MA Њу Џерси, NJ - MA програми во Њу Џерси, NJ MA, Њу Џерси, NJ

MA Њу Џерси, NJ - MA програми во Њу Џерси, NJ MA, Њу Џерси, NJ

Master

Мајстор на уметноста или Магистер за бизнис администрација е дипломиран степен обично заработени по програма на студии на ликовната уметност, економијата, општествените науки или други, слични концентрации. Овие програми имаат тенденција да трае една до две години.

Соединетите Американски Држави на Америка е голема земја во Северна Америка, често се нарекува "САД ", на "САД ", на "САД ", "Америка ", или, едноставно, "на држави ". Американски колеџи се финансирани од "школарината " на товар на студентот, кој е често прилично скапи, многу често се стигне во десетици илјади долари годишно.

Њу Џерси е североисточниот и Блискиот Атлантик држава на САД. Топ рангирани универзитет на САД за годината на 2013 година се наоѓа во оваа провинција. Њу Џерси е забележлив држава во високото образование. На нацијата е полн со живот, рекреација и професионална кариера.

MA Њу Џерси, NJ - Земи си MA во Њу Џерси, NJ. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

MA in Justice Administration and Public Service

College of Saint Elizabeth
Студии врз за студентски град Целосна 12 - 15 месеци September 2018 Соединети Американски Држави Morristown

A graduate of the Master of Arts in Justice Administration and Public Service program will be prepared to assume managerial and executive positions within various sectors of justice administration and law enforcement including police departments, courts, corrections, probation, parole, homeland security and military systems. [+]

In order to meet the needs of the 21st Century, the College of Saint Elizabeth has developed a program that focuses on the development of exceptional professionals and ethical leaders in the areas of justice administration, community safety, law enforcement, social justice, and public service.

The College believes that individuals who serve the public must be fully grounded in all aspects of the justice milieu and responsible decision-making consistent with democratic societies. A graduate of the Master of Arts in Justice Administration and Public Service program will be prepared to assume managerial and executive positions within various sectors of justice administration and law enforcement including police departments, courts, corrections, probation, parole, homeland security and military systems.... [-]


MA in Social Media Design and Management

College of Saint Elizabeth
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Morristown + 2 more

The College of Saint Elizabeth's integrative and interdisciplinary M.A. in Social Media Design and Management is open to all qualified students who have a bachelor's degree in almost any discipline. [+]

The College of Saint Elizabeth's integrative and interdisciplinary M.A. in Social Media Design and Management is open to all qualified students who have a bachelor's degree in almost any discipline. Students in this program will:

Learn about the history and development of social media; Acquire skills to create innovative branding and graphic designs for e-markets; Write business-savvy text; Understand key communication theories and principles; and Gain the ability to market and manage social media sites for private, public and governmental employers, as well as private individuals who demand a creative web presence.

This M.A. teaches multi-disciplinary skills while keeping students abreast of changing developments, markets and sites crucial for job readiness. The 31-34 credit degree includes day, night and online classes during the full-time, two-year course of study.... [-]


Магистер по советување психологија

College of Saint Elizabeth
Студии врз за студентски град Целосна 12 - 15 месеци September 2018 Соединети Американски Држави Morristown

Мајстор на уметноста во советување психологија на Колеџот на Свети Елизабета е 30-кредитна основни програма која исто така нуди на студентите можност да се специјализираат во менталното здравје советување и училиште советување. Покрај тоа, кандидатите кои веќе имаат дипломиран степен во советување можат да аплицираат како гости во посета за да ја завршат работата на курсот потребна за сертификација или лиценцирање. [+]

Мајстор на уметноста во советување психологија на Колеџот на Свети Елизабета е 30-кредитна основни програма која исто така нуди на студентите можност да се специјализираат во менталното здравје советување и училиште советување. Покрај тоа, кандидатите кои веќе имаат дипломиран степен во советување можат да аплицираат како гости во посета за да ја завршат работата на курсот потребна за сертификација или лиценцирање.... [-]


ма во стратешка комуникација

Seton Hall University College of Communication and the Arts
Студии врз за студентски град Целосна August 2018 Соединети Американски Држави South Orange

Мајстор на уметноста во стратешка комуникација е комбинација на наставните програми и ресурси на Колеџот за комуникација и уметности да им понуди на студентите академски предизвик курсеви кои обезбедуваат увид и практични стратегии за да успее во брзо менување на светот. [+]

Преглед

Мајстор на уметноста во стратешка комуникација е комбинација на наставните програми и ресурси на Колеџот за комуникација и уметности да им понуди на студентите академски предизвик курсеви кои обезбедуваат увид и практични стратегии за да успее во брзо менување на светот.

