MA во Шпанија - MA програми во Шпанија MA

MA во Шпанија - MA програми во Шпанија MA

Master

М-р применета лингвистика е најчестиот на голем број на мајстори, или магистер, како тие се најчесто познати, кои имаат повисока концентрација на науката и се фокусира помалку на училница пракса.

Шпанија, официјално на Кралството Шпанија, е суверена држава и земја членка на Европската унија. Таа се наоѓа на Иберискиот Полуостров во југозападна Европа. Шпански универзитети регулира пристапот до нивните сопствени степени и тие се поправат академски такси. Тие, исто така може да понуди неофицијални постдипломски степени. Главниот град Мадрид има веројатно најголемиот број на барови по глава на жител од ниту еден европски град и многу активен ноќен живот.

MA во Шпанија - Земи си MA во Шпанија. Сите програма БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето тука!

Читај повеќе

Мајстор на уметноста во комуникациски менаџмент

Barcelona School of Management · Pompeu Fabra University
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2019 Шпанија Barcelona

Понудена заеднички помеѓу UPF Одделот за комуникација и UPF Барселона школа за менаџмент, мајстор на уметноста во комуникациски менаџмент е една година, со полно работно време програма предава целосно на англиски јазик насочени кон студентите кои се особено заинтересирани за областите на корпоративна комуникација , место брендирање, трансмедијални стратегии и дигитална комуникација. [+]

Понудена заеднички помеѓу UPF Одделот за комуникација и UPF Барселона школа за менаџмент, мајстор на уметноста во комуникациски менаџмент е една година, со полно работно време програма предава целосно на англиски јазик насочени кон студентите кои се особено заинтересирани за областите на корпоративна комуникација , место брендирање, трансмедијални стратегии и дигитална комуникација.... [-]


Магистерски степен во стручни расудување и пастирска грижа

Universidad Pontificia Comillas
Студии врз за студентски град Дел-студии 3 години September 2019 Шпанија Madrid

Институтот нуди диплома приватен мајстор во стручно расудување и старателска грижа, во соработка со Факултетот за Formators на духовност центар San Ignacio во Саламанка. Целта на овој м-р е да се сеопфатно ги подготви студентите да се обезбеди формирање во религиозни заедници и други тековни начини на живот во Црквата, помагајќи им да се спознае и згрижување во нив силно чувство на лојалност кон нивните стручни обврски. Како таква, таа е наменета за свештениците, верски браќа и сестри и лаици и laywomen кој игра директна улога во стручното унапредување, формирање или заштита. [+]

Магистрирал во стручно расудување и старателска грижа

Институтот нуди диплома приватен мајстор во стручно расудување и старателска грижа, во соработка со Факултетот за Formators на духовност центар San Ignacio во Саламанка. Целта на овој м-р е да се сеопфатно ги подготви студентите да се обезбеди формирање во религиозни заедници и други тековни начини на живот во Црквата, помагајќи им да се спознае и згрижување во нив силно чувство на лојалност кон нивните стручни обврски. Како таква, таа е наменета за свештениците, верски браќа и сестри и лаици и laywomen кој игра директна улога во стручното унапредување, формирање или заштита. Таа, исто така е наменета за луѓе кои се вклучени во процесот на формирање на личните преку водечки духовни вежби, кои нудат духовна насока или обезбедување на формирање во пастирска грижа.... [-]


Ucv-ни програма

Catholic University of Valencia - Universidad Católica de Valencia “San Vicente Mártir”
Он-лајн студии Студии врз за студентски град September 2019 Шпанија Valencia

Без разлика дали сте заинтересирани за шпанскиот Само курсеви, курсеви по англиски или едноставно Самостојна Практиканти, Програмата за UCV-САД е твојот дом во странство за либерални уметности, Хиспанците почести, науки, економија, спорт студии, практиканти и краткорочни програми! [+]

Без разлика дали сте заинтересирани за шпанскиот Само курсеви, курсеви по англиски или едноставно Самостојна Практиканти, Програмата за UCV-САД е твојот дом во странство за либерални уметности, Хиспанците почести, науки, економија, спорт студии, практиканти и краткорочни програми!

