Performing Arts програми, барај за врвот Performing Arts програми тука! - Performing Arts

Performing Arts програми, барај за врвот Performing Arts програми тука! - Performing Arts

Performing Arts

Да се биде успешен во денешниот работа индустрија почнува да трае повеќе од диплома. Дипломирани студенти се открива дека заработуваат нивните мајстор на уметноста може да ги доведе до работни места тие само сонував, како и можности за работа во индустрии низ целиот свет.

Еден популарен Мајсторот на уметностите степен е во изведувачките уметности. Многу потенцијалните студенти, како вас, може да се прашуваат што е магистер по изведувачки уметности? Едноставно кажано, тоа е диплома заработил како постдипломски кој ги опфаќа областите на танц, драма, музика и филм. Курсеви преземени за да се заработуваат овој степен вклучуваат работа во училница и обука во танцување, глума, костими и сценографија, вокалната изведба и пишување сценарија. В.д. класи движат од театарот обука на филмската глума, додека сценариото класи може да варираат од создавање на свој да се анализираат други парчиња.

Заработува вашиот Магистер по изведувачки уметности може да биде многу корисна во jumpstarting вашата кариера. На обуката ќе добиете ќе ви подготвиме за различни можности за работа и да ви даде богат позадина на знаење и ингеренциите. Ако сте во потрага за работа во театар или филмската индустрија, овој степен може да ви помогне мрежа, да градат професионални односи и ќе водат кон работат во креативни и иновативни област.

Трошоците за следење на наставата да заработуваат овој степен ќе се промени во зависност од она училиште ке го одберете. Ништо од локација на бројот на кредити ќе влијае на цената. Да имаат јасно разбирање на вашиот школарината трошоци, најдобро е да се јавите во училиштето ќе сакаат да присуствуваат.

Откако ќе го потврдите вашиот Магистер по изведувачки уметности ќе бидете во можност да најдат работа во индустриите за музика, филм, театар и танц.Може да најдете се раководење со локалниот театар компанија или дејствуваат на сцената. Вие исто така може да работи како директор за филм, телевизија или претстави, како и ги учат учениците од било која возраст во локалните колеџи, училишта или летни кампови.

 

Ако сте заинтересирани во спроведувањето на овој степен, можете да направите пребарување за вашата програма подолу и се јавите директно во канцеларијата за прием на училиштето по ваш избор со пополнување на олово форма.

Читај повеќе

мајстори (MMus) во популарната музика на ефикасноста - гитара, бас, тапани, вокални

The Institute Of Contemporary Music Performance
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2019 Обединетото Кралство London + 1 more

Овој курс ќе ве охрабри да се развие на највисоко ниво на инструментална вештини преку индивидуални часови и персоналните учење. Исто така, ќе се развие вашите лидерски и музички менаџмент вештини преку водењето на ансамбл, што кулминираше со настапот на предизвик оригинални и постојните репертоар. [+]

Се разбира Преглед Овој курс ќе ве охрабри да се развие на највисоко ниво на инструментална вештини преку индивидуални часови и персоналните учење. Исто така, ќе се развие вашите лидерски и музички менаџмент вештини преку водењето на ансамбл, што кулминираше со настапот на предизвик оригинални и постојните репертоар.

На курсот, можете да изберете од опциите кои вклучуваат истрага на традицијата перформанси, употребата на музиката во здравје и благосостојба, како и културни аспекти на музиката. Исто така, ќе произведува значителен тело на работа за рецитал, заедно со поддршка на истражување која се заснова и информира твојот последен проект. MMus на МКИЛ е првенствено наменета за поединците кои сакаат да ги продолжат своите студии откако се обвинуваа меѓу себе за текот на степен-ниво, или кои се стекнале со споредливи искуство во индустријата и се посветени на постигнување уште поголема мајсторство на нивните инструменти. ... [-]


мајстор на уметноста во музиката

KASK & Conservatorium / School of Arts Gent
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Белгија Ghent

На Факултетот за уметности нуди господар програми на англиски јазик во визуелните уметности, аудиовизуелни уметности и музиката. Секоја година, голем број на странски студенти да изберат господар програми на нашиот факултет да ги продолжат своите студии. Присуството на студентите од различни меѓународни средини е збогатување на нашата образовна традиција и дава дополнителна вредност на обуката на странски студенти на магистерски студии и фламански студенти Преселба на од холандски јазик диплома програми на слично. [+]

англискиот мајстор На Факултетот за уметности нуди господар програми на англиски јазик во визуелните уметности, аудиовизуелни уметности и музиката. Секоја година, голем број на странски студенти да изберат господар програми на нашиот факултет да ги продолжат своите студии. Присуството на студентите од различни меѓународни средини е збогатување на нашата образовна традиција и дава дополнителна вредност на обуката на странски студенти на магистерски студии и фламански студенти Преселба на од холандски јазик диплома програми на слично. ... [-]

