Sport програми, барај за врвот Sport програми тука! - Sport

Sport програми, барај за врвот Sport програми тука! - Sport

Sport

Студентите кои сакаат да го продолжат своето образование по завршувањето на нивната програма за додипломски студии треба да размислите да земете господар 's степен програма, е одличен начин за отпочнување на вашата кариера во областа што сте заинтересирани.

Што е Магистер по спорт? Технички, било која област се однесуваат на професионални спортски спаѓа во оваа категорија, но најчестата аспект на Господарот на програмата се однесува на е бизнис и менаџмент страна. Постојат многу различни специјализации може да се фокусира, вклучувајќи и маркетинг, политика, социологија на спортот, физиологија, и повеќе општи форми на управување. Поретки користи за степен може да биде биологија и анатомија истражување во врска со повреда помогне да се направи спортски побезбедно.

Постојат многу дисциплини кои овој курс на студии повлекува од, па така постојат многу предности за преземање на оваа програма. Прво на сите, тоа е многу пристапна форма на бизнисот, и тоа е полесно да се успее во оваа област отколку во традиционалните бизнис училишта.Исто така, курсеви обично се даде приоритет на критичко размислување, комуникација и практичен став.

Постојат многу фактори кои го детерминираат колку проучување спортски трошоци. Првенствено, на универзитетот, програма, па дури и земјата ќе учат во ќе влијае на трошоците. Пред уписот, да погледнам во сите опции да се најдат на средина која ќе го поттикне успешното образование за вас.

Поради професионална спортска се толку познати во целиот свет, постои голема побарувачка за дипломирани студенти без разлика каде ќе ги учат. Честите можности за кариера вклучуваат продажба, односи со јавноста, медиумите и комуникациите, настан и спортски менаџмент, развој на спортот, спортски маркетинг и политика. Во спортската индустрија е една од најголемите во светот, па така постојат многу места за работни места со висока плата.

Ако сте заинтересирани во спортот, може да се разгледа правење кариера надвор од неа. На место да се започне е добивање на м-р во Спорт.За да започнете, барај за вашата програма подолу и контакт директно канцеларијата за прием на училиштето по ваш избор со пополнување на олово форма.

Читај повеќе

Магистер по културна дипломатија и интернационална музика / настани (вклучително спортски настани)

Institute for Cultural Diplomacy (ICD) - The Center for Cultural Diplomacy Studies
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2019 Германија Berlin Обединетото Кралство Edinburgh + 2 more

Едногодишните магистерски студии по културна дипломатија и InternationalMusic / Events се едногодишни програми понудени од Универзитетот Западно од Шкотска (UWS) во партнерство со Академијата за културна дипломатија. [+]

Една година м-р програма во меѓународната музика Една година м-р програма во меѓународни настаниСтепен програми се понудени од страна на Универзитетот на Западот на Шкотска (UWS) во партнерство со Академијата за културна дипломатија

За магистрирал во меѓународна музика

Можност постои за да се создаде програма за едукација на професионалци кои имаат намера да се вклучат во меѓународните дипломатски односи кои функционираат користејќи ја "меката моќ" на музиката. Овие лица можат да бидат вклучени во планирањето и координирањето на изведбата на меѓународни настани во живо (Меѓународни музички фестивали, церемонии за отворање на меѓународни спортски настани), снимање или емитување на меѓународни музички проекти (War Child charity, Евровизија) водење на прекугранични / крос-културни иницијативи (Нерв центар во Дери, британски музички настани).... [-]


Мајстор за меѓународен спорт

University of Applied Sciences Europe
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри March 2019 Германија Hamburg Berlin Iserlohn + 2 more

На University of Applied Sciences Europe дури и ја добиете можноста активно да ги обликувате вашите студии и вашата кариера. Во зависност од вашите лични цели во кариерата, вие ќе одберете свои специјализации и ќе одберете од голем број интердисциплинарни теми. Специјалниот извршен тренинг и сертификат ви се квалификува оптимално за идните лидерски задачи. Програмите кои се изучуваат на нашиот универзитет, исто така, вклучуваат практични проекти со врвни деловни партнери и опционални патувања на терен (на пример во Силиконската долина) кои ќе ви подготват совршено за утрешниот пазар на работа. [+]

Спорните и големите настани можат да бидат доста емоционални. Спорт

На University of Applied Sciences Europe , ние ги едуцираме нашите студенти од првиот ден да станат менаџери во областа на спортот, настанот и маркетинг менаџмент. Можете да очекувате посебни моменти, како што се семинари и проекти со партнери од бизнисот, спортот и академијата. Покрај тоа, програмата на овој мајстор лесно може да се комбинира со втората работа, бидејќи нашите предавања се одржуваат помеѓу среда попладне и сабота вечер.... [-]


мајстор на уметноста во сила и климатизација (онлајн)

LaGrange College
Он-лајн студии Целосна 18 месеци September 2019 Соединети Американски Држави USA Online

На една и пол година, целосно присутни мајстор на уметноста програма се фокусира на иста содржина истражувања базирани како на MS програма, но се специјално дизајнирани и прилагодени за полно работно време професионална сила тренери. [+]

Мајстор на уметноста во сила и климатизација (на интернет)

Се постигне своите цели во кариерата.