Програмата уникатно се развива критички вештини за истражување поврзани со комуникација и лидерство на начини кои се втемелени во теорија и може веднаш да се применат во пракса. Студентите се соочат со предизвикот да размислуваат креативно, да ги применуваат најсовремените технологии и да го изостриат нивното лидерство и комуникација во динамична, мала училница.... [-]


ма во односи со јавноста

Seton Hall University College of Communication and the Arts
Студии врз за студентски град Целосна August 2018 Соединети Американски Држави South Orange

Магистер по односи со јавноста е забрзана програма фокусирана на теории и вештини потребни за управување со угледот и ефективни односи со јавноста. Помеѓу 2010 и 2020 година, се очекува вработувањето на раководители и специјалисти за односи со јавноста да порасне за 21 отсто, побрзо од просекот за сите занимања. Студентите во оваа програма на кампусот се соочат со предизвикот да ги проценат случаите, да креираат кампањи и да развијат применливи истражувачки вештини. [+]

Преглед

Магистер по односи со јавноста е забрзана програма фокусирана на теории и вештини потребни за управување со угледот и ефективни односи со јавноста. Помеѓу 2010 и 2020 година, се очекува вработувањето на раководители и специјалисти за односи со јавноста да порасне за 21 отсто, побрзо од просекот за сите занимања. Студентите во оваа програма на кампусот се соочат со предизвикот да ги проценат случаите, да креираат кампањи и да развијат применливи истражувачки вештини.... [-]


ма во музејски професии

Seton Hall University College of Communication and the Arts
Студии врз за студентски град Целосна August 2018 Соединети Американски Држави South Orange

Музеите во 21 век станаа комплексни, повеќенаменски организации. Оваа програма е дизајнирана да ги задоволи нивните потреби за професионално обучени вработени. [+]

Преглед

Музеите во 21 век станаа комплексни, повеќенаменски организации. Оваа програма е дизајнирана да ги задоволи нивните потреби за професионално обучени вработени.

Програмата М-р во Музеј Професии ги подготвува студентите за професионална кариера во музеи и други културни институции преку предизвик курсеви и конкретни искуства, спојување на теоретски со практични. Нејзината наставна програма е информирана од насоките на Американската асоцијација на музеи и Меѓународниот совет на музеите и има за цел развивање на вештини - во областите како професионална музејска работа, истражување, технологија, лидерство, креативно решавање на проблеми и застапување - како и вредности, вклучувајќи етичко и професионално однесување, почитување на културната разновидност и вреднување на вредноста на музејските традиции.... [-]


ма во азиски студии / м-р во дипломатијата и меѓународните односи (двојна диплома)

Seton Hall University, School of Diplomacy and International Relations
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави South Orange

Одделот за азиски студии во Академијата на науките и уметностите и на Факултетот за дипломатија нудиме двојна диплома програма со фокус на Азија. А солидна разбирање на Источна Азија, историјата, јазикот и културата надополнува студентите надлежност во меѓународните односи. Степен со двојна програма може да се заврши 60 кредити, наместо на 81-84 кредити кои ќе бидат потребни за да се заврши две програми поединечно. [+]

Одделот за азиски студии во Академијата на науките и уметностите и на Факултетот за дипломатија понуди диплома со двојна програма со фокус на Азија. А солидна разбирање на Источна Азија, историјата, јазикот и културата надополнува студентите надлежност во меѓународните односи. Степен со двојна програма може да се заврши 60 кредити, наместо на 81-84 кредити кои ќе бидат потребни за да се заврши две програми поединечно.... [-]


Магистер по стратешки комуникација / Магистер по дипломатија и меѓународни односи (двојна диплома)

Seton Hall University, School of Diplomacy and International Relations
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави South Orange

На Факултетот за дипломатија и Одделот за комуникации на Академијата на науките и уметностите Додипломски нудиме двојна диплома програма која ги комбинира Магистер по дипломатија и меѓународни односи со УО во стратешки комуникации. [+]