Се случува! Поврзани со авион и од куршум воз на многу дестинации во Шпанија и во Европа Комплетна програма за ориентација Аеродромот Pick-up Метро карта / автобус Лозинка Водени Екскурзии Патување Советување Земи живот! Почетна Останува Домови; Апартмани Медицински осигурување Интернет пристап Воннаставни активности, некои од нив со европски и шпански студенти А привилегиран животната средина, со стоки на еден голем град но без неговите hassles Ниска стапка на криминал На брегот на Медитеранот Многу благи зими и сончево поголемиот дел од годината ГЕТ учење! На UCV брзо стана неспоредливо центарот на креативност со над 13.000 студенти (400 меѓународни студенти). Додипломски: 9797 Постдипломски: 2.160 Меѓународните студенти: 417 Меѓународни договори: 160 Пристап до сите курсеви во UCV (англиски и на шпански јазик), вклучувајќи и курсеви заедно со европските и / или шпански студенти во било која од Универзитетот во десет училишта / факултети и речиси 30 специјалност (Определување вклучуваат: општествени науки, здравствени науки, бизнис, наука за спортот, Законот , биологија и морска науки). Пристап до богат спектар на можности служба на заедницата, професионални практиканти, наставни практики, клубови, асоцијации и intercollegiate и интрамурален спортови Употреба на UCV објекти Студент лична карта Можности за разговор за размена Можноста за официјална DELE испити Преку Програмата за UCV-САД, американските студенти имаат пристап до Специјално дизајнирани курсеви за американските... [-]

Магистер по аудиовизуелна адреса

CPA Online
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 1250 часа September 2019 Шпанија Zaragoza + 1 more

Бидете подготвени да водат успешна медиумски компании. Во КПД Онлајн ние ви нудиме мајстор во аудиовизуелни адреса, со што ќе научат да управуваат со медиумски компании од стратешки, комерцијални и финансиски услови. [+]

Мајстор во аудиовизуелни адреса

Бидете подготвени да водат успешна медиумски компании. Во КПД Онлајн ние ви нудиме мајстор во аудиовизуелни адреса, со што ќе научат да управуваат со медиумски компании од стратешки, комерцијални и финансиски услови. Среќавајте клучевите на маркетинг, маркетинг и дистрибуција на аудиовизуелни производи и знаеш како да се изврши сеопфатен план за маркетинг.... [-]


Господар во живо забава

CPA Online
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 1250 часа September 2019 Шпанија Zaragoza + 1 more

Ако работите во аудиовизуелниот сектор и сакате да се земе уште еден чекор во својата кариера, ова е мајстор на живо Забава ви треба. Ќе стане повеќенаменски профилот способни да се соочат сите видови на забава во живо. [+]

Господар во живо забава

Ако работите во аудиовизуелниот сектор и сакате да се земе уште еден чекор во својата кариера, ова е мајстор на живо Забава ви треба. Ќе стане повеќенаменски профилот способни да се соочат сите видови на забава во живо.

Владее во КПД ние нудиме онлајн во живо забава е една од најпознатите сеопфатна обука што ја предава денес поврзани со изведувачките уметности. Тоа ги вклучува сите блокови се потребни за секој процес во шоуто може да се врши до совршенство: осветлување, звук, сцена управување и театар, инсталација сценарија, итн ... Нашата цел е да обезбеди техничка обука и пракса, кој ви овозможува да се развие аудиовизуелни проекти со гаранции . Профилот покажува техничар е од суштинско значење во сите видови на живи забава компании. Ја добиете вашата универзитетска диплома и да стане лажат во индустријата!... [-]


интензивна мајстор во настан организација, управување и менаџмент

IED – Istituto Europeo di Design Madrid
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна 10 месеци February 2019 Шпанија Madrid

За интензивна Магистер по настанот организација, управување и менаџмент овозможува на студентите да се здобијат со општ и практичен поглед на концептуализација, дизајн, организација и управување со настани. [+]

Оваа програма се предава на шпански

За интензивна Магистер по настанот организација, управување и менаџмент овозможува на студентите да се здобијат со општ и практичен поглед на концептуализација, дизајн, организација и управување со настани.

