Life Skills програми, барај за врвот Life Skills програми тука! - Life Skills

Life Skills програми, барај за врвот Life Skills програми тука! - Life Skills

УО или Мајсторот на уметностите степен е добиена со учениците по завршувањето на програмата, на една до две години студира историја, англиски или други ликовни уметности или хуманистичките предмети. Магистерски студии најчесто се мешавина на истражување и предмети.

Проучувањето на животните вештини ги разгледува вештините потребни во секојдневниот живот. На пример, на ниво на колеџ, изучувањето на животните вештини може да предава соодветно управување со времето, критичко размислување, комуникација, па дури и решавање на конфликти.

MA програми: Барај тука за Life Skills програми. Земете сите училишни и MA информации directely, да заштедат време и контакт на MA приеми во 3 кликне тука!

Читај повеќе

Мајстор на уметноста (р) во читање специјалист К-12

Concordia University Chicago
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 24 месеци August 2019 Соединети Американски Држави Chicago River Forest + 2 more

Concordia University Chicago Магистер по читање на образование програма обезбедува теоретска и практична рамка за писменост настава и оценување, со акцент на тековните истражувања. Програмата, исто така, им нуди на кандидатите можност да добијат ригорозна, висококвалитетна образовна програма која поттикнува развој на вештини и компетенции кои ќе бидат потребни во текот на професионалната кариера на кандидатите како специјалист за читање или тренер за писменост. По успешното завршување на потребните курсеви и специјалниот тест за читање на Илиноис 176, кандидатите се подобни за Илиноис специјалист за читање специјалист, овозможувајќи им да работат во читање професионална улога во раното детство, основно, средно и / или средно училиште поставувања. [+]

Concordia University Chicago Магистер по читање на образование програма обезбедува теоретска и практична рамка за писменост настава и оценување, со акцент на тековните истражувања. Програмата, исто така, им нуди на кандидатите можност да добијат ригорозна, висококвалитетна образовна програма која поттикнува развој на вештини и компетенции кои ќе бидат потребни во текот на професионалната кариера на кандидатите како специјалист за читање или тренер за писменост. По успешното завршување на потребните курсеви и специјалниот тест за читање на Илиноис 176, кандидатите се подобни за Илиноис специјалист за читање специјалист, овозможувајќи им да работат во читање професионална улога во раното детство, основно, средно и / или средно училиште поставувања.... [-]


Наука за исхрана, м-р / MS

Syracuse University - David B. Falk College of Sport and Human Dynamics
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 4 - 8  January 2019 Соединети Американски Држави Syracuse + 1 more

Програмата ја нагласува критичната проценка на научната информација и практиката и истражувањата базирани на докази. Поради различните потекла и професионални интереси на учениците, магистарската програма е флексибилна. Магистратура, исто така, може да послужи како подготвителен чекор кон понапредна студија на докторско ниво. [+]

Опис на програмата

Програмата ја нагласува критичната проценка на научната информација и практиката и истражувањата базирани на докази. Поради различните потекла и професионални интереси на учениците, магистарската програма е флексибилна. Магистратура, исто така, може да послужи како подготвителен чекор кон понапредна студија на докторско ниво.

Тезата вклучува истражувачка работа на одредена тема, детално испитување и толкување на исхраната литература за таа тема и презентација на резултатите во јасна и логична форма. Завршувањето на тезата може да бара дополнителна година на студии по завршувањето на предметот.... [-]


М-р програма во развојот на детето

University of Haifa, International School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2018 Израел Haifa

Меѓународната програма за мајстор во развој на детето е дизајнирана да ги обучи и подготви локалните професионален раководство да го води и однапред иницијативи во земјите во развој за подобрување на животот на децата во ризик. [+]

М-р програма во развојот на децата

Програмата на Меѓународниот Магистер по развој на детето на Универзитетот на Факултетот за општествени науки во Хаифа и Центарот за проучување на детски развој има за цел да се зголеми квалитетот, квантитетот и стручни знаења и обука на професионалци за згрижување на деца, кои ги третираат децата кои растат во деструктивен средини.

Благодарение на стручност, искуство и интерес во развојот на детето акумулирано во центарот, на програмата развојни е уникатно позиционирана за да помогне да се премости јазот на научно-практика на меѓународно ниво и да има влијание врз животите на децата во ризик во земјите во развој.... [-]


мајстор на уметноста во образованието, големи во развој и образование на деца

University of Asia and the Pacific
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2019 Филипините Pasig

Програмата има за цел да се формира раното детство едукатори и специјалисти (наставници предучилишно и основно училиште и администратори, консултанти развојот на детето, и истражувачи) кои можат ефикасно да се мешавина на теорија и пракса во создавање на позитивни можности за учење и искуства за мали деца да се промовира нивната вкупна развој. [+]

Програмата има за цел да се формира раното детство едукатори и специјалисти (наставници предучилишно и основно училиште и администратори, консултанти развојот на детето, и истражувачи) кои можат ефикасно да се мешавина на теорија и пракса во создавање на позитивни можности за учење и искуства за мали деца да се промовира нивната вкупна развој. со што на наставната програма на MAE-CDE испреплетува четири области на учење: основни предмети, психологија специјализација субјекти и истражување.... [-]