MA во Филипините - MA програми во Филипините MA

MA во Филипините - MA програми во Филипините MA

Master

Мајстори степени се повеќе разноврсна од докторски квалификации и имаат широк спектар на професионални и академски апликации. Според американското Министерство за образование, три видови на програми мајстори постојат истражувања, професионални и терминал. Најпопуларните мајстори степен видови се Мајсторот на уметностите (MA) и мајстор на науки (МСП) во мешавина на предмет полиња.

Многу сакам добри луѓе на Филипините и нивниот начин на живот. Студираат тука, исто така, би можеле да ви помогне да дознаете се мешаат со културата на луѓето како што се обврзуваат вашиот универзитетски курс во локалниот колеџ универзитет, на Државниот универзитет и колеџ или универзитет на Филипините. Филипини е трет по големина зборуваат англиски јазик земја во светот која ќе се направат работите полесно за странски студенти.

MA во Филипините - Земи си MA во Филипините. Сите програма БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето тука!

Читај повеќе

мајстор на уметноста во образованието, главни во образованието лидерство

University of Asia and the Pacific
Студии врз за студентски град Целосна August 2019 Филипините Pasig

Мајсторот на уметностите во образованието мајор во Образовна програма Лидерство големи има за цел да се развие главните лидери и наставник-лидери. Таа е наменета првенствено за наставниците кои седат или кои се подготвуваат за лидерство и клучните академски и административни позиции во нивните училишта, особено оние во основно образование. [+]

Мајсторот на уметностите во образованието мајор во Образовна програма Лидерство големи има за цел да се развие главните лидери и наставник-лидери. Таа е наменета првенствено за наставниците кои седат или кои се подготвуваат за лидерство и клучните академски и административни позиции во нивните училишта, особено оние во основно образование. Наставната програма на програмата се испреплетува курсеви во образованието, психологија и вредностите базирани на училишното раководство и управување и го става сите нив во служба на клучните задачи на наставата, учењето и развојот на студентите во целата лица.... [-]


мајстор на уметноста во образованието, големи во развој и образование на деца

University of Asia and the Pacific
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2019 Филипините Pasig

Програмата има за цел да се формира раното детство едукатори и специјалисти (наставници предучилишно и основно училиште и администратори, консултанти развојот на детето, и истражувачи) кои можат ефикасно да се мешавина на теорија и пракса во создавање на позитивни можности за учење и искуства за мали деца да се промовира нивната вкупна развој. [+]

Програмата има за цел да се формира раното детство едукатори и специјалисти (наставници предучилишно и основно училиште и администратори, консултанти развојот на детето, и истражувачи) кои можат ефикасно да се мешавина на теорија и пракса во создавање на позитивни можности за учење и искуства за мали деца да се промовира нивната вкупна развој. со што на наставната програма на MAE-CDE испреплетува четири области на учење: основни предмети, психологија специјализација субјекти и истражување.... [-]


Мајстор на уметноста во психологија со индустриски / организациска психологија

Silliman University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години November 2019 Филипините Dumaguete

Одделот за психологија нуди степен Магистер по психологија во Индустриската / Организациона психологија. Оваа програма има за цел да подготви професионалци да ги користат своите знаења во основните науката за психологија во својата работа, без разлика дали во индустријата, училиште, владини агенции во заедницата, или клинички услови. [+]

Одделот за психологија нуди диплома Мајстор на уметноста во психологија големи во Индустриската / Организациона психологија.

Оваа програма има за цел да подготви професионалци да ги користат своите знаења во основните науката за психологија во својата работа, без разлика дали во индустријата, училиште, владини агенции во заедницата, или клинички услови. Курсевите се организирани околу теории и принципи на човечко однесување, со акцент на локалната култура и практична примена. ... [-]


Мајсторот на уметностите во англиски големи за креативно пишување

Silliman University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години November 2019 Филипините Dumaguete

Студентите по креативно пишување можат да изберат да ги достават творештво (песни или раскази, игра или роман), како нивната теза. [+]

Студентите по креативно пишување можат да изберат да ги достават творештво (песни или раскази, игра или роман), како нивната теза. Обично е потребно Еден значителен критички вовед таква теза.

Сеопфатен преглед

Сите кандидати за Магистер по англиски јазик со концентрација во книжевноста и креативното пишување мора да помине два прегледи пред да се запишат во тезата пишување. Една контрола е врз основа на листа за читање, заеднички за сите такви програми. Вториот испит е во областа на концентрација. Во рок од англиски и американски литература, следниве може да биде избран:... [-]