Languages програми, барај за врвот Languages програми тука! - Languages

Languages програми, барај за врвот Languages програми тука! - Languages

Languages

А мајстор на уметноста степен е напреден курс за не-научна студија која може да обезбеди нови и возбудливи можности за дипломираните студенти. Магистратура е обично заврши во една или две години, и тоа може да биде одличен начин за луѓето да ги забрза своите кариери.

Што е магистер по јазици? А мајстори на уметноста во јазици е програма која се фокусира на истражување на различни меѓународни јазици, како и на културата и историјата на земјата во која тие потекнуваат. Од анализата на древните јазици да разрешница на детали на еден јазик, студентите ќе можат да се фокусира на одредена област или држава од интерес, или да поширок пристап. Откако дипломирал, студентите ќе стане мајстори во текот на јазични вештини и ќе имаат темелно познавање на нивната област.

Зошто да изберете да ги извршуваат Магистер по јазик или лингвистиката?Луѓе кои изберете оваа област имаат страст за разбирање и комуникација со луѓе од целиот свет. Дипломирани студенти кои ќе добијат Магистер по јазици обично имаат повеќе можности, со можност да се заработи поголема плата. Што е најважно, студентите се способни да учат еден поле што тие се страстни за, и многу се способни да развијат подобри врски со човечката раса.

Трошоците за добивање на мајстори на уметноста диплома во јазици е често контингент на кое училиште студентот избира да присуствуваат. Школарина цени се разликуваат во зависност од која земја на студентот се реши да побара образование. Многу училишта низ светот нудат стипендии и програмите за финансиска помош, што може да помогне да се направи напредна едукација повеќе прифатлива.

Со мајстори на уметноста диплома во јазиците, дипломираните студенти можат да очекуваат да најдат работни места достапни во целиот свет.Од толкувачи и преведувачи, на наставниците и членовите на корпоративниот елита, луѓето со магистер по јазици може да ја користат својата експертиза во различни области. Останати позиции кои користат овој многу баран степен вклучуваат логистика и дистрибуција, модата, туристички, и дипломатски служби.

 

Во моментов, на студентите лесно може да аплицираат за училиште на нивниот избор онлајн. Иднина јазик дипломирани студенти, исто така, може да се утврди кој дел на јазикот што тие би сакале да учат и се применуваат низ поедноставен процес онлајн. Применуваат денес за магистер по јазици со пополнување на едноставна онлајн форма. Пребарај за вашата програма подолу и контакт директно канцеларијата за прием на училиштето по ваш избор со пополнување на олово форма.

Читај повеќе

Master in English Studies

University of Helsinki
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Финска Хелсинки

[+]

Целта на овој магистерски труд е да се развие основните вештини потребни за спроведување на истражувања, вклучувајќи:

Дефинирање на вашата избрана проблемот на истражување во контекст на претходното истражување во областа Пронаоѓање на информации независно и оценување на информациите критички Со внимателен избор на придружни студии, ќе може да најдат вработување во владата, медиумите, библиотеки и други културни институции, национални и меѓународни организации, или туризам. Ако заврши педагошки студии за предметните наставници, ќе бидат квалификувани да ги учат англиски јазик на сеопфатна и средни училишта, како и во образованието на возрасните. По успешно завршување на твојот степен на мајстор, исто така, може да се применува за да продолжите на вашите студии како студент на постдипломски студии, а потоа се изгради кариера како универзитетски истражувач или учител. ... [-]

Ма на англиски со акцент во образованието

Grand Canyon University
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City South Phoenix Scottsdale + 4 more

Господар на уметностите на Големиот Кањон универзитет на англиски јазик со акцент во образованието степен програма ги подготвува студентите да предаваат додипломски курсеви во две-годишни или четиригодишни високообразовни институции за учење и за кампусот и за онлајн модалитетите. [+]

Универзитетот на Големиот Кањон Магистер по англиски јазик со акцент во образованието Степен програма ги подготвува студентите да предаваат додипломски курсеви на две-годишни или четиригодишни високообразовни институции за учење и за кампусот и за интернет-модалитетите.

Понудена од Колеџот за хуманистички и општествени науки, оваа програма е одлична можност за оние кои имаат страст за пишување и литература и се стремат да ја споделат својата страст со учениците преку настава. Студентите ќе добијат напредна обука во областа на англискиот јазик да се направи разлика во додипломски училница. Основните компетенции на оваа програма вклучуваат педагогија на универзитетско ниво, писмено учење и литература, практика на професионално пишување и теории за пишување и реторика. Со фондација за либерални уметности, оваа програма ги истражува педагошките практики базирани на истражување, како што е стратешкиот и колаборативен дизајн на наставната програма, разновидните теории за учење на возрасни и инкорпорирање на технологијата во средина за учење на далечина. Програмата се придвижува за да ги развие учениците во образовни лидери кои се вешти за спроведување на овие практики за влијание врз резултатите на учениците.... [-]


М-р настава кинески на звучници на други јазици

University of Nottingham - Faculty of Social Sciences
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Nottingham + 1 more

Овој курс е многу важен ако сте во моментов или сакате да предавате кинески на говорници на други јазици. [+]

. Преглед

Овој курс е многу важен ако сте во моментов или сакате да предавате кинески на говорници на други јазици.

