MA во Руанда - MA програми во Руанда MA

MA во Руанда - MA програми во Руанда MA

Master

Магистер е магистратура доделени на учениците кои имаат завршено програма за студирање економијата или фини уметности субјекти како што се историја, комуникации, филозофија, теологија или англиски. А мајстор на уметноста степен обично бара предмети, истражувања и писмени испити.

Богатите африканската култура на Руанда никогаш не е досадно да се научат и да уживате. Ако ви треба за да добие некои добри малку од него, посетете Руанда и уживаат во нивната музика и танц спортски активности. Постојат различни високо образование институции во земјата, како што се Кигали завод за здравствена заштита, кој нуди сите ученици со најдобрата платформа за да се добие квалитетна обука. Ти секогаш ќе уживаат во животот и тука ќе ги учат на африкански карактеристики и природноста на луѓето во Руанда.

MA во Руанда - Земи си MA во Руанда. Сите програма БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето тука!

Читај повеќе

мајстори на уметноста во јавната администрација

Mahatma Gandhi University Rwanda
Студии врз за студентски град Целосна 2 - 4 години February 2019 Руанда Kigali

Целта на нудат мастер студии по јавна администрација за дипломирани студенти е да обезбеди знаења на учениците од природата и од односот на државата, општество и администрација. Таа ќе се развие на концептуални способности на ученикот на различни административни теории, постулати, модели, процеси, методи, алатки, техники, мисли, итн Успешно завршување на овој курс ги подготвува студентите за докторски програми за образование, како и. [+]

Преглед програма ПРОГРАМА КОД: 717 Времетраење: мин. Времетраење 2 години, Макс. Времетраење од 4 години Подобност: дипломирањето во било која поток или еквивалент цел

Целта на нудат мастер студии по јавна администрација за дипломирани студенти е да обезбеди знаења на учениците од природата и од односот на државата, општество и администрација. Таа ќе се развие на концептуални способности на ученикот на различни административни теории, постулати, модели, процеси, методи, алатки, техники, мисли, итн Успешно завршување на овој курс ги подготвува студентите за докторски програми за образование, како и.... [-]


Mastres на уметноста во меѓународни односи

Mahatma Gandhi University Rwanda
Студии врз за студентски град Целосна 2 - 4 години February 2019 Руанда Kigali

Магистер по меѓународни односи е дизајниран за да биде навистина трансформативниот програма, која нуди на студентите за образование, обука и искуство од прва рака потребни за успешна меѓународна кариера. [+]

Магистер по меѓународни односи е дизајниран за да биде навистина трансформативниот програма, која нуди на студентите за образование, обука и искуство од прва рака потребни за успешна меѓународна кариера. Овој курс на студии е интелектуално ригорозни програма мајстори кои е вграден во внатрешноста на областа на меѓународните односи, додека овозможувајќи им на студентите да изберете области на специјализација врз основа на нивните интереси и професионални цели.... [-]


мајстори на уметноста во образованието

Mahatma Gandhi University Rwanda
Студии врз за студентски град Целосна 2 - 4 години February 2019 Руанда Kigali

Мајсторите на програмата за образование има за цел да се подготват студентите како наставник едукатори, администраторите и истражувачи од различни институции кои се вклучени во наставата, образовни истражувања и воспитно планирање. [+]

Мајсторите на програмата за образование има за цел да се подготват студентите како наставник едукатори, администраторите и истражувачи од различни институции кои се вклучени во наставата, образовни истражувања и воспитно планирање.

Програмата Содржина

под законик предмет Име

MEDG11 - високото образование психологија MEDG12 - филозофски и социолошки перспективи ВО ОБРАЗОВАНИЕТО MEDG13 - Принципи и методи на настава MEDG14 - статистички податоци за образованието MEDG15 - истражување во образованието MEDS201 - развој на наставните програми MEDS202 - тест, мерење и евалуација MEDS203 - Интеграција на онлајн учење на далечина во наставните програми MEDS204 - Интегрирана науки програма и дизајн MEDS205 - ТРУД MEDS206 - Психолошко тестирање MEDS207 - Развојна психологија MEDS208 - Образовни водство и советување MEDS209 - Секс и семејното советување MEDS210 - однесување модификација MEDS211 - ТРУД MEDS212 - Стажирање MEDS213 - Индукција на почеток на наставниците MEDS214 - Континуиран професионален развој MEDS215 - Индустриски уметности образование на наставници MEDS216 - Надгледувана областа на искуства образовната политика Наставник - MEDS217 MEDS218 - ТРУД MEDS219 - Специјална Теми во психологија (на креативноста и способноста за учење) MEDS220 - Училиште администрација и надзор MEDS221 - Теории на креативноста MEDS222 - Напредно Проценка на Криејтив Однесување и потенцијални MEDS223 - ТРУД [-]

мајстор на уметноста во масовна комуникација, рекламирање и новинарството

Mahatma Gandhi University Rwanda
Студии врз за студентски град Целосна 2 - 4 години February 2019 Руанда Kigali

Оваа програма ќе произведува постдипломци со академско знаење и професионални вештини потребни во медиумската индустрија. Целта на оваа програма е да ги негува студентите да станат лидери на општеството со високо чувство на смртност, вештини и увид. Таа, исто така има за цел производство на новинарите и комуникатори може да придонесе за социо-економскиот и културниот развој на земјата и на тој начин да се промовира процесот на демократизација. [+]

Преглед програма Програма Код: 709 Времетраење: мин. Времетраење 2 години, Макс. Времетраење од 4 години Критериуми за избор: Дипломирање во секој поток или еквивалент Котизација: INR1500 / - Такси институцијата: INR7500 / - по Sem Такси испит: 1500 / - по Sem цел

Оваа програма ќе произведува постдипломци со академско знаење и професионални вештини потребни во медиумската индустрија. Целта на оваа програма е да ги негува студентите да станат лидери на општеството со високо чувство на смртност, вештини и увид. Таа, исто така има за цел производство на новинарите и комуникатори може да придонесе за социо-економскиот и културниот развој на земјата и на тој начин да се промовира процесот на демократизација. Таквите образовани, разноврсна и вешто масовните медиуми евангелистите може да помогне во градењето на силна основа на една земја.... [-]