MA во Чиле - MA програми во Чиле MA

MA во Чиле - MA програми во Чиле MA

Master

Мајстори степени се повеќе разноврсна од докторски квалификации и имаат широк спектар на професионални и академски апликации. Според американското Министерство за образование, три видови на програми мајстори постојат истражувања, професионални и терминал. Најпопуларните мајстори степен видови се Мајсторот на уметностите (MA) и мајстор на науки (МСП) во мешавина на предмет полиња.

Чиле има најстарите образовниот систем во Јужна Америка. Владата отсекогаш делумно финансирани овој образовен систем што го прави еден од животите на најевтиниот студентот. Водечките универзитети се Универсидад де Чиле и Pontificia универзитет католички де Валпараисо.

MA во Чиле - Земи си MA во Чиле. Сите програма БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето тука!

Читај повеќе

Master of Arts in International Business and Policy

Georgetown University’s McDonough School of Business
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Дел-студии 1 година January 2019 Чиле Santiago

[+]

СТУДЕНТСКО ИСКУСТВО

Запишување

Вообичаено, кандидатите да работат во бизнисот, владата, финансиски организации, мултинационални корпорации, или не-владини организации.

ВРЕМЕТРАЕЊЕ

[-]