Во моментов, настани се поврзани со комуникација и маркетинг стратегии и на големите корпорации. Успешно да ги организираат сите видови на настани и да се воспостави соодветна комуникациска стратегија за извршување на поставените цели, важно е да ја дадат на професионалци со алатки кои им овозможуваат ефикасно да се соочи со што го носи планирање, организирање, насочување предизвици и управување на настаните во област која бара повеќе и повеќе иновации.... [-]


Интензивен мајстор во моден дизајн

IED – Istituto Europeo di Design Madrid
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна 10 месеци October 2019 Шпанија Madrid

На интензивна магистер по моден дизајн е наменета за оние кои сакаат да истражувам во овој сектор и оние кои сакаат да се качат на нова професионална иднина и да научат за различни можности опфатени во областа на моден дизајн, од дизајн на производи до комерцијална насока на колекција. Во последните неколку години, модата доживува вистинска револуција во областа на производство, дизајн и стратешки дизајн, во сите нејзини области, за да обезбеди трајност и успех на брендовите во таков менувачки и конкурентен сектор. Интензивни магистер по моден дизајн нуди обука која им ги пренесува на учениците потребните теоретски и практични знаења за да можат да ја дизајнираат и произведуваат својата колекција (дури и дизајнирање на нивната облека), обезбедувајќи ги со потребните алатки и ажуриран и реален поглед на модниот пазар . [+]

ОВАА ПРОГРАМА ВО ШПАНИЈА

Методологијата е развиена на три општи нивоа:

Теоретски, преку часови, дадени од професионалци на предметите предавал.Практично: ставање на стекнатото знаење во пракса на ден на ден (цртање, дизајн на дизајн, облекување, итн). Применување на концептите и знаењата стекнати преку работа што ја спроведува и оценува секој наставник (изработка облека, дизајнерска студија, дизајн на колекција) и кој ќе се користи за да го види развојниот потенцијал на студентот во секоја од опфатените области.Покрај тоа, се планираат посети и предавања, а има и аудиовизуелна област за да се видат модни ревии, кои ќе ги анализираме и ќе извлечеме корисни заклучоци за да го реализираме проектот. [-]

М-р во проекти меѓународна соработка

Fundación Universitaria Iberoamericana (FUNIBER)
Он-лајн студии Дел-студии 21 месеци September 2019 Шпанија Barcelona

Меѓународна соработка секогаш поврзани со две или повеќе се заинтересирани за размена на знаења, техники и трансфер на технологија, вештини или искуство, со цел да помогне да се најде играчи [+]

Меѓународна соработка секогаш поврзани со две или повеќе страни за размена на трансфер на знаење техники и технологии, вештини и искуства, со цел да соработува во потрагата за заемно поволни решенија. Ова суштински духот на меѓународната соработка се зголемува своето присуство во глобално општество денес, сега тоа е социо-политички, економски и организациски, јавниот сектор добивањето поголемо внимание и грижа од локални и меѓународни организациски и приватните , што го прави актери на меѓународната соработка од владите на мултинационални и локалните невладини организации или фондации. ... [-]


М-р по комуникации

Fundación Universitaria Iberoamericana (FUNIBER)
Он-лајн студии Дел-студии 12 - 24 месеци Open Enrollment Шпанија Barcelona

Мајсторот интегрира основните концепти на комуникација во писмена, аудиовизуелни и мултимедија. Програмата анализира главните области каде што пари е процес .... [+]

Магистер по комуникации

&nbsp

Живееме во општество во кое сите сфери на знаење и човечка интеракција се директно поврзани со комуникација во три области: забава, информации и обука.

Комуникација со технолошкиот напредок го направи процесот на креирање, дистрибуција и манипулирање со неа се клучни фактори во светот. Глобализацијата, економскиот и социјалниот феномен, и самото општество разбира ИКТ новиот мотор на развој се должи на зголемување на капацитет за складирање и дистрибуција на информации, а особено на масовна потрошувачка од неа. ... [-]


Магистер по туризам и угостителство

United International Business Schools
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 9 - 36 месеци September 2019 Шпанија Barcelona Madrid + 4 more

Нашиот академски календар е базиран на систем од четвртина (1 четвртина = 10 недели). Поради флексибилната структура на програмата и модуларниот дизајн, повеќе почетни датуми се достапни на почетокот на секој квартал и на секој мандат, во октомври, ноември, јануари, февруари, април, мај, јули и август. [+]

Датум на почеток

Нашиот академски календар е базиран на систем од четвртина (1 четвртина = 10 недели). Поради флексибилната структура на програмата и модуларниот дизајн , повеќе почетни датуми се достапни на почетокот на секој квартал и на секој мандат, во октомври, ноември, јануари, февруари, април, мај, јули и август. Сите кампуси го следат истиот академски календар.