На LaGrange колеџ Магистер во Сила и состојбата на степени им овозможат на студентите за кариера во развој спортист и физичка подготовка по две постдипломски песни: Магистер на науки степен и мајстор на уметноста степен. Дипломирани студенти на MS степен се подготвени да почнат да работат како сила и климатизација тренери и експерти спортски перформанси во голем број на средини-од средно училиште на професионално ниво. Дипломирани студенти на м-р степен се подготвени да ги продолжат своите кариери со подобрени вештини и знаења неопходни за позиции повисоко ниво во сила и климатизација.... [-]


М-р во Автомобилизам

Horizons University
Он-лајн студии Дел-студии 1 година September 2019 Франција Paris

Мајстор на уметноста во Автомобилизам степен е дизајниран да се прошири вашето знаење и искуство во областа и додадете подлабоко димензија на вашата пракса и да се зголеми влијанието во доџо-то и како студент, како инструктор или како директор. [+]

М-р во Автомобилизам

Мајстор на уметноста во Автомобилизам степен е дизајниран да се прошири вашето знаење и искуство во областа и додадете подлабоко димензија на вашата пракса и да се зголеми влијанието во доџо-то и како студент, како инструктор или како директор. Магистер по Автомобилизам ќе им помогне на студентите да се разбере боречки вештини како холистички пристап и учат учениците дека тоа не е само спорт, туку начин на живот. Оваа програма е наменета за оние кои сакаат да живеат на "боречка вештина" начин, не само пракса. Оваа програма им помага на способноста за пренос на страст и знаења со други студенти. ... [-]


М-р Традиции на јога и медитација

SOAS University of London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство London + 1 more

Ова М-р нуди во-длабочината на внесување на јогата и медитацијата техники и доктрини на Индија, Тибет, Кина и Јапонија во рамките на историски и културен контекст на нивното формирање. Исто така, тој ја истражува природата на духовно искуство што произлегува од јога и медитација преку крос-културни, интер-регионална перспектива. [+]

М-р Традиции на јога и медитација

Начин на посетување: Полно работно време или дел од времето

Кој е оваа програма за?

Тематските компоненти и крос-регионална перспективи обично одговараат на студентите со следните интереси и / или аспирации:

Искусни практиканти на јога и медитација, кои сакаат да се здобијат со подлабоко разбирање на историски и културни контексти кои облик на нивните традиции. Студентите со позадина во психологија кои сакаат да се стекнат со знаења на mindfulness медитација и за нивното клиничко работа. Студентите планира да преземе понатамошни истражувања кои може да вклучуваат, во следна фаза, стекнување на докторски студии и кариера во високото образование. Студентите кои сакаат да продолжи кариера или професионална дејност за која се бара напредно познавање на јога и медитација традиции на Азија. Студентите кои сакаат да ги извршуваат академска студија на овие традиции, како надополнување на нивните лични искуства. ... [-]

Master of Arts in Social Sciences in Sports

Goethe University Frankfurt
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри October 2018 Германија Frankfurt

The programme of study focusses on the social and educational-scientific aspects of sports, which are mediated both theoretically and in a practice-oriented manner. This orientation makes this a unique programme of study for sports studies in German-speaking countries. The studies profile encompasses four core areas. [+]

Contents and areas of focus:

The programme of study focusses on the social and educational-scientific aspects of sports, which are mediated both theoretically and in a practice-oriented manner. This orientation makes this a unique programme of study for sports studies in German-speaking countries. The studies profile encompasses four core areas.

Science-orientation:

The central emphasis here is on the provision of deeper knowledge about both quantitative and qualitative methods for empirical social research. These are supplemented which sports studies relevant reflective knowledge concerning the cultural history, ethics and aesthetics of sports.