Мајстор во музиката (р)

University of Central Missouri
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна 2 години January 2019 Соединети Американски Држави Warrensburg

Одделот за музика поттикнува уметничка извонредност преку стипендија, настава и перформанси, служејќи како центар за уметничко истражување, лидерство и соработка. Во исполнување на својата мисија, Министерството за музика: Застапува музика како суштински елемент на човечкото искуство; Ги подготвува студентите за кариера и понатамошно студирање во музиката; Служи како лидер во музичкото образование, истовремено нудејќи посебни програми за музичка технологија, сертификација Kodaly, џез / комерцијална музика и пијано педагогија. Одделот поттикнува креативно и рефлективно размислување преку поддршка на програмата за општо образование. [+]

Одделот за музика поттикнува уметничка извонредност преку стипендија, настава и перформанси, служејќи како центар за уметничко истражување, лидерство и соработка. Во исполнување на својата мисија, Одделот за музика:

Застапува музика како суштински елемент на човечкото искуство.Ги подготвува студентите за кариера и понатаму студира во музика.Служи како лидер во музичкото образование, истовремено нудејќи посебни програми за музичка технологија, сертификација Kodaly, џез / комерцијална музика и пијано педагогија.... [-]

Магистер по перформанси студии

NYU | Tisch
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Соединети Американски Држави New York

Што значи "да се изврши", и што прави перформансот? Се наоѓа во срцето на жива уметничка сцена во Њујорк, Студиите за перформанси на Универзитетот во Њујорк се посветени на анализа и проучување на културни акти од сите видови и да разберат како можат да создадат значајни промени. Комбинирање на интердисциплинарен опсег на пристапи, вклучувајќи теорија на феминистички и квир, теорија на критични раси, културни студии и други интерсексуални начини на анализа, со еднакво разновиден опсег на истражувачки методи, Студиите за перформанси им нудат можност на дипломираните и додипломските студенти да истражуваат и размислуваат критички за перформансната уметност, танцот, звукот / музиката, визуелната и монтажната уметност, активизмот и онлајн, како и во изведбата на "секојдневниот живот". [+]

Преглед

Што значи "да се изврши", и што прави перформансот? Се наоѓа во срцето на жива уметничка сцена во Њујорк, Студиите за перформанси на Универзитетот во Њујорк се посветени на анализа и проучување на културни акти од сите видови и да разберат како можат да создадат значајни промени. Комбинирање на интердисциплинарен опсег на пристапи, вклучувајќи теорија на феминистички и квир, теорија на критични раси, културни студии и други интерсексуални начини на анализа, со еднакво разновиден опсег на истражувачки методи, Студиите за перформанси им нудат можност на дипломираните и додипломските студенти да истражуваат и размислуваат критички за перформансната уметност, танцот, звукот / музиката, визуелната и монтажната уметност, активизмот и онлајн, како и во изведбата на "секојдневниот живот".... [-]


театар

International Accelerator
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Boston

Дали имате страст за да се биде на сцена, или се повеќе заинтересирани за работа зад сцената, на Факултетот за театар ви нуди можност да ги реализираат своите соништа. Тоа е една од само неколку програми во земјата со Филијалата професионален театар, Свинскиот палата, која ви овозможува да работат заедно со водечки професионалци, а заработува вашиот степен. [+]

Театар

Се базираат на креативноста и изразувањето, и веруваат дека светот е вашата сцена.

за театар

Дали имате страст за да се биде на сцена, или се повеќе заинтересирани за работа зад сцената, на Факултетот за театар ви нуди можност да ги реализираат своите соништа. Тоа е една од само неколку програми во земјата со Филијалата професионален театар, Свинскиот палата, која ви овозможува да работат заедно со водечки професионалци, а заработува вашиот степен.... [-]


М-р во управување со музичкиот бизнис

University of Westminster - Westminster School of Media, Arts and Design
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години Обединетото Кралство London

Овој курс е акредитирана високо во образованието музика бизнис менаџмент и ќе ви подготвиме да стане еден од следната генерација на лидери музичката индустрија и претприемачи. Сите наставниот кадар на курсот се во моментов работат во музичката индустрија, и секоја недела, постојат голем број на гости високо ниво на индустрија. Ќе треба да биде само-мотивирани и со отворен ум на студентите, бидејќи ова е се разбира интензивни, но оној кој може да ви помогне да напредува на вашата кариера во широк спектар на музика бизнис дисциплини. [+]

