MA Њу Хемпшир, NH - MA програми во Њу Хемпшир, NH MA, Њу Хемпшир, NH

MA Њу Хемпшир, NH - MA програми во Њу Хемпшир, NH MA, Њу Хемпшир, NH

Master

Мајстори степени се повеќе разноврсна од докторски квалификации и имаат широк спектар на професионални и академски апликации. Според американското Министерство за образование, три видови на програми мајстори постојат истражувања, професионални и терминал. Најпопуларните мајстори степен видови се Мајсторот на уметностите (MA) и мајстор на науки (МСП) во мешавина на предмет полиња.

Соединетите Американски Држави на Америка е голема земја во Северна Америка, често се нарекува "САД ", на "САД ", на "САД ", "Америка ", или, едноставно, "на држави ". Американски колеџи се финансирани од "школарината " на товар на студентот, кој е често прилично скапи, многу често се стигне во десетици илјади долари годишно.

Њу Хемпшир е североисточната држава на САД се наоѓа во Нова Англија регионот. Земјата беше меѓу првите колонии која се отцепи од Велика Британија и беше вклучен во Америка. Постои долга листа на универзитети и колеџи присутни во таа земја.

MA Њу Хемпшир, NH - Земи си MA во Њу Хемпшир, NH. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Мајстор за ликовни уметности (низок престој)

New Hampshire Institute of Art
Студии врз за студентски град Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Manchester

Нашите ниски престој Мајстор за ликовни уметности програма нуди на студентите единствена можност да се доживее технички, концепциски и професионални уметнички раст. Во исто време тоа обезбедува заедница, која ќе ја збогати животот студенти на начини кои се од фундаментално значење за развојот и одржувањето на професионално ниво на уметничка практика ... [+]

Мајстор за ликовни уметности (Ниско престој)

Нашите ниски престој Мајстор за ликовни уметности програма нуди на студентите единствена можност да се доживее технички, концепциски и професионални уметнички раст. Во исто време тоа обезбедува заедница, која ќе ја збогати животот студенти на начини кои се од фундаментално значење за развојот и одржувањето на професионално ниво на уметничка практика.... [-]