MA Јужна Каролина, SC - MA програми во Јужна Каролина, SC MA, Јужна Каролина, SC

MA Јужна Каролина, SC - MA програми во Јужна Каролина, SC MA, Јужна Каролина, SC

Master

Мајстор на уметноста или Магистер за бизнис администрација е дипломиран степен обично заработени по програма на студии на ликовната уметност, економијата, општествените науки или други, слични концентрации. Овие програми имаат тенденција да трае една до две години.

САД останува најпопуларната дестинација во светот за странски студенти. Универзитети во САД доминираат во светот ВТА и земјата, исто така, нуди широк спектар на возбудливи студија локации. Државниот универзитет системи се делумно субвенционирани од страна на државните влади, и може да имаат многу кампуси се шири низ државата, со стотици илјади студенти.

Јужна Каролина се приклучи на Унијата во 1788 година по завршувањето на револуционерната војна. Поради ова, тој има богато минато и добро воспоставена високо образовни инфраструктури. Студентите извршуваат високо образование имаат право да опционални заеми да се направи високото образование е можно за нив.

MA Јужна Каролина, SC - Земи си MA во Јужна Каролина, SC. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

мајстор на уметноста во Библијата експозиција

Columbia International University Online
Он-лајн студии Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Columbia

М-р во Библијата шоу нуди на студентите со стручно знаење и вештини за да се разбере, ќе се применуваат, и да се комуницира ефективно Писмото на редовна основа во контекст на локалната црква. [+]

М-р во Библијата шоу нуди на студентите со стручно знаење и вештини за да се разбере, ќе се применуваат, и да се комуницира ефективно Писмото на редовна основа во контекст на локалната црква. Се подготвува студентите да учат или да се проповеда како член на персоналот црква или како дел од Министерството за пара-црква.

ЦЕЛИ

Дипломирани студенти на мајстор на уметноста во Библијата Изложеност ќе бидат способни да:... [-]


Мајсторот на уметностите (богословски студии)

Columbia International University Online
Он-лајн студии Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Columbia

М-р (богословски студии) ви обезбедува со интердисциплинарна познавање на Библиски студии, црковната историја, интеркултурни студии и теологијата. [+]

М-р (богословски студии) ви обезбедува со интердисциплинарна познавање на Библиски студии, црковната историја, интеркултурни студии и теологијата. Се подготвува студентите да се вклучат во истражување и анализа, што е информиран од страна на овие дисциплини и придонесува за напредокот на служба во црквата, мисии, или пазар.

Овој степен се нуди во две различни формати: Програма 1 за дипломирани студенти без претходно студии во Библијата или теологија, а програмата 2 за дипломирани студенти кои имаат најмалку 30 часа семестар на Библијата, теологија, или историјата на Црквата. ... [-]


Мајсторот на уметностите во интеркултурни студии (идентичен со)

Columbia International University Online
Он-лајн студии Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Columbia

М-р во интеркултурни студии ќе се подготвува за живот, работа, и службата во постојано менување, културно различни светот. [+]

М-р во интеркултурни студии ќе се подготвува за живот, работа, и службата во постојано менување, културно различни светот. Програмата ви дава со знаење фокусирани на алатки и техники потребни за да учат други култури од своја. Студентите ќе се вклучат во истражување и анализа, што е информиран од страна на овие дисциплини и придонесува до Министерството за оние кои се ангажирани во работата меѓу етнички и културни групи.... [-]


ма кривичната правда

Columbia College
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 20 месеци July 2018 Соединети Американски Држави Columbia САД онлајн + 2 more

Земете еден чекор напред за да се добие дека следната промоција или земјиште што водечката позиција. Заработи дипломиран степен на кривична правда од Колумбија Колеџот. [+]

Земете еден чекор напред за да се добие дека следната промоција или земјиште што водечката позиција. Заработи дипломиран степен на кривична правда од Колумбија Колеџот. Ви благодариме за вашиот интерес во М-р во кривичната правда онлајн степен програма во Колумбија Колеџот. Заработува вашиот степен на интернет ви дава флексибилност да се работи со полно работно време и да ги исполни другите обврски, бидејќи можете да го направите вашиот класа работа, кога тоа е погодно за вас.... [-]


мајстор во Владата и политиката

St. John's University
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Queens Village Staten Island Junction Oakdale New York Mills Oakdale Acres + 3 more

Мајсторот на уметностите програма во влада и политика на Универзитетот Свети Јован е комбинација на ригорозни академски студии со можност да се развие вредни практични вештини кои се многу атрактивни за широк спектар на работодавачите во јавниот и приватниот сектор. [+]

На Мајсторот на уметностите програма во владата и политика на Универзитетот Свети Јован комбинација на ригорозни академски студии со можност да се развие вредни практични вештини кои се многу атрактивни за широк спектар на работодавачите во јавниот и приватниот сектор. Ќе имаат корист од нашата мала класа големини, индивидуално внимание од нашите истакнати факултет, и флексибилност да се развие ширина и длабочина во областа на владата и политиката. Ќе ви стане експерт во компонирањето политика Кратко и извештаи; изготвување и евалуација на предлог проекти, резолуции, и изјави за јавноста; и завршување на во-длабочината на оценките на домашни и странски настани и трендови. На програмата ќе ви подготвиме за низа на можности во граѓанска или странски служби, позициите на политичка или административна одговорност во јавниот или во приватниот сектор, кариера во образование, или за понатамошни студии како докторски или студент по право.... [-]


мајстор на уметноста во економијата

University of South Carolina Darla Moore School of Business
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри September 2018 Соединети Американски Држави Columbia

Продажбата и на приходите предвидувања, пазарот тренд анализа, економетриски моделирање на сите на овие вештини се втемелени во применета економија. Тие се исто така меѓу најбараните вештини во бизнис [+]

Мајстор на уметноста во економија

Продажбата и на приходите предвидувања, пазарот тренд анализа, економетриски моделирање на сите на овие вештини се втемелени во применета економија. Тие се исто така меѓу најбараните вештини во бизнисот и владата.

На Darla Мур Школата за мајстор на уметноста во економија програма Бизнис 'комбинира солидна основа во економијата, со акцент на примена на тоа знаење да реалниот свет ситуации. Иако програмата ги подготвува студентите за кариера како професионални економисти во владата и бизнисот, некои дипломирани студенти го користат степен како отскочна даска кон понатамошно образование во законот или докторски студии во бизнис или економија.... [-]