MA во Тајланд - MA програми во Тајланд MA

MA во Тајланд - MA програми во Тајланд MA

Master

Степенот р е пред се за студентите кои сакаат да ги подобрат своите општо математичкото образование или да учат.

Тајланд, официјално на Кралството Тајланд, порано позната како Сијам, е земја лоцирана во центарот на Индокина полуостров во Југоисточна Азија. Тајланд 's плажи и острови привлечат милиони посетители секоја година од целиот свет. Секој со четири години степен да добијат вработување како професор по англиски јазик во Тајланд.

MA во Тајланд - Земи си MA во Тајланд. Сите програма БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето тука!

Читај повеќе

ма во политички науки

Ramkhamhaeng University Institute of International Studies
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии June 2019 Тајланд Bangkok Chiang Mai Hat Yai Nakhon Pathom + 3 more

Институтот за меѓународни студии, Ramkhamhaeng универзитет, нуди Мајстор на уметничката програма во политички науки од 2001 година. Тоа се предвидени лица со напредни академски работа во функционална ... [+]

М-р во политички науки Оваа меѓународна програма е понудено во Бангкок, Chiang Mai, Chiangrai, Hat Yai, Nakhon Ratchasima, Пукет, и Сурат Тани. Институтот за меѓународни студии, Ramkhamhaeng универзитет, нуди Мајстор на уметничката програма во политички науки од 2001 година. Тоа се предвидени лица со напредни академски работа во функционалните аспекти на јавни и приватни организации. Денес, секој сектор се соочува со влијанието на глобализацијата. Да се ​​разбере и да се адаптираат на глобалната трансакција животната средина ќе биде клучот за извршен успех во образовните операции. Овој ревидиран програма обезбедува на поединецот со општи надлежности за целокупното знаење во политички науки, како и способност да функционира ефикасно во мултикултурно и брзо менување на глобалната арена.Студентите ќе развијат вештини за прибирање, анализирање и толкување на податоци, како и концептуализација, оценување и имплементирање на решенија неопходни во решавањето на комплексни проблеми. Лица со диплома во уметноста, економијата, науката, инженерството, образованието, бизнисот и другите од акредитирани училишта се охрабруваат да аплицираат.... [-]


ма во комуникациските англиски

Ramkhamhaeng University Institute of International Studies
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии June 2019 Тајланд Bangkok Chiang Mai Hat Yai Nakhon Pathom + 3 more

Институтот за меѓународни студии, Ramkhamhaeng универзитет, нуди Мајстор на уметничката програма во комуникативна англиски јазик од јуни 2008 година. Таа им нуди на лица со напредни академски работа во функционалните аспекти на комуникација и англиски јазик. [+]

Магистер по комуникативна англиски Оваа меѓународна програма е понудено во Бангкок. Институтот за меѓународни студии, Ramkhamhaeng универзитет, нуди Мајстор на уметничката програма во комуникативна англиски јазик од јуни 2008 година. Таа им нуди на лица со напредни академски работа во функционалните аспекти на комуникација и англиски јазик. Денес, секој сектор се соочува со влијанието на глобализацијата. Да се ​​разбере и да се адаптираат на глобалната трансакција животната средина ќе биде клучот за извршен успех во работењето на непрофитни и за-профит организации. Оваа нова програма нуди на поединецот со општи надлежности за целокупното знаење во комуникацијата, како и способност да функционира ефикасно во мултикултурно и брзо менување на глобалната арена. Студентите ќе развијат вештини за прибирање, анализирање и толкување на податоци, како и концептуализација, оценување и имплементирање на решенија неопходни во решавањето на комплексни проблеми. Лица со диплома во уметноста, економијата, науката, инженерството, образованието, бизнисот и другите од акредитирани училишта се охрабруваат да аплицираат.... [-]


Магистер по англиски јазик за кариера

Dhurakij Pundit University's International College
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри June 2019 Тајланд Bangkok

Програмата е наменета за оние кои сакаат да ги развијат своите професионални вештини за комуникација на англиски јазик. Поради тоа, се насочени кон оние кои се сегашни или има намера наставници по англиски јазик во училиштата, јазикот институти или друг јазик обука [+]

Магистер по англиски јазик за кариера (1,5 години) Ние сме во моментот прима апликации за семестар 1/2013. Стипендии се достапни.

