MA во Соединети Американски Држави - MA програми во Соединети Американски Држави MA

MA во Соединети Американски Држави - MA програми во Соединети Американски Држави MA

Master

Мајстор на уметноста или Магистер за бизнис администрација е дипломиран степен обично заработени по програма на студии на ликовната уметност, економијата, општествените науки или други, слични концентрации. Овие програми имаат тенденција да трае една до две години.

Соединетите Американски Држави на Америка е голема земја во Северна Америка, често се нарекува "САД ", на "САД ", на "САД ", "Америка ", или, едноставно, "на држави ". Американски колеџи се финансирани од "школарината " на товар на студентот, кој е често прилично скапи, многу често се стигне во десетици илјади долари годишно.

MA во Соединети Американски Држави - Земи си MA во Соединети Американски Држави. Сите програма БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето тука!

Читај повеќе

MA Education (Innovation in Learning and Teaching)

University of South Wales Online Programmes through UNICAF
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци September 2018 Соединети Американски Држави New York + 1 more

[+]

. Да им се овозможи на учениците да се идентификуваат, да се дизајнира и спроведе истражување активности кои вклучуваат можности за значителни самонасочување. [-]

ма во образованието

Unicaf University (ZM)
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци Open Enrollment Соединети Американски Држави Hell's Kitchen + 1 more

Образованието е се повеќе се менува, динамична и многу тешки сектор кој бара професионалци и лекари да биде многу квалификувани со цел да се исполнат различни предизвици. М-р во образованието е погодна за сите оние кои се заинтересирани за разбирање на важноста на улогата на образованието во нашиот секојдневен живот, а особено на врските помеѓу образованието, општеството и студенти од сите возрасти. [+]

Образованието е се менува, динамичен и многу тежок сектор кој бара професионалци и практичари да бидат многу квалификувани за да се соочат со различни предизвици. На Магистер по образование Е погодна за сите оние кои се заинтересирани да ја разберат важната улога на образованието во нашиот секојдневен живот, а особено врските помеѓу образованието, општеството и учениците од сите возрасти. Таа е идеална степен за сите оние кои сакаат да влезат во образовниот сектор и сите актуелни практичари кои сакаат да ги подобрат продолжат својата знаења во областа на наставата и учењето.... [-]


мајстори програма во TESOL

University of San Francisco - School of Education
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 - 4 семестри August 2018 Соединети Американски Држави San Francisco + 1 more

Мајстор на уметноста во настава на англиски Воведничари на други јазици (TESOL) е лекар-ориентирана степен. Основните TESOL степен се состои од 10 курсеви за вкупно 30 академски кредити. Со полно работно време на студентите да ја заврши програмата во три или четири семестри. [+]

Мајстор на уметноста во настава на англиски Воведничари на други јазици (TESOL) е лекар-ориентирана степен. Основните TESOL степен се состои од 10 курсеви за вкупно 30 академски кредити. Со полно работно време на студентите да ја заврши програмата во три или четири семестри.

На програмата ги комбинира сеопфатна покриеност на лингвистичката теорија со практична примена, обезбедување на студентите со знаења и стратегии, тие треба да бидат високо ефективни ЕСОЛ наставниците во училиштата, заедницата колеџи, а наставата во странство.... [-]


ма во надарени образование

Grand Canyon University
Студии на универзитет или он-лајн Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City South Phoenix Scottsdale + 4 more

Со (GCU) мајстор на уметноста (MA) во надарени образование степен Големиот Кањон Универзитетот, ќе можат да научат нови начини за да ги учат надарени ученици и да им помогне да го остварат својот потенцијал. [+]

Напредна програма за континуирано професионално образование

Понудени од страна на: колеџ за образование

Преглед

Учат Надарени и Исклучителни Соединетите Американски Држави,

Со (GCU) мајстор на уметноста (MA) во надарени образование степен Големиот Кањон Универзитетот, ќе можат да научат нови начини за да ги учат надарени ученици и да им помогне да го остварат својот потенцијал. Понудени од страна на Академијата за образование GCU, ова Мајсторите во програма надарени образованието помага да се развие етички наставни практики и да се истражуваат формирањето на надарени образование програми.... [-]


Hyper Island
Студии врз за студентски град Целосна 24 недели January 2018 Соединети Американски Држави East New York

[+]

. однесување психологија Партиципативен истражувачки алатки [-]

Мајстор за ликовни уметности

Fort Hays State University Graduate School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 60 часа August 2018 Соединети Американски Држави Wichita + 1 more

Можеби вие би сакале да ги извршуваат мајстор 's степен со повеќе професионални фокус.А 60-часовна кредитна програма, МНР е терминал степен, подготвувајќи се за да ги учат на ниво на колегиум [+]

