настава програми, барај за врвот настава програми тука! - настава

настава програми, барај за врвот настава програми тука! - настава

настава

А мајстор на уметноста диплома нуди на студентите многу можности кога станува збор за кариера определба. Овие степени обично се фокусираат на хуманистичките науки студии, кои може да вклучуваат англиски, филозофија, комуникации, па дури и ликовната уметност. Во многу случаи, оние кои се извршуваат на УО ќе ги завршат нивните предмети преку комбинација на испитување и истражување.

Што е м-р во наставата? Овој степен може да насаждам на студентите со вештини потребни за да се укаже на следната генерација. Како определба нудат финансиска стабилност, како и наградува искуство. Поврзани со предмети може да ги покрие широк спектар на теми и одделение нивоа, од градинка до пост-средно образование. Дополнителни области на студии може да вклучуваат настава администрација, како и предмети се фокусира на образовната политика.

Добивањето на еден магистер по настава нуди голем личен награда.Наставниците се изврши витална служба на општеството со овозможување на помладата генерација топ-квалитетно образование. Покрај тоа, оние со вакви средини се слободни да продолжи кариерата целиот свет.

Во однос на школувањето стапки, трошоците за добивање на еден МА може да варира во голема мера. Како варијабли вклучуваат регионот каде што школувањето ќе се одржи и видот на колеџ или универзитет присуствуваа. За оваа причина, секој студент мора да се донесе информирана одлука во врска со школарина.

За оние кои земаа Mas во образованието, можностите за кариера изобилува. А настава степен може да опфати широк спектар на теми и теми, од математика и наука на англиски јазик и уметност. Овие степени, исто така, може да се прилагодени на различни возрасни групи, вклучувајќи ги и основните и средното образование.За оние кои сакаат да учат на ниво на колеџ, магистер може да се надоградува за да обезбеди многу престижни можности во голем број на парична казна институции.

 

Онлајн студии може да биде одлична опција за многу студенти, поради било временски ограничувања или неповолно локации. За среќа, можеме да ви помогне да ги лоцирам програма совршено одговара на вашите академски потреби. Пребарај за вашата програма подолу и контакт директно канцеларијата за прием на училиштето по ваш избор со пополнување на олово форма.

Читај повеќе

MA Education (Innovation in Learning and Teaching)

University of South Wales Online Programmes through UNICAF
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци September 2019 Соединети Американски Држави New York Грција Athens Романија Bucharest Обединетото Кралство London Египет Cairo Гана Accra Малави Lilongwe Маврициус Port Louis Нигерија Lagos Сомалија Mogadishu Замбија Lusaka Јордан Irbid Кипар Cyprus Online + 26 more

[+]

. Да им се овозможи на учениците да се идентификуваат, да се дизајнира и спроведе истражување активности кои вклучуваат можности за значителни самонасочување. [-]

М-р применета лингвистика: TESOL

York St John University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии August 2019 Обединетото Кралство York

Програмата е наменета за квалификувани и наменети наставници по англиски јазик на говорници на други јазици. Ги привлекува учениците од различни делови на светот, кои со себе носат разновидна мешавина на образовни средини и искуства. Ова ни дава шанса да го зголемиме нашето крос-културно разбирање и познавање на наставата и учењето на глобално ниво. Понатаму, користејќи онлајн форуми, имаме за цел да обезбедиме практични можности за да комуницирате со јазичните професионалци ширум светот. [+]

Преглед на курсот

Програмата е наменета за квалификувани и наменети наставници по англиски јазик на говорници на други јазици. Ги привлекува учениците од различни делови на светот, кои со себе носат разновидна мешавина на образовни средини и искуства. Ова ни дава шанса да го зголемиме нашето крос-културно разбирање и познавање на наставата и учењето на глобално ниво. Понатаму, користејќи онлајн форуми, имаме за цел да обезбедиме практични можности за да комуницирате со јазичните професионалци ширум светот.... [-]


М-р во TESOL (настава на англиски Воведничари на други јазици)

Oklahoma City University
Студии врз за студентски град Целосна 36 часа Open Enrollment Соединети Американски Држави Oklahoma City

Мајстор на уметноста во TESOL степен е 36 кредит-часовна програма. Со широк спектар на курсеви, оваа програма има за цел да им овозможат на студентите со знаење на лингвистиката и педагошки суштинско значење за обука во различни аспекти на TESOL, вклучувајќи ги, меѓу другото, курикулум дизајн, развој на материјали, методологии, процедури училница и оценување. Програмата, исто така им нуди на студентите практикум можности да се добие од прва рака практично искуство во областа [+]