Ќе се придружите на нашата разновидна и енергична заедница за учење на втор и трет странски јазик, основно, средно и високо образование и ќе го поминете патувањето за развој на кариера во брзорастечката област на образование за кинески јазик во Обединетото Кралство или поширокиот свет.... [-]


Магистер по француски јазик и култура

Horizons University
Он-лајн студии Дел-студии September 2018 Франција Paris

Оваа програма е наменета за студентите кои веќе во изучувањето на францускиот јазик и сакате да ги преземе своите искуства и знаења еден чекор понатаму. Вовед и напредни курсеви век ќе ги покрие јазичните и културните аспекти. [+]

Магистер по француски јазик и култура

&nbsp

Оваа програма е наменета за студентите кои веќе во изучувањето на францускиот јазик и сакате да ги преземе своите искуства и знаења еден чекор понатаму. Вовед и напредни курсеви век ќе ги покрие јазичните и културните аспекти.

&nbsp

Студентите ќе се здобијат во-длабочината на знаење на францускиот животната средина, подобрување на нивниот пишување и усни вештини и да научат да се развива самоуверено и ефикасно во професионална француски животната средина. ... [-]


мајстор на уметноста во јазик, литература и италијанската цивилизација

USI Università della Svizzera italiana
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри September 2018 Швајцарија Лугано

Мајстор во италијанската литература и италијанската цивилизација е понудено од страна на Институтот за италијански студии (ИСИ) на Универзитетот на италијански Швајцарија, USI, со седиште во Лугано. студиска програма со полно работно време се состои од 120 ЕКТС за вообичаено времетраење од две години. Тоа кореспондира со "+2" во Болоњскиот систем и е еквивалент на степен на мајстор. Договорот потпишан 4 април 2011, исто така, го отелотворува еквивалентност помеѓу мајстор на уметноста во "јазик, литература и италијанската цивилизација" на Универзитетот и магистрирал во "Модерен Филолошкиот а. Научна литература, театар и кино "на Универзитетот во Павија, а со тоа и овозможува на дипломираните студенти на USI Мајстор за пристап до италијанската јавност натпревари. [+]

Мајсторот е поделена во три главни тематски области: италијански јазик / италијански и компаративна книжевност / уметност, историја и цивилизација, во текот на обука за "сеопфатен", која се залага за средбата генерално таканаречените знаење во различни области, разделени со дисциплинарни граници. Италијанската литература, централна тема е толку предложени во постојан однос на контекстот на цивилизацијата во рамките на кои се произведува и се изучува.... [-]


мајстор на уметноста во наставата на англиски јазик на звучници на кинески

Shenzhen University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Кина Шенжен

М-р во TESOC програма, заеднички спонзорирана од страна на Факултетот за странски јазици и Seadragon образовен истражувачки институт, е наменска за студенти од надвор Кина континентал кои немаат или малку искуство во наставата по англиски јазик, но сакаат да учат англиски јазик во кинески училишта и заедници. [+]

Мајсторот на уметностите во наставата на англиски на говорници на кинески

Апликации отворени - 1 ноември 2017 година

Краен рок за аплицирање - 10 март, 2018 година

Шенжен универзитет е јавно сеопфатен универзитет лоциран во јужниот јужниот дел на Кина, Шенжен. Како реномирана посебна економска зона, Шенжен има силен социјален и деловен етос кој ги поддржува и поттикнува иновациите и претприемништвото. Шенжен е во непосредна близина на двете меѓународни метрополи - Хонг Конг и Макао, со најбрзо растечка економија и игра водечка улога во текот на модернизацијата и интернационализацијата на Кина. Шенжен сега има население од повеќе од 1.000.000 странци, и на тој начин употребата на англискиот јазик станува сè почеста. Побарувачката за наставници по англиски јазик кои имаат и стручност во учењето и наставата по јазик, како и длабоко разбирање на кинеската култура е во пораст.... [-]


MA in European Master in Sign Language Interpreting

Magdeburg-Stendal University of Applied Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 5 семестри October 2018 Германија Magdeburg

[+]

Во периодот од 2,5 години, студентите патуваат да учествуваат на блок-семинари на сите партнерски универзитети и да се вклучат во онлајн активности и самостојно учење. Бидејќи треба да се добијат 90 ЕКТС кредити (т.е. еквивалент на 2.700 работни часови на студентите), работното оптоварување е значително.