Мајстор за ликовни уметности Можеби вие би сакале да ги извршуваат мајстор 's степен со повеќе професионални фокус. А 60-часовна кредитна програма, МНР е терминал степен, подготвувајќи се за да ги учат на ниво на колегиум или да ги извршуваат други професионални можности. Изберете од цртежот, сликарството, скулптурата, гравура, керамика, фотографија или графички дизајн како твојата област на акцентот. ... [-]


Мајстор за ликовни уметности во филм и анимација

Rochester Institute of Technology (RIT)
Студии врз за студентски град Целосна 3 години September 2018 Соединети Американски Држави Rochester

МНР програма во анимација ужива state-of-the-art објекти во кои студентите може да се создаде во слики уметност компјутерска анимација е уникатен по тоа што е само таква програма сместени во училиште за филм и анимација со целосна производствени капацитети, како и дополнителна поддршка на високо специјализирани факултет за фотографија, слики науката, компјутерски науки и информатичката технологија, и печатење. [+]

Мајстор за ликовни уметности во Анимација Програмата МНР ужива state-of-the-art објекти во кои студентите може да се создаде во слики уметност компјутерска анимација е уникатен по тоа што е само таква програма сместени во училиште за филм и анимација со целосна производствени капацитети, како и дополнителни поддршка на високо специјализирани факултет за фотографија, слики науката, компјутерски науки и информатичката технологија, и печатење.... [-]


магистер по Азија Пацифик студии

University of San Francisco - College of Arts & Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2018 Соединети Американски Држави San Francisco

На Универзитетот во Сан Франциско магистер по Азија Пацифик студии програма (мапи) истражува во длабочина на економски центри на моќ од 21 век Азија и нивната прегратка на експлозивни силите на модернизација. Наоѓа во возбудлив центар на повеќето Азија фокусирани град во Америка, мапи е иновативна програма која го проучува и на економските и социјалните динамиката на современите Азија и својата богата историја и културниот континуитет. [+]

Господар во Азија Пацифик студии На Универзитетот во Сан Франциско магистер по Азија Пацифик студии програма (мапи) истражува во длабочина на економски центри на моќ од 21 век Азија и нивната прегратка на експлозивни силите на модернизација. Наоѓа во возбудлив центар на повеќето Азија фокусирани град во Америка, мапи е иновативна програма која го проучува и на економските и социјалните динамиката на современите Азија и својата богата историја и културниот континуитет. Како што се развива на Пацифик век, Програмата мапи е наменета да им служи на потребите и распоредот на двете традиционални дипломирани студенти и работат професионалци, кои сакаат напредна едукација во Источна Азија култури, економии и општества. Со својот интердисциплинарен пристап кон Азија Пацифик регионот, мапи подготвува студентите за широк спектар на кариера во следниве области:... [-]


диплома на музиката: акцент во вокалната изведба

Los Angeles College of Music
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Pasadena

На вокалната изведба голема фокусира на давање на вокалисти на алатки за да се "добие на музиката", како целосни партнери со голема инструменталисти и продуценти. На програмата е форма вградени на страстите на секоја студенти и да им се презентира со можности да се добие повратна информација од професионалци во A & R, снимање, филм и телевизија во живо и турнеи. [+]

На Диплома на музиката (БМ) програма е 12 четвртина со полно работно време. Три специјалност се достапни за степенот Б.М., музика на ефикасноста, музичка продукција и композиција. големи музика на ефикасноста нуди Притоа во гитара, бас, тапани и вокал. На музичката продукција голема нуди акцент во музика производство и снимање, и составот мајор нуди акцент на пишување.

На Главен вокал изведба се фокусира на давање вокалисти на алатки за да се "добие на музиката", како целосни партнери со голема инструменталисти и продуценти. На програмата е форма вградени на страстите на секоја студенти и да им се презентира со можности да се добие повратна информација од професионалци во A & R, снимање, филм и телевизија во живо и турнеи. Курсевите се специјално секвенционирани да го зголеми учење потенцијал во текот на програмата.... [-]


мајстор на уметноста во настава на англиски Воведничари на други јазици (р TESOL)

Westcliff University
Студии врз за студентски град Целосна 36 часа Соединети Американски Држави Irvine

М-р TESOL програма продуцира дипломирани студенти со вештини за обука на настава на факултетот, кои ексел во нивната улога како едукатори, креативни научници и истражувачи. Оваа програма ќе се подготват наставниците за широк спектар на позиции и во САД и во странство. Нашите студенти ќе бидат опремени со специјализирани знаења и вештини полето за настава на англиски Воведничари на други јазици. По дипломирањето, ќе бидат компетентни професионални едукатори со докажана лидерски вештини. [+]