Магистрирал: Мајстор на уметноста во TESOL степен е 36 кредит-часовна програма. Со широк спектар на курсеви, оваа програма има за цел да им овозможат на студентите со знаење на лингвистиката и педагошки суштинско значење за обука во различни аспекти на TESOL, вклучувајќи ги, меѓу другото, курикулум дизајн, развој на материјали, методологии, процедури училница и оценување. Програмата, исто така им нуди на студентите практикум можности да се добие од прва рака практично искуство во областа ... [-]

Мајстор на уметноста во наставата - TESOL

USC Rossier School of Education
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Дел-студии Open Enrollment Соединети Американски Држави USA Online

Учат на англиски како втор јазик. Заработете го вашето онлајн мајстор на уметноста во наставата - TESOL и Калифорнија, онлајн учесници со USC Rossier. [+]

Заработете MAT - TESOL онлајн од USC Rossier

На USC Rossier School of Education нуди онлајн мајстор на уметноста во настава-настава по англиски јазик на говорници на други јазици дипломиран програма, која ги подготвува едукаторите со TESOL обука за да стане специјалисти за настава по англиски јазик во различни поставувања. Преку мешавина на живи, онлајн часови и реални искуства, овие програми ги подготвуваат аспирантите, искусните едукатори и организациските лидери за да го олеснат иновативното учење во училниците и образовните средини низ целиот свет.... [-]


Магистер по TESOL

Pepperdine University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Соединети Американски Држави Los Angeles Irvine + 1 more

Мајсторот на уметностите во наставата на англиски јазик на говорници на други јазици (TESOL) програма ги подготвува студентите да учат англиски како дополнителен јазик од предучилишна преку универзитетско ниво, и во САД и пошироко. [+]

Pepperdine University GSEP не нуди целосни стипендии. Можете да прочитате повеќе за достапните можности за нови студенти тука. Pepperdine University GSEP, исто така, нуди дипломска помош, помош во наставата и можности за помош во истражувањето. GSEP не обезбедува надоместоци за школување.Face-to-face формат. Едногодишна програма.

Програмата им овозможува на кандидатите да продолжат со изучување на наставата по англиски како дополнителен јазик од предучилишното образование преку универзитетот, како во Соединетите Американски Држави, така и пошироко. Сите курсеви се усогласени со TESOL Професионалните наставни стандарди развиени од TESOL / CAEP и се фокусираат на градење на експертиза околу системот на англиски јазик, стекнување на втор јазик, јазична педагогија и проценка и сложената врска помеѓу јазикот и културата. Дополнително, кандидатите ќе ги прошират и продлабочат своите професионални знаења, вештини и диспозиции како рефлективен научен соработник кој соработува во мултикултурна и повеќејазична средина. Посебни функции на програмата вклучуваат, интеграција на технологијата, клинички практикум пласмани, и можности за учество во професионални организации и конференции. Оваа програма со полно работно време, технолошки вградена престојност се состои од 32 единици кои се однесуваат на потребите на (1) локалните кандидати со намера да се специјализираат во наставата по англиски јазик и (2) меѓународни кандидати кои сакаат да го изучуваат наставата по англиски јазик. Програмата е понудена на кампусот Малибу како кохорт модел за завршување во една академска или календарска година (три термини).... [-]


Подучување на англиски на говорници на други јазици (мајстор на уметноста)

Slippery Rock University
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии 16 - 24 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Slippery Rock + 1 more

Глобализацијата на англискиот како светски лингва франка и националното и регионалното зголемување на популациите кои не зборуваат англиски, создаваат потреба за високо обучени лекари кои можат да се осврнат на широко варијантните и специјализираните образовни потреби на возрасните студенти по англиски јазик дома и во странство. [+]

Подучување на англиски на говорници на други јазици (мајстор на уметноста)

Глобализацијата на англискиот како светски лингва франка и националното и регионалното зголемување на популациите кои не зборуваат англиски, создаваат потреба за високо обучени лекари кои можат да се осврнат на широко варијантните и специјализираните образовни потреби на возрасните студенти по англиски јазик дома и во странство. Додека бројот на имигранти се зголемува, доказите сугерираат дека бариерата на јазикот станува сè почеста.... [-]


мајстор на уметноста во наставата на англиски како втор јазик (TESL)

University of Central Oklahoma
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Edmond

Студентите кои бараат магистрирал во наставата по англиски јазик како втор јазик, следат интердисциплинарна програма на студии со интегрирање на теоријата и практиката на TESL. Програмата нуди курсеви за теорија, методологија и јазична структура на TESL, како и практичен курс TESL. [+]

Студентите кои бараат магистрирал во наставата по англиски јазик како втор јазик, следат интердисциплинарна програма на студии со интегрирање на теоријата и практиката на TESL. Програмата нуди курсеви за теорија, методологија и јазична структура на TESL, како и практичен курс TESL.