Овој курс е акредитирана високо во образованието музика бизнис менаџмент и ќе ви подготвиме да стане еден од следната генерација на лидери музичката индустрија и претприемачи. Сите наставниот кадар на курсот се во моментов работат во музичката индустрија, и секоја недела, постојат голем број на гости високо ниво на индустрија. Ќе треба да биде само-мотивирани и со отворен ум на студентите, бидејќи ова е се разбира интензивни, но оној кој може да ви помогне да напредува на вашата кариера во широк спектар на музика бизнис дисциплини.... [-]


Магистер (УО), во првата фаза дизајн и моден дизајн

University of Arts in Poznań
Студии врз за студентски град Целосна October 2018 Полска Poznań

Одделот за Сценографија на Факултетот за Архитектура и дизајн се состои од пет дизајн студија, која спроведе интердисциплинарна дизајн и уметнички образовна работа насочена кон свесно и одговорно обликување на ... [+]

Магистер (УО) во сценографијата и моден дизајн

&nbsp

Одделот за Сценографија на Факултетот за Архитектура и дизајн се состои од пет дизајн студија, која спроведе интердисциплинарна дизајн и уметнички образовна работа насочена кон свесно и одговорно обликување на визуелниот идентитет на 'stage'-непосредната животна средина. Сценографијата и моден дизајн како специјализации се однесуваат на "повремени простор" создавање (театар, ТВ студио, изложби, претстави, спектакли, паради и сл.) ... [-]


ма во драматургија и пишување за изведба

Goldsmiths, University of London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

Оваа многу успешна програма нуди специјализирани патишта во драматургија и драматургија. Се концентрираме на процесот на пишување за изведба во живо, заедно со тековната евалуација на работата во процес. [+]

Уникатна програма за драматурзи и драматурзи.

Оваа многу успешна програма нуди специјализирани патишта во драматургија и драматургија . Се концентрираме на процесот на пишување за изведба во живо, заедно со тековната евалуација на работата во процес. Преку пракса и размислување, ние ви овозможи да се воспостави еден специфичен, индивидуален пристап како писател и драматург. Проектите вклучуваат работа специфична за локалитетот, пишување за одредена публика, дословно театар и интердисциплинарна соработка.... [-]


ма во целост и нивните композиторски

Bath Spa University
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Обединетото Кралство Bath + 1 more

Текстописци останува еден од најголемите извозот на Велика Британија, со Велика Британија музика посилна од било кога. Популарна песна е срцето на индустријата; глобалната побарувачка за нови песни е висока. Фокусирајќи се на вашиот портфолио, преку истражување се подготвува да се придонесе за оваа област. [+]

Водечки светски разбира. Професионализација вашето пишување на песни и да се олесни вашите лични уметнички "глас".

Пионерски програма - првиот светски текстописци мајстори. ќе се подготвува за широк спектар на интернационализира, професионална иднина во музиката и неговата поширока индустрии. Подучени од страна на професионални, објавен композитори и изведувачи.

Текстописци останува еден од најголемите извозот на Велика Британија, со Велика Британија музика посилна од било кога. Популарна песна е срцето на индустријата; глобалната побарувачка за нови песни е висока. Фокусирајќи се на вашиот портфолио, преку истражување се подготвува да се придонесе за оваа област.... [-]


Магистер по вршење јавен простор

Fontys University of Applied Sciences
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна 12 месеци September 2019 Холандија Tilburg

Лоциран во срцето на Tilburg, Холандија, Fontys Универзитетот за ликовни и изведувачки уметности е посветен на проучување и истражување на културните настани од сите видови, и да разбере како тие можат да произведат значајни промени во нашите заеднички простори. [+]

Што значи да се изврши јавен простор?

Лоциран во срцето на Tilburg, Холандија, Fontys Универзитетот за ликовни и изведувачки уметности е посветен на проучување и истражување на културните настани од сите видови, и да разбере како тие можат да произведат значајни промени во нашите заеднички простори. Од оваа свест, се роди новата магистерска програма наречена Performing Public Space.

Во време кога политичките и општествените структури повторно се разгледуваат, PPS нуди флексибилна и иновативна околина за уметнички прашања, редефинирање и враќање на јавниот простор во најширока смисла. Со комбинирање на интердисциплинарен опсег на пристапи, вклучувајќи критичка теорија и други начини на анализа, со еднакво разновиден опсег на истражувачки методи, PPS им нуди можност на креаторите да ја истражат светската моќ за производство на работа во јавниот простор.... [-]


Магистер по звук дизајн за филм и телевизија

National Film and Television School
Студии врз за студентски град Целосна 2 години January 2019 Обединетото Кралство Beaconsfield