М-р TESOL програма продуцира дипломирани студенти со вештини за обука на настава на факултетот, кои ексел во нивната улога како едукатори, креативни научници и истражувачи. Оваа програма ќе се подготват наставниците за широк спектар на позиции и во САД и во странство. Нашите студенти ќе бидат опремени со специјализирани знаења и вештини полето за настава на англиски Воведничари на други јазици. По дипломирањето, ќе бидат компетентни професионални едукатори со докажана лидерски вештини.... [-]


Магистер по менаџмент

Wake Forest University - School of Business
Студии врз за студентски град Целосна 10 месеци July 2018 Соединети Американски Држави Winston-Salem Charlotte + 1 more

Нашата 10-месечен Магистер на науки (м-р) во управување со програмата е специјално дизајниран за неодамнешните либерални уметности, науката и инженеринг дипломирани студенти кои сакаат да ексел лично и професионално во денешниот пазар. [+]

Стекнат конкурентска предност

Нашите 10 месеци Мајстор на уметноста (р) во управување со програмата е специјално дизајниран за неодамнешните либерални уметности, науката и инженеринг дипломирани студенти кои сакаат да ексел лично и професионално во денешниот пазар. Како еден од најиновативните програми во бизнис образование дипломиран, м-р програма се базира на вештини и знаење стекнато во вашиот додипломски студии ќе се подготвува за широк спектар на области и професии.... [-]


Мајсторот на уметностите во образованието (советување)

University of North Alabama
Студии на универзитет или он-лајн Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Florence

Клиничкиот ментално здравје консултации на програмата се квалификува студентите за различни позиции за советување во заедницата и да ги исполни барањата предмети за статусот Лиценцирано професионален советник во Алабама. Советување програма на Факултетот ги подготвува студентите да послужи ефикасно како основно и средно училиште, а советниците ги исполнува условите за школа советник сертификација / licensure во Алабама и / или во други земји. [+]

Одделот за советник за образование нуди програми господар диплома за студентите кои имаат завршено диплома степени и се подготвуваат за вработување како училиште или клинички ментално здравје советници. Училиште советување (MAEd.) Дипломиран програма во Одделот за советник за образование е акредитирана од страна на Советот за акредитација на советување и сродни образовни програми (CACREP) според стандардите на 2001 година и кои котираат на Меѓународниот регистар на советник за образование програми. Програмата на Клинички ментално здравје советување (р) е акредитирана од страна CACREP според стандардите на 2009 година.... [-]


господар на уметностите во студиите за свесност и трансперсонална психологија

The Graduate Institute
Студии врз за студентски град Целосна 2 години November 2018 Соединети Американски Држави Bethany

Мајсторот на уметностите во студии на свеста и трансперсонална психологија е 36-кредитна степен програма која ги истражува природата, улогата и развојот на човековата свест и transpersonal феномени. Она што ја прави оваа програма уникатна е тоа што имаме целосна интеграција на различни перспективи во предметот - психолошки и духовен, западен и источен, епистемолошки и клинички. [+]

Преглед

Мајсторот на уметностите во студии на свеста и трансперсонална психологија е 36-кредитна степен програма која ги истражува природата, улогата и развојот на човековата свест и transpersonal феномени. Она што ја прави оваа програма уникатна е тоа што имаме целосна интеграција на различни перспективи во предметот - психолошки и духовен, западен и источен, епистемолошки и клинички.... [-]


Мајстор за ликовни уметности во филмска продукција

Full Sail University
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2018 Соединети Американски Држави Winter Park

Спроведување на филмови од концепт до завршување бара вештина во собата во уметноста и технологијата. Иновации во техники, комуникација и дистрибуција канали зарамнето полето за играње за независно [+]

Филмска продукција постдипломски

Студентите добиваат напредна едукација во зад сцената филмови, кои работат во тимови за да се заврши вистински филмови, а се фокусира на основите како раскажување приказни, визуелната естетика, како и технички улоги.

Определување на предметната програма: Филмови концепти и практики експериментална кинематографијата скрипта Производство Визуелните раскажување приказни техники насочување Талент Бизнис на филм ... [-]

ма во студиите мудрост

The Wisdom School at Ubiquity University
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави САД онлајн

Магистерски тези во мудроста студии вклучува 28 кредити и тезата за обезбедување на 4 кредити за вкупно 32 кредити потребни за магистерски степен. [+]

. Запишување Потребно Студентите мора да имаат диплома диплома или нејзиниот противвредност. На еквивалентност се состои од документирани обука надвор од средно училиште степен што е еквивалентно во часови и барања за диплома диплома. А пополнет Сеприсутност Универзитетот Запишување Апликацијата мора да се поднесе со Канцеларијата на Запишување. Студентите се охрабруваат да припаѓаат на една академска истражувачка библиотека во областа во која живеат. Степен барања ... [-]