Приемот на барањата

Поднесете ги следниве ставки во: Џексон колеџ за постдипломски студии 100 Н. Универзитет Драјв, НУЦ 404 Едмонд, ОК 73034... [-]


мајстор на уметноста во наставата на англиски јазик на звучници на кинески

Shenzhen University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Кина Shenzhen

М-р во TESOC програма, заеднички спонзорирана од страна на Факултетот за странски јазици и Seadragon образовен истражувачки институт, е наменска за студенти од надвор Кина континентал кои немаат или малку искуство во наставата по англиски јазик, но сакаат да учат англиски јазик во кинески училишта и заедници. [+]

Мајсторот на уметностите во наставата на англиски на говорници на кинески

Апликации отворени - 1 ноември 2017 година

Краен рок за аплицирање - 10 март, 2018 година

Шенжен универзитет е јавно сеопфатен универзитет лоциран во јужниот јужниот дел на Кина, Шенжен. Како реномирана посебна економска зона, Шенжен има силен социјален и деловен етос кој ги поддржува и поттикнува иновациите и претприемништвото. Шенжен е во непосредна близина на двете меѓународни метрополи - Хонг Конг и Макао, со најбрзо растечка економија и игра водечка улога во текот на модернизацијата и интернационализацијата на Кина. Шенжен сега има население од повеќе од 1.000.000 странци, и на тој начин употребата на англискиот јазик станува сè почеста. Побарувачката за наставници по англиски јазик кои имаат и стручност во учењето и наставата по јазик, како и длабоко разбирање на кинеската култура е во пораст.... [-]


Магистер по настава на англиски јазик на звучници на други јазици

Manchester Metropolitan University
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 3 години September 2019 Обединетото Кралство Manchester + 2 more

М-р TESOL и применета лингвистика е возбудлив и иновативен нов курс кој ќе ви овозможат со вештини од суштинско значење за кариера во една од најбрзо растечките професии во светот. Курсот е дадено од страна на предавачи со долгогодишно искуство во наставата по англиски јазик и постдипломски надзор. [+]

Преглед

М-р TESOL и применета лингвистика е возбудлив и иновативен нов курс кој ќе ви овозможат со вештини од суштинско значење за кариера во една од најбрзо растечките професии во светот.

Курсот е дадено од страна на предавачи со долгогодишно искуство во наставата по англиски јазик и постдипломски надзор.

Учењето во наставата на учење овозможува да размислувате за практиката и теоријата на TESOL со експертска поддршка, со оглед на најновите достигнувања во разбирањето на наставата и учењето на јазикот. Програмата ги комбинира проучувањето на теории, методи и материјали со детална анализа на јазикот и свест за практични истражувачки методи. Тоа ќе ви подготвиме за работа во повеќе образовни средини и исто така е одлична подготовка за понатамошно постдипломско проучување.... [-]


мајстор на уметноста во настава на англиски Воведничари на други јазици (р TESOL)

Westcliff University
Студии врз за студентски град Целосна 36 часа Соединети Американски Држави Irvine

М-р TESOL програма продуцира дипломирани студенти со вештини за обука на настава на факултетот, кои ексел во нивната улога како едукатори, креативни научници и истражувачи. Оваа програма ќе се подготват наставниците за широк спектар на позиции и во САД и во странство. Нашите студенти ќе бидат опремени со специјализирани знаења и вештини полето за настава на англиски Воведничари на други јазици. По дипломирањето, ќе бидат компетентни професионални едукатори со докажана лидерски вештини. [+]

М-р TESOL програма продуцира дипломирани студенти со вештини за обука на настава на факултетот, кои ексел во нивната улога како едукатори, креативни научници и истражувачи. Оваа програма ќе се подготват наставниците за широк спектар на позиции и во САД и во странство. Нашите студенти ќе бидат опремени со специјализирани знаења и вештини полето за настава на англиски Воведничари на други јазици. По дипломирањето, ќе бидат компетентни професионални едукатори со докажана лидерски вештини.... [-]


мајстор на уметноста во тезол / двојазично образование

The University of Findlay
Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Findlay

Господар на уметностите на Универзитетот во Финдли во TESOL (настава на англиски на звучници на други јазици) ќе ви помогне да станете стручен професор по јазик / практикант. [+]

Магистер по TESOL / двојазично образование

Господар на уметностите на Универзитетот во Findlay во TESOL ќе ви помогне да станете стручен професор по јазик / практикант и да се подготвите за образовни лидерски позиции во рамките на втор или странски јазик и двојазични образовни програми.

