MA во Соединети Американски Држави - MA програми во Соединети Американски Држави MA

MA во Соединети Американски Држави - MA програми во Соединети Американски Држави MA

Master

Мајстор на уметноста или Магистер за бизнис администрација е дипломиран степен обично заработени по програма на студии на ликовната уметност, економијата, општествените науки или други, слични концентрации. Овие програми имаат тенденција да трае една до две години.

Соединетите Американски Држави на Америка е голема земја во Северна Америка, често се нарекува "САД ", на "САД ", на "САД ", "Америка ", или, едноставно, "на држави ". Американски колеџи се финансирани од "школарината " на товар на студентот, кој е често прилично скапи, многу често се стигне во десетици илјади долари годишно.

MA во Соединети Американски Држави - Земи си MA во Соединети Американски Држави. Сите програма БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето тука!

Читај повеќе

Мајстор на уметноста во меѓународниот развој

Saint Mary's University of Minnesota Online
Он-лајн студии Целосна Open Enrollment Соединети Американски Држави Winona

Ставете ја вашата страст на работа. Научете од практичарите од вистинскиот свет кои го делат истиот чекор за социјални и човечки промени како вас. Тесна мешавина со практично знаење за да ги фокусирате своите вештини на поголеми хуманитарни резултати со Универзитетот во Минесота на Универзитетот Света Марија во меѓународниот развој. [+]

Ставете ја вашата страст на работа. Научете од практичарите од вистинскиот свет кои го делат истиот чекор за социјални и човечки промени како вас.

Меѓународниот развој бара комбинација на иновативни размислувања и способност да дејствуваат во развојот на светот. Универзитетот Свети Марија во Минесота го разбира ова, комбинирајќи повеќе од 100 години образование со ласали со реални практичари кои работеа на социјален развој, микрофинансирање, глобално образование и многу повеќе. Нашите курсеви се вклопуваат во теорија со вистинска "чизми на теренот" практичност за совршена рамнотежа на мисловност и акција. Онлајн магистер по меѓународен развој програма се состои од 39 кредити, или 13 курсеви од 3 часа кредит секој и на програмата обично трае околу 2,5 години да се заврши... [-]


MA Education (Innovation in Learning and Teaching)

University of South Wales Online Programmes through UNICAF
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци September 2018 Соединети Американски Држави New York + 1 more

[+]

Да им се овозможи на учениците да се идентификуваат, да се дизајнира и спроведе истражување активности кои вклучуваат можности за значителни самонасочување. [-]

ма во образованието

Unicaf University (ZM)
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци Open Enrollment Соединети Американски Држави Hell's Kitchen + 1 more

Образованието е се повеќе се менува, динамична и многу тешки сектор кој бара професионалци и лекари да биде многу квалификувани со цел да се исполнат различни предизвици. М-р во образованието е погодна за сите оние кои се заинтересирани за разбирање на важноста на улогата на образованието во нашиот секојдневен живот, а особено на врските помеѓу образованието, општеството и студенти од сите возрасти. [+]

Образованието е се менува, динамичен и многу тежок сектор кој бара професионалци и практичари да бидат многу квалификувани за да се соочат со различни предизвици. На Магистер по образование Е погодна за сите оние кои се заинтересирани да ја разберат важната улога на образованието во нашиот секојдневен живот, а особено врските помеѓу образованието, општеството и учениците од сите возрасти. Таа е идеална степен за сите оние кои сакаат да влезат во образовниот сектор и сите актуелни практичари кои сакаат да ги подобрат продолжат својата знаења во областа на наставата и учењето.... [-]


мајстор образовна технологија

University of San Francisco - School of Education
Студии на универзитет или он-лајн Целосна September 2018 Соединети Американски Држави San Francisco

програмата нашиот мајстор е наменета за наставниците кои се возбудени околу потенцијалот нуди технологија за зголемување и ангажирањето на ученикот во учењето. Нашите студенти сакаат да ги прошират своите вештини за спроведување на релевантните активности технологија подобрена во своите средини за учење. [+]

програмата нашиот мајстор е наменета за наставниците кои се возбудени околу потенцијалот нуди технологија за зголемување и ангажирањето на ученикот во учењето. Нашите студенти сакаат да ги прошират своите вештини за спроведување на релевантните активности технологија подобрена во своите средини за учење.

