MA во Фиџи - MA програми во Фиџи MA

MA во Фиџи - MA програми во Фиџи MA

Master

Степенот р е пред се за студентите кои сакаат да ги подобрат своите општо математичкото образование или да учат.

На учење во Фиџи е доста интересно. На исклучително добредојде и неверојатно уникатен Фиџи култура фаворизира сите странски студенти. Иако англиски и Фиџи се заеднички јазици, други јазици како пацифик островот јазици и Хиндустани често се зборува во земјата.Студентите уживаат во мултикултурно поставување обезбедени од страна на Сува градот

MA во Фиџи - Земи си MA во Фиџи. Сите програма БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето тука!

Читај повеќе

мајстори на уметноста во управување со

University of the South Pacific USP
Студии врз за студентски град Целосна February 2019 Фиџи Suva

програмата на мајстор во управување може да се заврши во три начини, е предмет на одобрување [+]

програмата на мајстор во управување може да се заврши во три начини, е предмет на одобрување:

(1) Теза (DG700, само теза), опција се задржани за кандидатите фитинг две околности:

тие имаат завршено степен на диплома на Универзитетот во Јужен Пацифик, со најмалку 3,5 кумулативни Успех во курсеви на ниво на 300 и 200; или тие се студенти на постдипломски студии, кои имаат завршено DG400, DG404 или DG406, и еден дополнителен 400-ниво се разбира во управување со кумулативното Успех на 3,5. ... [-]

мајстори на уметноста во политиката / меѓународни работи

University of the South Pacific USP
Студии врз за студентски град Целосна February 2019 Фиџи Suva

Мајстор на уметноста во Дипломатија и меѓународни односи се базира на основни курсеви во диплома за постдипломски студии во Дипломатија и меѓународни односи со додавање можност да преземе истражувачки есеј на дипломатијата и меѓународните односи на тема од посебен интерес на студентот. [+]

На Мајстор на уметноста во Дипломатија и меѓународни односи се базира на основни курсеви во диплома за постдипломски студии во Дипломатија и меѓународни односи со додавање можност да преземе истражувачки есеј на дипломатијата и меѓународните односи на тема од посебен интерес на студентот. Оваа програма исто така обезбедува вештини за истражување и напредни вештини за пишување. Покрај тоа, мајстор на уметноста во Дипломатија и меѓународни работи студенти исто така имаат можност да ги следат интерес во одредена академска поток од кластерирање нивните изборни предмети во одредени дисциплини и области како што се право, животната средина, економијата или развојни студии.... [-]