Универзитетот во Findlay обезбедува цврста основа во:

лингвистиката Втор јазик добивање Педагогија Методологија Дизајн на наставната програма Проценка Мултилингвално / мултикултурно образование ... [-]

Магистер по образование: Онлајн настава и учење

University of South Florida Sarasota–Manatee
Студии врз за студентски град September 2019 Соединети Американски Држави Sarasota

Дали постојано се трудите да се подобрувате лично и професионално? Дали уживате во помагањето и предавањето на другите на различни теми? Со магистрирал во образованието од USF Sarasota-Manatee можете да ја добиете обуката што ви е потребна за да се префрлите во кариера или да ја исправите вистинската работа за вас. Оваа програма е наменета за професионалци кои работат, кои бараат повеќе обука и можности за напредување во кариерата во образованието. [+]

Дали образованието е добро за вас?

Дали постојано се трудите да се подобрувате лично и професионално? Дали уживате во помагањето и предавањето на другите на различни теми? Со магистрирал во образованието од USF Sarasota-Manatee можете да ја добиете обуката што ви е потребна за да се префрлите во кариера или да ја исправите вистинската работа за вас. Оваа програма е наменета за професионалци кои работат, кои бараат повеќе обука и можности за напредување во кариерата во образованието.... [-]


мајстор на уметноста во наставата на англиски на говорници на друг јазик (matesol)

Campbellsville University
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Campbellsville USA Online + 2 more

Направете разлика во животот на учениците и во САД и во странство со Магистер по настава на англиски јазик на говорници на други јазици (TESOL). [+]

МАТЕСОЛ - Магистер по настава по англиски јазик на говорници на други јазици . Направете разлика во животот на учениците и во САД и во странство со Магистер по настава на англиски јазик на говорници на други јазици (TESOL). Овој степен ќе се развие на вештини треба да учат англиски како втор јазик (ESL) во САД или англиски како странски јазик (EFL) во странство. Со нашиот акцент на тоа да биде вистински глобална програма, ја развивме нашата наставна програма за да ги истражиме и механиката на јазикот и важноста на културата.... [-]


ма во TESOL

American University - Washington, DC - College of Arts and Sciences
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Програмата на мајсторот TESOL подготвува студентите за настава како во земјата така и во странство и во високото образование за возрасни, во приватни училишта за странски јазици, а во К-12 поставувања, каде што не е потребно државата сертификација. [+]

На TESOL програма господар подготвува студентите за настава како во земјата така и во странство и во високото образование за возрасни, во приватни училишта за странски јазици, а во К-12 поставувања, каде што не е потребно државата сертификација.

TESOL програма господар Американскиот универзитет нуди еден засебен комбинација на теорија и пракса, која им овозможува на дипломираните студенти да се применуваат основни концепти во дисциплината за практична настава искуство. На програмата се става силен акцент на искуствено учење, со дипломираните студенти планира лекции, набљудување часови и настава или туторство ESL студенти во различни контексти од самиот почеток на програмата.... [-]


Ма на англиски со акцент во образованието

Grand Canyon University
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 3 more

Господар на уметностите на Големиот Кањон универзитет на англиски јазик со акцент во образованието степен програма ги подготвува студентите да предаваат додипломски курсеви во две-годишни или четиригодишни високообразовни институции за учење и за кампусот и за онлајн модалитетите. [+]

Универзитетот на Големиот Кањон Магистер по англиски јазик со акцент во образованието Степен програма ги подготвува студентите да предаваат додипломски курсеви на две-годишни или четиригодишни високообразовни институции за учење и за кампусот и за интернет-модалитетите.

Понудена од Колеџот за хуманистички и општествени науки, оваа програма е одлична можност за оние кои имаат страст за пишување и литература и се стремат да ја споделат својата страст со учениците преку настава. Студентите ќе добијат напредна обука во областа на англискиот јазик да се направи разлика во додипломски училница. Основните компетенции на оваа програма вклучуваат педагогија на универзитетско ниво, писмено учење и литература, практика на професионално пишување и теории за пишување и реторика. Со фондација за либерални уметности, оваа програма ги истражува педагошките практики базирани на истражување, како што е стратешкиот и колаборативен дизајн на наставната програма, разновидните теории за учење на возрасни и инкорпорирање на технологијата во средина за учење на далечина. Програмата се придвижува за да ги развие учениците во образовни лидери кои се вешти за спроведување на овие практики за влијание врз резултатите на учениците.... [-]