Рацете на квалитетот на програма образовна технологија се однесува на разликата меѓу разбирање на функционалноста на технологијата и знаејќи како тоа може да се предава на студентите. Попрецизно, тоа не е само затоа што би го користите технологија, но како тоа би можело да се спроведе стратешки.... [-]


ма во аутизам спектар на нарушувања

Grand Canyon University
Студии на универзитет или он-лајн Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City South Phoenix Scottsdale + 4 more

Мајстор на уметноста во Аутизам спектар (АСН), понудени од страна на Колеџот за образование Големиот Кањон Универзитетот, предвидува интензивна анализа на мозокот базирана на учење и вештини за подобрување. [+]

Напредна програма за континуирано професионално образование

Понудени од страна на: колеџ за образование

Преглед

Се фокусира на Аутизам спектар (АСН)

Со ширењето на аутизам спектар на нарушувања продолжува да расте, тоа е императив да се донесе продлабочено знаење на невролошкиот развој и применета анализа на однесувањето. Мајстор на уметноста во Аутизам спектар (АСН), понудени од страна на Колеџот за образование Големиот Кањон Универзитетот, предвидува интензивна анализа на мозокот базирана на учење и вештини за подобрување. Преку комбинација на примена, теорија и истражување, лиценциран дефектолози се подготвуваат да се исполнат барањата на наставата и господар техники кои го подобруваат АСН резултатите на учениците.... [-]


Hyper Island
Студии врз за студентски град Целосна 24 недели January 2019 Соединети Американски Држави East New York

[+]

однесување психологија Партиципативен истражувачки алатки [-]

Мајстор за ликовни уметности

Fort Hays State University Graduate School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 60 часа August 2018 Соединети Американски Држави Wichita + 1 more

Можеби вие би сакале да ги извршуваат мајстор 's степен со повеќе професионални фокус.А 60-часовна кредитна програма, МНР е терминал степен, подготвувајќи се за да ги учат на ниво на колегиум [+]

Мајстор за ликовни уметности Можеби вие би сакале да ги извршуваат мајстор 's степен со повеќе професионални фокус. А 60-часовна кредитна програма, МНР е терминал степен, подготвувајќи се за да ги учат на ниво на колегиум или да ги извршуваат други професионални можности. Изберете од цртежот, сликарството, скулптурата, гравура, керамика, фотографија или графички дизајн како твојата област на акцентот. ... [-]


Магистер по професионална комуникација

University of San Francisco - College of Arts & Sciences
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна 2 години August 2018 Соединети Американски Држави San Francisco

Мајстор на уметноста во професионална комуникација (MAPC) обезбедува знаења и обука за чувствувате орален, писмени и визуелни комуникациски вештини. Нашата програма е наменета за луѓе кои бараат техники и знаења потребни за комуникација специјалисти во широк спектар на области во постојано менување на 21-от век работното место. [+]

Детали за програмата

Мајстор на уметноста во професионална комуникација е 30-единица програма која може да се заврши за две години. Студентите заврши четири основни и шест изборни предмети, кои се три единици секој од нив. Полно работно време студентите се запишуваат во курсеви секој есен и пролет семестар. Курсеви се исто така достапни во текот на летото. Степенот кулминира или во највисок премин или во режија студија и кулминирајќи проект, како што се рефлексивни портфолио, стажирање поврзани со проектот, аналитички хартија, или академски истражувачки проект.... [-]


мајстор на уметноста во настава на англиски Воведничари на други јазици (р TESOL)

Westcliff University
Студии врз за студентски град Целосна 36 часа Соединети Американски Држави Irvine

М-р TESOL програма продуцира дипломирани студенти со вештини за обука на настава на факултетот, кои ексел во нивната улога како едукатори, креативни научници и истражувачи. Оваа програма ќе се подготват наставниците за широк спектар на позиции и во САД и во странство. Нашите студенти ќе бидат опремени со специјализирани знаења и вештини полето за настава на англиски Воведничари на други јазици. По дипломирањето, ќе бидат компетентни професионални едукатори со докажана лидерски вештини. [+]

М-р TESOL програма продуцира дипломирани студенти со вештини за обука на настава на факултетот, кои ексел во нивната улога како едукатори, креативни научници и истражувачи. Оваа програма ќе се подготват наставниците за широк спектар на позиции и во САД и во странство. Нашите студенти ќе бидат опремени со специјализирани знаења и вештини полето за настава на англиски Воведничари на други јазици. По дипломирањето, ќе бидат компетентни професионални едукатори со докажана лидерски вештини.... [-]


Магистер по менаџмент

Wake Forest University - School of Business
Студии врз за студентски град Целосна 10 месеци July 2018 Соединети Американски Држави Winston-Salem Charlotte + 1 more

Нашата 10-месечен Магистер на науки (м-р) во управување со програмата е специјално дизајниран за неодамнешните либерални уметности, науката и инженеринг дипломирани студенти кои сакаат да ексел лично и професионално во денешниот пазар. [+]