Студиската програма е бесплатна за студенти од ЕУ / ЕТА.

Освен надоместоците, од студентите се очекува да ги финансираат патувањата и сместувањето за време на блок-семинари и други настани. Забележете дека за жал не сме во можност да обезбедиме услуги за толкување на различните знаковни јазици што ги користат глувите учесници. Меѓутоа, имаме за цел да обезбедиме толкување помеѓу англиски и меѓународен знак за блокадари, онаму каде што е потребно.... [-]


Магистер по англиски јазик

Georgetown University - Graduate School of Arts & Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2018 Соединети Американски Држави Washington DC

Англиски р програма во Џорџтаун е динамична, иновативна и посветена да им понуди на студентите ширина на избор и разновидни можности за научни и професионални специјализација и развој. Го поздравуваме апликации од студенти со намера да продолжи со д-р. на друго место по завршувањето на магистрирал во Џорџтаун, како што правиме од оние кои се стремат кон кариера во пишување, уредување, настава и многу други области кои бараат напредни вештини во писмена комуникација, критичка анализа и истражување. [+]

Одделот за англиски јазик нуди програма на студија која води кон магистрирал во англиската и американската книжевност. Достапни се тези и не-теза опции, како и посебна концентрација во наставата за пишување.

Програмата е збогатена од библиотечните објекти во Вашингтон, особено Фолџер Шекспир библиотеката, каде што нашите студенти преземаат напредни курсеви со национално и меѓународно познати научници во раниот современ период и во долгиот 18 век.... [-]


Магистер по англиски јазик и креативно пишување

University of Westminster - Faculty of Social Sciences and Humanities
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

Англиски јазик и креативно пишување УО на ти овозможува да истражуваат односите меѓу вашето знаење за тоа како се користи јазик и произведени, и вашите книжевни состави. Тоа ќе ви овозможи со темелно разбирање на јазични карактеристики на англискиот јазик од широк спектар на перспективи (теоретски и применети, синхрона и дијахрониски), како и ве води да се истражуваат на процесот на пишување низ жанрови и да се земе градот на Лондон како една од вашите главни извори на инспирација. [+]

Англиски јазик и креативно пишување УО на ти овозможува да истражуваат односите меѓу вашето знаење за тоа како се користи јазик и произведени, и вашите книжевни состави. Тоа ќе ви овозможи со темелно разбирање на јазични карактеристики на англискиот јазик од широк спектар на перспективи (теоретски и применети, синхрона и дијахрониски), како и ве води да се истражуваат на процесот на пишување низ жанрови и да се земе градот на Лондон како една од вашите главни извори на инспирација. М-р ќе ви овозможат со интелектуална перспективи и научни вештини кои ќе ви подготвиме да се спроведе независно истражување, и ќе ви понуди многу можности да се поврзат со други писатели, агенти, ТВ продуценти и поети перформанси.... [-]


Магистер по шпански и Латинска Америка студии

American University - Washington, DC - College of Arts and Sciences
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави District of Columbia

Магистрира на шпански и Латинска Америка студии на Американскиот универзитет нуди кориснички песни да им овозможи на студентите да се здобијат со интердисциплинарна разбирање на Латинска Америка и Карибите, како и експертиза во превод, лингвистиката, и / или наставата на шпански јазик. [+]

На Магистер по шпански и Латинска Америка студии на Американскиот универзитет нуди кориснички песни да им овозможи на студентите да се здобијат со интердисциплинарна разбирање на Латинска Америка и Карибите, како и експертиза во превод, лингвистиката, и / или наставата на шпански јазик.

Студентите мајстор изберете курсеви, како дел од јадро на наставната програма на 21-кредитна програма што обезбедува силна основа за проучување на културни, историски, лингвистички и политичката комплексност во регионот. Сите основни курсеви се изучува на шпански. Во прилог на основни семинари, шпанскиот: господар 's програма Латинска Америка студии нуди три 12-15 кредитна песни кои обезбедуваат вредни обука и професионални вештини за латиноамерикански специјалисти:... [-]


Англиски

The College At Brockport State University Of New York
Студии врз за студентски град September 2018 Соединети Американски Држави Rochester

Магистер по англиски, креативно пишување и литература песни, воведува дипломирани студенти на напредни студии во уметноста на јазикот. Курсевите даваат можност за длабоки и одржливи анализи на различни литературни текстови, нагласувајќи напредни критички и теоретски пристапи. [+]

.

