MA во Шри Ланка - MA програми во Шри Ланка MA

MA во Шри Ланка - MA програми во Шри Ланка MA

Master

Мајстори степени се повеќе разноврсна од докторски квалификации и имаат широк спектар на професионални и академски апликации. Според американското Министерство за образование, три видови на програми мајстори постојат истражувања, професионални и терминал. Најпопуларните мајстори степен видови се Мајсторот на уметностите (MA) и мајстор на науки (МСП) во мешавина на предмет полиња.

Иако постојат многу можности за високо образование во Шри Ланка, добар дел од жителите не се одлучат да присуствуваат на овие институции. Иако меѓународен притисок помогна некои во развој, универзитетски предлози често се наиде на отпор од локалното население.

MA во Шри Ланка - Земи си MA во Шри Ланка. Сите програма БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето тука!

Читај повеќе

М-р англиски јазик и комуникација

Hindustan University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години July 2019 Шри Ланка Colombo

Централната цел е да ги поттикне студентите усовршувајќи ги своите комуникациски вештини, така што тие може да ги исполни условите за вработување и да се соочи со предизвиците на модерното општество со леснотија. [+]

Централната цел е да ги поттикне студентите усовршувајќи ги своите комуникациски вештини, така што тие може да ги исполни условите за вработување и да се соочи со предизвиците на модерното општество со леснотија.

М-р на англиски јазик студии понудени од страна на Одделот на англиски јазик, Хиндустан Универзитетот се состои од 20 курсеви се шири повеќе од 4 семестри во 2 години. Од нив 12 се основни документи и 8 се изборни.... [-]