешните економски активности и меѓународниот маркетинг.... [-]