Магистер по англиски, креативно пишување и литература песни, воведува дипломирани студенти на напредни студии во уметноста на јазикот. Курсевите даваат можност за длабоки и одржливи анализи на различни литературни текстови, нагласувајќи напредни критички и теоретски пристапи. Програмата ги охрабрува студентите да работат тесно со факултет ментори и кулминира во значителен (и потенцијално може да се објават) независен проект се фокусира на површина од интересот на студентот и новите експертиза. Додипломските студенти дополнително имаат можност да се сретнат со национално и меѓународно признати автори низ серијата писатели на Brockport, писателскиот форум.... [-]


Магистер по европски јазици и култури

University of Tartu
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Естонија Tartu

[+]

во државните институции, универзитети и истражувачки институции, ИТ компании, музеи, издавачки куќи и културни организации размена во Естонија и во странство. На Универзитетот во Тарту припаѓа (QS и ВТА). Таа се наоѓа во Тарту, вториот по големина град во Естонија, која е позната како Студентски град на Естонија. 13 000 студенти се запишани на Универзитетот во Тарту, вкл. 1300 меѓународни студенти.... [-]


Магистер по англиски јазик и култура

University of Eastern Finland Philosophical Faculty
Студии врз за студентски град Целосна 2 - 2 години August 2018 Финска Joensuu

Оваа програма, целосно учење на англиски јазик и насочена кон меѓународни кандидати, се обидува да обезбеди можност да учат англиски јазик од различни литературни и јазични перспективи. Степенот се состои од предмети и теза за истражување. Целите на програмата вклучуваат во-длабочината на разбирање на повеќеслојна на современите студии по англиски јазик; зголемена свест за клучните дебати во современата лингвистика и литературни студии; и способност да спроведе независно истражување. [+]

МДП во англискиот јазик и култура

Оваа програма, целосно учење на англиски јазик и насочена кон меѓународни кандидати, се обидува да обезбеди можност да учат англиски јазик од различни литературни и јазични перспективи. Степенот се состои од предмети и теза за истражување. Целите на програмата вклучуваат во-длабочината на разбирање на повеќеслојна на современите студии по англиски јазик; зголемена свест за клучните дебати во современата лингвистика и литературни студии; и способност да спроведе независно истражување. Постојат вкупно 15 студиски места на располагање за странски студенти. Во текот на нивните студии, студентите ќе се специјализираат во лингвистика или литературни и културни студии. Одделот има меѓународно признати области на сила и во лингвистиката и литературните студии. Во лингвистиката, тие вклучуваат дијалектологија, јазичен контакт, варијација на јазикот и промени, прагматика и двојазичност. Во литературни и културни студии, областите на сила на Одделот вклучуваат постколонијална и етничка литература, американска литература, популарна фикција и современа фикција.... [-]


Master of Arts in English

University of Southern Denmark
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Данска Оденсе

Дали сакате да добиете навистина темелно познавање во-длабочината на јазикот целиот свет го користи кога станува збор за активност во бизнисот, технологијата, науката ... [+]

Дали сакате да добиете навистина темелно познавање во-длабочината на јазикот целиот свет го користи кога станува збор за активност во бизнис, технологија, наука и култура преку националните граници? Потоа можете да изберете курс по англиски во Одензе.Во согласност со интернационализација и ширењето на интернет, постои растечката потреба за оние со вештини на англиски јазик - во приватниот бизнис, исто така. ... [-]


ма во Америка / Лас Америка

Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg FAU
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри October 2018 Германија Нирнберг

Америка / Лас Америка [+]

. Содржина на степенот на програмата Основни модули: Америка / Лас Америка Задолжителни изборни модул: Шпански јазик пракса (Español avanzado) Задолжителни изборни модул: практиката на англиски јазик Задолжителни изборни модул: Површина и регионот (Raum und регион) Задолжителни изборни модул: Северна Америка студии Северна Америка: култура и литература Латинска Америка: култура и литература (Америка Латина: y Cultura литература) Задолжителни изборни модул: миграција (миграција) Компулсивно изборни модул: Човекови права (Menschenrechte) Задолжителни изборни модул: Латинска Америка студии (Estudios latinoamericanos) Северна Америка: Политика и општество Латинска Америка: Политика и општество (Америка Латина: Politica y Сосиедад) модул на проектот: Америка / Лас Америка Магистерски труд професионални области Културен менаџмент меѓународни организации Издаваштво и новинарството Во политичко образование или во интеркултурна полиња на работа во пресекот на бизнисот, политиката и културата Обука и истражување Меѓународни Семестар (а) во странство (информации достапни само на германски) Партнерските универзитети од Институтот за англиски и американски студии (информации достапни само на германски) Партнерските универзитети од Институтот за Романтичен студии (информации достапни само на германски) барања за способноста на ... [-]