На Школата за демократија и Одделот за комуникации на Академијата на науките и уметностите Додипломски нудиме двојна диплома програма која ги комбинира Магистер по дипломатија и меѓународни односи со УО во стратешки комуникации. Во програмата се среќаваат со напредни вештини во комуникација, со во-длабочината на знаење на меѓународни односи да се подготви професионалци да одговори на предизвиците на корпоративните и јавните комуникациски повеќе комплекс во глобалната животна средина.... [-]


MPa / Магистер по дипломатија и меѓународни односи (двојна диплома)

Seton Hall University, School of Diplomacy and International Relations
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави South Orange

Одделот за политички науки и јавна политика во Академијата на науките и уметностите и на Факултетот за дипломатија нудиме двојна диплома програма која ги комбинира Магистер по дипломатија и меѓународни односи со мајстор на јавна администрација. Двојна диплома подготвува професионалци да одговорат на предизвиците на администрацијата во јавниот сектор во глобалната животна средина. [+]

На Одделот за политички науки и јавни работи во Академијата на науките и уметностите и на Факултетот за дипломатија нудиме двојна диплома програма која ги комбинира Магистер по дипломатија и меѓународни односи со мајстор на јавна администрација. Двојна диплома подготвува професионалци да одговорат на предизвиците на администрацијата во јавниот сектор во глобалната животна средина. Заедничката програма може да биде завршен за 60 кредити, наместо на 84 кредити потребни за да се заврши две програми поединечно. ... [-]


MBA / MA во дипломатијата и меѓународните односи (двојна диплома)

Seton Hall University, School of Diplomacy and International Relations
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави South Orange

На Факултетот за дипломатија и на Stillman Школата за Бизнис нуди двојна програма која ги комбинира Мајстор за бизнис администрација (MBA) Магистер по дипломатија и меѓународни односи. Оваа диплома со двојна програма носи предност на соработката помеfу двете полиња, обезбедувајќи уникатна комбинација на детален бизнис обука со темелно разбирање на меѓународните политички прашања. [+]

На Факултетот за дипломатија и на Stillman Школата за Бизнис нудиме двојна диплома програма која ги комбинира Мајстор за бизнис администрација (MBA) со магистер по дипломатија и меѓународни односи. Оваа диплома со двојна програма носи предност на соработката помеfу двете полиња, обезбедувајќи уникатна комбинација на детален бизнис обука со темелно разбирање на меѓународните политички прашања.... [-]


JD / Магистер по право и дипломатија (двојна диплома)

Seton Hall University, School of Diplomacy and International Relations
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави South Orange

На Факултетот за дипломатија и Seton сала на Правниот факултет нудат заеднички степен програма што води кон степен на мајстор на уметноста во Дипломатија и Меѓународни односи и Juris доктор. На заедничка диплома претставува единствена можност за студентите да се комбинираат правна обука со темелно разбирање на политичкиот, социјалниот, економскиот и културниот динамиката на меѓународните односи. [+]

На Школата за демократија и Seton сала на Правниот факултет нудат заеднички степен програма што води кон степен на Мајстор на уметноста во Дипломатија и Меѓународни односи и Juris Доктор. На заедничка диплома претставува единствена можност за студентите да се комбинираат правна обука со темелно разбирање на политичкиот, социјалниот, економскиот и културниот динамиката на меѓународните односи. Во конкурентен пазар на труд, заедничко приматели степен поседуваат обука и експертиза што ги прави стојат надвор. Програмата може да се заврши во четири години и едно лето, наместо обично се потребни пет години за посебни завршувањето на двата степени.... [-]


ма во дипломатијата и меѓународните односи

Seton Hall University, School of Diplomacy and International Relations
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна September 2018 Соединети Американски Држави South Orange

На Факултетот за дипломатија, студентите развиваат од корисниците на информации на производителите на знаењето - веднаш подготвени да придонесат за различни области. Нашите индивидуализира академска програма се базира на основните вештини и им помага на учениците се посветам на длабоко разбирање на тоа кои се тие и колку тие можат да имаат позитивно влијание врз комплекс, меѓусебно зависен свет, кои го наследиле. [+]

Кај Школата за демократија, Студентите развиваат од корисниците на информации на производителите на знаењето - веднаш подготвени да придонесат за различни области. Нашите индивидуализира академска програма се базира на основните вештини и им помага на учениците се посветам на длабоко разбирање на тоа кои се тие и колку тие можат да имаат позитивно влијание врз комплекс, меѓусебно зависен свет, кои го наследиле.... [-]


