MA во Србија - MA програми во Србија MA

MA во Србија - MA програми во Србија MA

Master

Мајстори степени се повеќе разноврсна од докторски квалификации и имаат широк спектар на професионални и академски апликации. Според американското Министерство за образование, три видови на програми мајстори постојат истражувања, професионални и терминал. Најпопуларните мајстори степен видови се Мајсторот на уметностите (MA) и мајстор на науки (МСП) во мешавина на предмет полиња.

Србија (српски: Србија, Србија) е земја лоцирана на Балканот, во Јужна Европа. Во текот на летото туристи љубов трошење на своето време во Белград и да уживате во природата на многу национални паркови низ целата земја. Повеќето европски државјани немаат потреба за виза за влез во Србија.

MA во Србија - Земи си MA во Србија. Сите програма БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето тука!

Читај повеќе

Мајстор на уметноста во право

John Naisbitt University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2019 Србија Belgrade

Оваа студиска програма претставува продолжување на образованието на учениците од акредитирани студиски програми за додипломски студии по право и безбедност, како и јавната администрација. [+]

Оваа студиска програма претставува продолжување на образованието на учениците од акредитирани студиски програми за додипломски студии, закон и безбедност, како и јавната администрација.

Диплома (звање)

Мајстор на уметноста во право

Упис

Кандидатите можат да аплицираат за постдипломски студии добиле диплома на Правниот факултет и поранешен Факултетот за јавна администрација, како и студентите кои имаат добиено диплома од: - правните факултети, јавната администрација, политиката, правото и законот -Бизнис студирање, - факултет за безбедност, - факултет за политички науки - факултет за безбедност при работа, - Воената академија, - полициска академија или други слични факултети со студии за четири години (240 ЕКТС) од Србија и странство, вклучувајќи ги и студентите кои имаат завршено стручно студии на сродни факултети на општествено-хуманистичките науки, како што постои потреба од испити признавање.... [-]


мајстор на уметноста и дизајн

John Naisbitt University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2019 Србија Belgrade

Главната цел на Магистер по уметност и дизајн програмата студии на Факултетот за арт и дизајн, развој на знаењето, имплементација и развој на уметнички вештини на студентите преку мајстор работа. Со помош на ментор, учениците ги развиваат своите научни и уметнички вештини преку предавања, работилници, студиски патувања и разни презентации. [+]

Главната цел на Магистер по уметност и дизајн програмата студии на Факултетот за арт и дизајн, развој на знаењето, имплементација и развој на уметнички вештини на студентите преку мајстор работа. Со помош на ментор, учениците ги развиваат своите научни и уметнички вештини преку предавања, работилници, студиски патувања и разни презентации.

Студиска програма е две-семестар интердисциплинарни теоретски продолжување на додипломски студии на Факултетот за уметност и дизајн, во насока на прибирање на потребната едукација за подлабоко разбирање на постулати и стандарди во областа на современата уметност и дизајн, и креативни феномен и нивното менување преку креативност, во согласност со современите технолошки и визуелни барањата на пазарот.... [-]