Времетраење на програмата... [-]

М-р - Магистер по технологија за управување

United International Business Schools
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 9 - 36 месеци September 2019 Шпанија Barcelona Madrid + 4 more

Нашиот академски календар е базиран на систем од четвртина (1 четвртина = 10 недели). Поради флексибилната структура на програмата и модуларниот дизајн, повеќе почетни датуми се достапни на почетокот на секој квартал и на секој мандат, во октомври, ноември, јануари, февруари, април, мај, јули и август. [+]

Датум на почеток

Нашиот академски календар е базиран на систем од четвртина (1 четвртина = 10 недели). Поради флексибилната структура на програмата и модуларниот дизајн , повеќе почетни датуми се достапни на почетокот на секој квартал и на секој мандат, во октомври, ноември, јануари, февруари, април, мај, јули и август. Сите кампуси го следат истиот академски календар.

Времетраење на програмата... [-]

Магистер - Магистер по спортски менаџмент

United International Business Schools
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 9 - 36 месеци September 2019 Шпанија Barcelona Madrid + 4 more

Нашиот академски календар е базиран на систем од четвртина (1 четвртина = 10 недели). Поради флексибилната структура на програмата и модуларниот дизајн, повеќе почетни датуми се достапни на почетокот на секој квартал и на секој мандат, во октомври, ноември, јануари, февруари, април, мај, јули и август. [+]

Датум на почеток

Нашиот академски календар е базиран на систем од четвртина (1 четвртина = 10 недели). Поради флексибилната структура на програмата и модуларниот дизајн , повеќе почетни датуми се достапни на почетокот на секој квартал и на секој мандат, во октомври, ноември, јануари, февруари, април, мај, јули и август. Сите кампуси го следат истиот академски календар.

Времетраење на програмата... [-]

Магистер по менаџмент на модата

United International Business Schools
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 9 - 36 месеци September 2019 Шпанија Barcelona Madrid + 4 more

Нашиот академски календар е базиран на систем од четвртина (1 четвртина = 10 недели). Поради флексибилната структура на програмата и модуларниот дизајн, повеќе почетни датуми се достапни на почетокот на секој квартал и на секој мандат, во октомври, ноември, јануари, февруари, април, мај, јули и август. [+]

Датум на почеток

Нашиот академски календар е базиран на систем од четвртина (1 четвртина = 10 недели). Поради флексибилната структура на програмата и модуларниот дизајн , повеќе почетни датуми се достапни на почетокот на секој квартал и на секој мандат, во октомври, ноември, јануари, февруари, април, мај, јули и август. Сите кампуси го следат истиот академски календар.

Времетраење на програмата... [-]

М-р - Магистер по дизајн на управување

United International Business Schools
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 9 - 36 месеци September 2019 Шпанија Barcelona Madrid + 4 more

Нашиот академски календар е базиран на систем од четвртина (1 четвртина = 10 недели). Поради флексибилната структура на програмата и модуларниот дизајн, повеќе почетни датуми се достапни на почетокот на секој квартал и на секој мандат, во октомври, ноември, јануари, февруари, април, мај, јули и август. Сите кампуси го следат истиот академски календар. [+]

Датум на почеток

Нашиот академски календар е базиран на систем од четвртина (1 четвртина = 10 недели). Поради флексибилната структура на програмата и модуларниот дизајн , повеќе почетни датуми се достапни на почетокот на секој квартал и на секој мандат, во октомври, ноември, јануари, февруари, април, мај, јули и август. Сите кампуси го следат истиот академски календар.

Времетраење на програмата... [-]

мајстор на уметноста во класичната археологија

Unitelma Sapienza
Он-лајн студии Целосна 2 години Open Enrollment Шпанија Spain Online

Магистрирал во класичната археологија претставува одлична иновација меѓу италијанските универзитетски курсеви. Познатите студии во археологијата на Римскиот универзитет Сапиенца се комбинираат со онлајн алатките на универзитетот Unitelma Sapienza кој им овозможува на италијански и меѓународни корисници ексклузивен и престижен проект за обука. Овој магистрирал е интеруниверзитетска диплома доделена заеднички од двата партнерски универзитети. [+]

Цели

Магистрирал во класичната археологија претставува одлична иновација меѓу италијанските универзитетски курсеви. Познатите студии во археологијата на Римскиот универзитет Сапиенца се комбинираат со онлајн алатките на универзитетот Unitelma Sapienza кој им овозможува на италијански и меѓународни корисници ексклузивен и престижен проект за обука. Овој магистрирал е интеруниверзитетска диплома доделена заеднички од двата партнерски универзитети.... [-]