Цели на програмата: Програмата е наменета за оние кои сакаат да ги развијат своите професионални вештини за комуникација на англиски јазик. Поради тоа, се насочени кон оние кои се сегашни или има намера наставници по англиски јазик во училиштата, јазикот институти или други организации обука за јазик или алтернативно да влез во средината на ниво на директори кои сакаат да ги подобрат нивните професионални стои и можности.... [-]


мајстор на уметноста во интегрирани маркетинг комуникации

Dhurakij Pundit University's International College
Студии врз за студентски град Дел-студии 3 семестри June 2019 Тајланд Bangkok

Оваа програма МОС е единствената меѓународна програма господар во Тајланд кое сплотува тело на знаење од различни континенти низ светот, вклучувајќи Северна Америка, Австралија, Европа и Азија. Оваа програма се подготвува [+]

Мајсторот на уметностите во Интегрирани маркетинг комуникации (1,5 години) Ние сме во моментот прима апликации за семестар 1/2013. Стипендии се достапни.

Цели на програмата: Оваа програма МОС е единствената меѓународна програма господар во Тајланд кое сплотува тело на знаење од различни континенти низ светот, вклучувајќи Северна Америка, Австралија, Европа и Азија. Оваа програма ги подготвува студентите за крос-функционални улога како и подготвува нив со уникатни вештини потребни за ефикасно да се интегрираат различни комуникации пристапи и алатки. Оваа програма, исто така, ќе им помогне на студентите се забрза нивната кариера раст во маркетинг и комуникации на стратешко ниво на организацијата. Студентите во оваа програма ќе:... [-]


мајстор на уметноста во интеракција дизајн

Asian University Thailand
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 2 години June 2019 Тајланд Pattaya City Bangkok + 1 more

Интеракцијата дизајн програма бара од студентите да ги развијат своите рацете на креативни и практични вештини, како и на повеќе теоретските аспекти на интеракцијата дизајн. [+]

Магистер по Интеракција Дизајн

&nbsp

Со 3 избори на наставен план (наменета за студентите од различни средини), 3 излезните точки (обезбедување различни длабочини на студии) и 3 должини се разбира (поддржува студентите работното потреби), овој мајстор е дизајнирана да биде "user-friendly" . Класите се движат од теорија за дизајнирање и дизајн истражување преку вештини работилници за practi-Cal 'рацете на "проект-центрирано учење. ... [-]


ма во меѓународните односи

Webster University Thailand Campus
Студии врз за студентски град Целосна 15 месеци March 2019 Тајланд Bangkok

Мајстор на уметноста во меѓународни односи на Универзитетот Тајланд е дизајниран за да им даде на студентите со сеопфатна разбирање и критичка свест за глобалните прашања и предизвици релевантни меѓународни односи, сите во контекст на промена на светската култура. [+]

Мајстор на уметноста во меѓународни односи на Универзитетот Тајланд е дизајниран за да им даде на студентите со сеопфатна разбирање и критичка свест за глобалните прашања и предизвици релевантни меѓународни односи, сите во контекст на промена на светската култура.

Во-длабочината на учење, реално животно искуство, и критичка анализа се дел од динамична, структура на до-to-date курсот и наставна програма. Студентите ги истражуваат најновите теории меѓународни односи преку студии на случај и специјализирани проекти. Тутори со експертиза во широк спектар на индивидуални полиња, гости-предавачи, како и патувања во меѓународните организации овозможи да истражувам во сложени реалниот свет прашања додека открива различни перспективи. ... [-]