Магистер по јавна политика и меѓународни односи

William Paterson University of New Jersey
Студии врз за студентски град Целосна November 2018 Соединети Американски Држави Wayne

Сместен во Одделот за политички науки, Магистер по јавна политика и меѓународни односи обезбедува основа за разбирање на начините на кои современата јавна политика ги преминува и ги надминува националните граници во се повеќе интегрирана глобална средина на трговија, информации и технологија, закани за националната безбедност и глобалниот екосистем. Програмата е дизајнирана да ве обучи во темелите на општествените научни методи, како и конкретните области од политиката за образование, имиграција, меѓународни човекови права и многу други. Нашите дипломци постојано биле во можност да ги извршуваат успешни кариери во владините агенции, приватни корпорации, високо образование, локални и меѓународни невладини организации и многу други области. [+]

Сместен во Одделот за политички науки, Магистер по јавна политика и меѓународни односи обезбедува основа за разбирање на начините на кои современата јавна политика ги преминува и ги надминува националните граници во се повеќе интегрирана глобална средина на трговија, информации и технологија, закани за националната безбедност и глобалниот екосистем./>

Амо-Август Кубејни Директор, Додипломски Приемници и Запишување Услуги Поврзете се со нас на WhatsApp... [-]


Магистер по применета социологија

William Paterson University of New Jersey
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Wayne

Магистер по применета социологија им овозможува на дипломираните студенти да добијат конкурентска предност преку учење на оценување, дијагностички, евалуација и вештини за меѓукултурна комуникација и со стекнување на важни сознанија за различноста на работното место и општеството, од кои многу работодавци бараат при вработување / промовирање. Бидејќи овие вештини и знаења се од голема вредност во буквално секој професионално поле, програмата на овој мајстор покажа атрактивност во различни професионални поставувања. Тие вклучуваат, но не се ограничени на, одделенија за човечки ресурси или истражување и планирање во банкарството, корпорациите, образованието, владата, здравството, осигурувањето, маркетингот и заедницата и други непрофитни организации. [+]

Магистер по применета социологија им овозможува на дипломираните студенти да добијат конкурентска предност преку учење на оценување, дијагностички, евалуација и вештини за меѓукултурна комуникација и со стекнување на важни сознанија за различноста на работното место и општеството, од кои многу работодавци бараат при вработување / промовирање. Бидејќи овие вештини и знаења се од голема вредност во буквално секој професионално поле, програмата на овој мајстор покажа атрактивност во различни професионални поставувања. Тие вклучуваат, но не се ограничени на, одделенија за човечки ресурси или истражување и планирање во банкарството, корпорациите, образованието, владата, здравството, осигурувањето, маркетингот и заедницата и други непрофитни организации./>... [-]


Мајстор на уметноста во историјата

William Paterson University of New Jersey
Студии врз за студентски град Целосна August 2018 Соединети Американски Држави Wayne

Мајстор на уметноста во историјата е наменета за дваесет и првиот век. Преку иновативна наставна програма која се фокусира на глобалната историска анализа и интеграција на информатичката технологија во историски истражувања и настава, програмата им обезбедува на дипломираните студенти со вештини потребни за да комуницираат со историски увид во разновидно и технолошки напредно општество. Дипломирани студенти во историјата можат да изберат од три академски патеки: опцијата Испитување, опцијата теза или песна за применети историски студии - сите потребни 30 кредити. Факултетот за историја на Вилијам Патерсон е еден од најголемите во Њу Џерси и нуди широк спектар на курсеви кои ја одразуваат најновата стипендија во дисциплината. Тематските курсеви, како што се историјата на криминалот, науката, жените и сексуалноста, го дополнуваат традиционалното мени на националните истории. Флексибилноста на програмата, исто така, им овозможува на учениците да го прилагодат текот на студијата за да одговараат на нивните потреби. [+]

Мајстор на уметноста во историјата е наменета за дваесет и првиот век. Преку иновативна наставна програма која се фокусира на глобалната историска анализа и интеграција на информатичката технологија во историски истражувања и настава, програмата им обезбедува на дипломираните студенти со вештини потребни за да комуницираат со историски увид во разновидно и технолошки напредно општество./>... [-]