Стекнат конкурентска предност

Нашите 10 месеци Мајстор на уметноста (р) во управување со програмата е специјално дизајниран за неодамнешните либерални уметности, науката и инженеринг дипломирани студенти кои сакаат да ексел лично и професионално во денешниот пазар. Како еден од најиновативните програми во бизнис образование дипломиран, м-р програма се базира на вештини и знаење стекнато во вашиот додипломски студии ќе се подготвува за широк спектар на области и професии.... [-]


Мајстор за ликовни уметности во медицински илустрација

Rochester Institute of Technology (RIT)
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Rochester

Со комбинирање на цртање и наука, Медицински илустрација студенти се преведе анатомски и хируршки скици во наставни илустрации визуелно да го поддржи сојузничките здравствени и медицински образовната област. [+]

Програмата МНР во медицински илустрација овозможува на студентите да покажат критичко и креативно размислување и решавање на преку точен превод на медицински и научни концепти во ефективна визуелна поддршка за настава или реклама проблем. Студентите користат ефикасни техники на истражување и да демонстрира ефикасно користење на времето и ресурсите за време на концептот и развој на проекти да ги задоволи се разбира задачи. Најави барања вклучуваат една година на биологијата и три од следните области на студии: хистологија, ембриологија, имунологијата, генетика, патологија, или мобилните физиологија.... [-]


мајстор на уметноста - уметност насока

Sup de Pub
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Chicago

Целта на оваа англиски јазик мајстор е да им помогне на студентите го усовршат своето знаење и вештини во различни креативни области на уметноста насока.Оваа програма ги зема место е Лондон и [+]

Мајстор на уметноста - уметност насока

&nbsp

Целта на оваа англиски јазик мајстор е да им помогне на студентите го усовршат своето знаење и вештини во различни креативни области на уметноста насока. Оваа програма ги зема место е Лондон и Чикаго која за многу години е две од повеќето во светот на симболичен градови за рекламирање креативност.

&nbsp

Оние студенти кои сакаат да се заврши SP4/SP5 програма враќањето во Париз, откако нивните странски искуства ... [-]


Master of Arts in International Business and Policy

Georgetown University’s McDonough School of Business
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Дел-студии 1 година January 2019 Соединети Американски Држави Washington DC

[+]

СТУДЕНТСКО ИСКУСТВО

Запишување

Вообичаено, кандидатите да работат во бизнисот, владата, финансиски организации, мултинационални корпорации, или не-владини организации.

ВРЕМЕТРАЕЊЕ

[-]

господар на уметностите во студиите за свесност и трансперсонална психологија

The Graduate Institute
Студии врз за студентски град Целосна 2 години November 2018 Соединети Американски Држави Bethany

Мајсторот на уметностите во студии на свеста и трансперсонална психологија е 36-кредитна степен програма која ги истражува природата, улогата и развојот на човековата свест и transpersonal феномени. Она што ја прави оваа програма уникатна е тоа што имаме целосна интеграција на различни перспективи во предметот - психолошки и духовен, западен и источен, епистемолошки и клинички. [+]

Преглед

Мајсторот на уметностите во студии на свеста и трансперсонална психологија е 36-кредитна степен програма која ги истражува природата, улогата и развојот на човековата свест и transpersonal феномени. Она што ја прави оваа програма уникатна е тоа што имаме целосна интеграција на различни перспективи во предметот - психолошки и духовен, западен и источен, епистемолошки и клинички.... [-]


мајстор на уметноста во јавната историја,

University of North Alabama
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Florence

Мајсторот на уметностите степен во јавната историја, има за цел да ги задоволи образовните потреби на оние кои се стремат кон стручно доусовршување во областа на јавната историја. [+]

Мајсторот на уметностите степен во јавната историја, има за цел да ги задоволи образовните потреби на оние кои се стремат кон стручно доусовршување во областа на јавната историја. Наставната програма по историја и јавната историја, обезбедува звук база на:

продлабочат своето знаење на историјата и јавната историја, студентите, и да ги прошират своите вештини за критичко размислување; им обезбеди на студентите со можности за широка теренска работа и проекти за соработка во заедницата ќе ги завршат нивните предмети, а исто така обезбедува искуство во одбраната на нивните област на студии преку задолжителната пракса; ги подготви студентите за кариера во историска конзервација и историски администрација, вклучувајќи ги и позиции во архиви, музеи, државни канцеларии историски зачувување и културни фирми управување со ресурси и за унапредување во рамките на подготовките за работа и плата за професионалци од јавниот историја. ... [-]