Food and Beverage Studies програми, барај за врвот Food and Beverage Studies програми тука! - Food and Beverage Studies

Food and Beverage Studies програми, барај за врвот Food and Beverage Studies програми тука! - Food and Beverage Studies

Food and Beverage Studies

А господар 's степен е вториот највисок степен може да се добие во пост-средно образование. Следниот степен по диплома, господар 's може да биде предуслов за понатамошно докторски студии или подготовка за кариера во областа на образованието. Покрај тоа, работодавците се доделување на кандидати за работа кои имаат дипломи господар со повисока плата и побрз раст работа.

Што е магистер по храна и пијалаци студии? Овој степен е доказ за напредни студии и специјализација во сите аспекти на храна и подготовка пијалок, услуги и поврзани со управувањето. Студентите учат на практични вештини, како што се техники потребни за производство и рацете на вештини услуга на храна и пијалоци. Преку предмети во маркетинг, услуга на храна, студентите учат мени дизајн, ресторан распоред и стандардите за индустријата да се помогне во ден-за-ден на храна и пијалаци ориентирани објекти.Конечно, комуникација курсеви им помогне на студентите полски вредни интерперсонални вештини за употреба во животната средина храна и пијалаци.

Кога станува збор за бенефиции за оние само да влезат во работната сила, господар 's степен на вашата биографија може да биде моќна нерешено на менаџер вработување. За оние кои се веќе во работната сила, добивање на овој степен може да доведе до зголемување на платите.

Цената за да освојат Магистер по храна и пијалаци студии може да варираат во голема мера, во зависност од сè, од тоа дали ќе присуствува на јавни или приватно училиште, без разлика дали ќе ги учат на интернет и многу повеќе. Јавете се на вашиот потенцијалните училиштето за да добиете детали.

Студентите вооружени со м-р во храна и пијалаци студии често се квалификувани за некои од највозбудливите и брзо растечки позиции во foodservice индустрија. Работа како менаџери во претпријатија услуга на храна, ресторан домаќин дамки или извршен готвач позиции се само некои од опциите што може да биде на располагање.Сепак, другите ученици може да го спарите степен со специјализација бизнис да продолжи кариера во ресторанот сопственост.

Постојат многу опции, кога во потрага да се добие Магистер по храна и пијалаци студии. За да започнете кон вашиот степен, барај за вашата програма подолу и контакт директно канцеларијата за прием на училиштето по ваш избор со пополнување на олово форма.

Читај повеќе

управување со хотели и ресторани

Synergy University Dubai
Студии врз за студентски град Целосна 2 години February 2019 Обединети Арапски Емирати Dubai

Оваа програма е една од најпознатите во побарувачката на програми во уживајќи во туризмот и угостителството индустрија. Нашата специјално прилагодена наставна програма и практично ориентиран пристап ви подготвува уникатни вештини и техники неопходни за реалните предизвици на светот. [+]

Оваа програма е една од најпознатите во побарувачката на програми во уживајќи во туризмот и угостителството индустрија. Нашата специјално прилагодена наставна програма и практично ориентиран пристап ви подготвува уникатни вештини и техники неопходни за реалните предизвици на светот.

MA Hotel & Restaurant Management е една од најпрестижните образовни програми на Универзитетот Синерџи. Дипломирани студенти ќе се здобијат со современи знаења во хотелската индустрија, разбирање на процесите на глобализација во меѓународниот бизнис, напредни техники во управувањето со хотелот и ресторанот заедно со економската функционалност и развојот во одредени земји и региони и практични вештини од областа на маркетингот, човечки ресурси, многу повеќе пракса ориентирани кон знаење во оваа индустрија.... [-]


Мајстор на уметноста во студиите за храна

The American University of Rome
Студии врз за студентски град Целосна 15 месеци September 2019 Италија Rome

Магистер по храна студии е интердисциплинарна програма која има за цел да обезбеди знаења и вештини за моменталната состојба и случувањата поврзани со одржливо производство и потрошувачка на храна, поопшто за тоа како ние да влијае на ресурси на Земјата со нашите изборот на храна. Тоа ќе се фокусира на меѓународни димензии, но, исто така, за тоа како се поврзани политички и регулаторни рамки се врамени и спроведени на регионално, национално и на субнационално ниво по сектори на јавноста и непрофитна како и од прехранбената индустрија. [+]

Магистер по храна студии е интердисциплинарна програма која има за цел да обезбеди знаења и вештини за моменталната состојба и случувањата поврзани со одржливо производство и потрошувачка на храна, поопшто за тоа како ние да влијае на ресурси на Земјата со нашите изборот на храна. Тоа ќе се фокусира на меѓународни димензии, но, исто така, за тоа како се поврзани политички и регулаторни рамки се врамени и спроведени на регионално, национално и на субнационално ниво по сектори на јавноста и непрофитна како и од прехранбената индустрија.... [-]