Vocational field orientation:

The programme of study offers the option of vocational field specific deepening, either in the field of sports education or sports sociology. Experiences in possible areas of activity are gathered as part of 300 hours long vocational practical programme.... [-]


М-р за управување со голф

Myerscough College
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Дел-студии 3 години September 2019 Обединетото Кралство Lancashire

М-р Myerscough во голф менаџмент е дизајниран да им овозможи на студентите да се направи значаен придонес во динамична и комплексна глобална голф индустрија. [+]

М-р Myerscough во голф менаџмент е дизајниран да им овозможи на студентите да се направи значаен придонес во динамична и комплексна глобална голф индустрија. Курсот нуди програма голф управување со фокусирани на која се развива свест и способност во корпоративното управување, опремување на студентите со вештини и доверба потребни за да управуваат со други во голф индустрија. Поконкретно, се разбира ќе се развие на студентите знаења од меѓународните голф бизнис преку модули, вклучувајќи: Глобалниот голф индустрија, стратешки менаџмент во голф, голф консултантски проекти, голф бизнис и иновации, како и современите случувања во голф. ... [-]


мајстор на уметноста: спортски комуникација и медиумите промоции

Sacred Heart University
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Fairfield + 1 more

Со академски / стручни песни во спортски радиодифузија и Атлетик комуникации и промоции, мајстор на уметноста во Спорт комуникации и медиуми, е специјално дизајниран од традицијата хуманистичките да ја покажат мултимедија производство и профитираат на идеална географска локација Свето срце Универзитетот во срцето на спортски САД медиумската индустрија. [+]

На Мајстор на уметноста во Спорт комуникации и медиуми (SCM) Програмата ги подготвува студентите за огромен број на одговорностите на професија спортски медиуми во 21-от век. SCM студентите учат напредни професионални вештини потребни за ефикасно да комуницираат во различни спортски медиуми платформи.

SCM нуди две различни пат опции во спортски пренос (СБ) и атлетски комуникација и промоција (АКП). Секоја песна ќе ве научи како да се планира, се создаде и дистрибуира мултимедијални продукции за објавување и емитување.... [-]


ма во спортот и здравјето психологија

Adler School of Professional Psychology
Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Chicago Канада Vancouver + 1 more

Во спортската индустрија, прашања како што се нарушувања во исхраната, етички компромиси, стероид и злоупотреба на супстанции проблеми, елитизам, и премногу високи очекувања можат понекогаш негативно влијаат на здравјето и благосостојбата на спортистите.Во Мајсторот на уметностите во [+]

М-р во Спорт и здравје психологија

Во спортската индустрија, прашања како што се нарушувања во исхраната, етички компромиси, стероид и злоупотреба на супстанции проблеми, елитизам, и премногу високи очекувања можат понекогаш негативно влијаат на здравјето и благосостојбата на спортистите. Во Мајсторот на уметностите во советување, Област во Спорт и здравје психологија (MACSH) програма, ќе добие основа во теории и методи на советување психологија поврзани со здравјето максимизирање на клиентите и спортски перформанси. Обука на програмата ќе ви овозможи да работат во различни арени, вклучувајќи дебелината превенција и третман, вежба промоција и почитување, заштита на одберете болести, спортист подобрување на ефикасноста, и многу повеќе.... [-]


М-р за управување со спорт

Hartpury College, University of West England
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година August 2019 Обединетото Кралство Gloucester + 1 more

Овие постдипломски програми се развиени во соработка со Бизнис Бристол и им нуди на студентите со можност да ги истражуваат на концептот [+]

М-р / PgCert менаџмент / PGDip Спорт

Овие постдипломски програми се развиени во соработка со Бизнис Бристол и им нуди на студентите со можност да ги истражуваат на концептот на управување со спорт. М-р обезбедува, од академска гледна точка, развојот на концептуално разбирање на процесите кои се основа за ефикасно управување на спортски услуги и настани. Ова е направено преку идентификација на потребите на клиентите, примената на финансиски и човечки ресурси и развој на бизнис предлози и планови.... [-]


Магистер - Магистер по спортски менаџмент

United International Business Schools
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 9 - 36 месеци September 2019 Белгија Antwerp Шпанија Barcelona Brussels Madrid Јапонија Tokyo Швајцарија Zürich Lausanne Холандија Amsterdam Италија Milan Geneva + 17 more

Нашиот академски календар е базиран на систем од четвртина (1 четвртина = 10 недели). Поради флексибилната структура на програмата и модуларниот дизајн, повеќе почетни датуми се достапни на почетокот на секој квартал и на секој мандат, во октомври, ноември, јануари, февруари, април, мај, јули и август. [+]

Датум на почеток

Нашиот академски календар е базиран на систем од четвртина (1 четвртина = 10 недели). Поради флексибилната структура на програмата и модуларниот дизајн , повеќе почетни датуми се достапни на почетокот на секој квартал и на секој мандат, во октомври, ноември, јануари, февруари, април, мај, јули и август. Сите кампуси го следат истиот академски календар.

Времетраење на програмата... [-]