Дипломирани студенти на овој курс освојуваат BAFTAs и повеќе други награди секоја година. Нашите студенти ја освоија студентската секција на наградите "Златен рил" од Лос Анџелес за најдобар звук 13 пати од 1996 година (оваа година го освоивме)! Студентите за звук дизајн обучуваат во сите аспекти на аудио пост-продукција, развивање на техники и креативна свест потребни за уредување на звучници, звучни дизајнери и звучници. [+]

Преглед

Дипломирани студенти на овој курс освојуваат BAFTAs и повеќе други награди секоја година. Нашите студенти ја освоија студентската секција на наградите "Златен рил" од Лос Анџелес за најдобар звук 13 пати од 1996 година (оваа година го освоивме)! Студентите за звук дизајн обучуваат во сите аспекти на аудио пост-продукција, развивање на техники и креативна свест потребни за уредување на звучници, звучни дизајнери и звучници.... [-]


Мајстор на уметноста (р) во музиката

Concordia University Chicago
Студии врз за студентски град August 2019 Соединети Американски Држави River Forest

Мајсторот на уметностите во музичка диплома е дизајниран да им даде можност на студентите со додипломски студии по музика да продолжат со музичкото образование преку спроведување на интеграција на студии во музиката и други подрачја со цел да го прошират искуството и знаењето на студентот во музиката и нејзините апликација за различни професионални и лични цели. [+]

Преглед

Одделот за музика на Concordia University Chicago препознава музиката како дар на Бога и средства преку кои сите луѓе можат повеќе да учествуваат во светот околу нив. Одделот им обезбедува на сите студенти од Конкордија различни можности да учат и изведуваат музика, овозможувајќи им на нивниот доживотно растење и вклучување во уметноста, додека ја збогатуваат поголемата заедница. На ниво на постдипломски, целта на музичкиот оддел е да обезбеди широко музичко образование со акцент на црковната музика и / или општите музички студии.... [-]


MA in Communication, Media & Theatre

Northeastern Illinois University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 6 години September 2018 Соединети Американски Држави Chicago Grayslake + 2 more

[+]

. 3 CMTC-404 Теорија на комуникација 3 [-]

Магистер по театарско образование

Emerson College
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1.5 - 2.5 години September 2018 Соединети Американски Држави Boston + 1 more

Запознајте се со уметноста на наставата и учењето на уметноста - со нашиот Магистер по театарско образование. Како една од најголемите програми во земјата, ние ќе ви подготвиме да креирате театарски и учени искуства кои ги трансформираат животите и заедниците. Со две песни на студии, Театар за образование на театар или театар и заедница, нашите курсеви ја интегрираат теоријата и рефлексивната практика и ви даваат можност да развиете вештини и да ги проширите своите знаења во театарската уметност, принципите на наставата и учењето во уметноста и практиките на применетата драма и театар. [+]

За програмата

Запознајте се со уметноста на наставата и учењето на уметноста - со нашиот Магистер по театарско образование. Како една од најголемите програми во земјата, ние ќе ви подготвиме да креирате театарски и учени искуства кои ги трансформираат животите и заедниците. Со две песни на студии, Театар за образование на театар или театар и заедница, нашите курсеви ја интегрираат теоријата и рефлексивната практика и ви даваат можност да развиете вештини и да ги проширите своите знаења во театарската уметност, принципите на наставата и учењето во уметноста и практиките на применетата драма и театар. Како дел од програмата, секој студент може да заработи почетна лиценцираност во Масачусетс како театарски наставник за Pre-K преку одделение 12. Дипломирани студенти на нашиот магистер по театарско образование одат на:... [-]


Мајстор на уметноста во танц

Zurich University of the Arts
Студии врз за студентски град Целосна 2 години February 2019 Швајцарија Zürich

Мајстор на уметноста во танцот нуди две специјализации: кореографија од една страна, настава и тренинг танц професионалците од друга страна. Ги гради кореографските и наставните вештини потребни за да работат со танц професионалци и да се квалификуваат за релевантните професии. Предметот вклучува кореографски методи, наставни вештини и уметничко истражување со цел да се развие индивидуален уметнички или наставен профил. Програмата промовира интердисциплинарна соработка и им помага на учениците да воспостават одржлива мрежа во рамките на меѓународното поле на танц. [+]

Мајстор на уметноста во танцот нуди две специјализации:

Кореографија од една страна, Наставни и тренинг-танцови професионалци од друга страна. Ги гради кореографските и наставните вештини потребни за да работат со танц професионалци и да се квалификуваат за релевантните професии. Предметот вклучува кореографски методи, наставни вештини и уметничко истражување со цел да се развие индивидуален уметнички или наставен профил. Програмата промовира интердисциплинарна соработка и им помага на учениците да воспостават одржлива мрежа во рамките на меѓународното поле на танц.... [-]