MA Арканзас, AR - MA програми во Арканзас, AR MA, Арканзас, AR

MA Арканзас, AR - MA програми во Арканзас, AR MA, Арканзас, AR

Master

Магистер е магистратура доделени на учениците кои имаат завршено програма за студирање економијата или фини уметности субјекти како што се историја, комуникации, филозофија, теологија или англиски. А мајстор на уметноста степен обично бара предмети, истражувања и писмени испити.

Образование во Соединетите Американски Држави е главно обезбедени од страна на јавниот сектор, со контрола и финансирање доаѓаат од три нивоа: државни, локални и федерални, по тој редослед.Општите барања да учат на повисоко ниво на образование во Соединетите Американски Држави ќе го вклучите вашиот приемните есеј (исто така познат како изјава за намена или за лична изјава), препис на евиденција, препорака / препораки, јазични тестови

Постојат 8 големите универзитети во Арканзас и уште 17 колеџи заедница. Арканзас на Државниот универзитет запишува најголем број на студенти годишно, проследено со Хендерсон Државниот универзитет и Универзитетот на Арканзас.

MA Арканзас, AR - Земи си MA во Арканзас, AR. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Магистер по настава на англиски јазик на говорници на други јазици (TESOL)

Arkansas Tech University
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2018 Соединети Американски Држави Russellville + 1 more

Мајсторот на уметностите степен во настава на англиски на звучници на други јазици (TESOL) вклучува четири курсеви пропишани од страна на Одделот за образование на Арканзас за ESL одобрување во рамките на флексибилна степен програма. М-р во TESOL може да го подобри ингеренциите на наставниците К-12, да ги подготви студентите за кариера во пост-средно настава во САД или во странство, и да послужи како основа за докторски студии. [+]

Мајсторот на уметностите степен во настава на англиски на звучници на други јазици (TESOL) вклучува четири курсеви пропишани од страна на Одделот за образование на Арканзас за ESL одобрување во рамките на флексибилна степен програма. М-р во TESOL може да го подобри ингеренциите на наставниците К-12, да ги подготви студентите за кариера во пост-средно настава во САД или во странство, и да послужи како основа за докторски студии.... [-]


мајстор на уметноста во шпански

University of Central Arkansas
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 30 часа September 2018 Соединети Американски Држави Conway + 1 more

Сите дипломирани студенти ќе се постигне барем напредни висок владеење ниво во четири вештини (зборување, слушање, читање и пишување) во согласност со стандардите поставени од страна на Американскиот совет на наставници по странски јазици (ACTFL). Дипломирани студенти ќе се здобијат со крос-културен надлежности кои ќе им служат во различни можности за кариера, вклучувајќи го и образованието, бизнисот и јавниот сервис. [+]

Наменета за студентите со диплома за додипломски студии на шпански јазик, оваа програма ќе се прошири својата експертиза во шпански јазик, култура и литература, а исто така да ви донесат во тек со актуелните прашања во шпанска студии.

Сите дипломирани студенти ќе се постигне барем напредни висок владеење ниво во четири вештини (зборување, слушање, читање и пишување) во согласност со стандардите поставени од страна на Американскиот совет на наставници по странски јазици (ACTFL). Дипломирани студенти ќе се здобијат со крос-културен надлежности кои ќе им служат во различни можности за кариера, вклучувајќи го и образованието, бизнисот и јавниот сервис.... [-]


мајстор на уметноста во музиката

University of Central Arkansas
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 31 - 34 часа September 2018 Соединети Американски Држави Conway + 1 more

Постдипломски работи во музиката е дизајнирана да обезбеди напредна професионална обука. Мајсторот на музиката во Музика програма за образование степен обезбедува напредни студии на музиката настава во основните и средните училишта и професионална подготовка за оние кои веќе поседуваат почетна сертификација. Други Мајсторот на музиката концентрации обезбеди специјализирана обука во перформанси, спроведување и музичка теорија. Дипломиран assistantships се достапни во сите области и се доделуваат врз основа на заслужените оценки. За теоријата, потребно е резултат од 75% или подобро на UCA влезот музичка теорија испит. За извршување и спроведување на области, не е потребно аудиција со површина факултет. За спроведување и образованието области, потребно е снимена изведба на ансамблот на жалителот. [+]

Постдипломски работи во музиката е дизајнирана да обезбеди напредна професионална обука. Мајсторот на музиката во Музика програма за образование степен обезбедува напредни студии на музиката настава во основните и средните училишта и професионална подготовка за оние кои веќе поседуваат почетна сертификација. Други Мајсторот на музиката концентрации обезбеди специјализирана обука во перформанси, спроведување и музичка теорија. Дипломиран assistantships се достапни во сите области и се доделуваат врз основа на заслужените оценки. За теоријата, потребно е резултат од 75% или подобро на UCA влезот музичка теорија испит. За извршување и спроведување на области, не е потребно аудиција со површина факултет. За спроведување и образованието области, потребно е снимена изведба на ансамблот на жалителот.... [-]


мајстор на уметноста во математичката едукација

University of Central Arkansas
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 30 часа September 2018 Соединети Американски Држави Conway + 1 more

Мајстор на уметноста (MA) во математичкото образование располага математика курсеви развиен за зголемување на математички содржини познавање на средните и да се подготви кандидати за учење на колеџ во заедницата или извршуваат понатамошно постдипломски студии. Програмата е дизајнирана така што наставникот може да се заврши на предмети потребни од страна на присутните две последователни лета и се запишуваат во вечерните курсеви во текот на повремен есента и пролетта семестри или од страна на присутните со полно работно време за една година, вклучувајќи ги и лето термините. За оние кандидати со оглед на повеќе напредни постдипломски студии, А тезата опција е исто така достапен да се изложи на кандидати со методите за истражување во математичкото образование. [+]

[1. Вовед Мајстор на уметноста (MA) во математичкото образование располага математика курсеви развиен за зголемување на математички содржини познавање на средните и да се подготви кандидати за учење на колеџ во заедницата или извршуваат понатамошно постдипломски студии. Програмата е дизајнирана така што наставникот може да се заврши на предмети потребни од страна на присутните две последователни лета и се запишуваат во вечерните курсеви во текот на повремен есента и пролетта семестри или од страна на присутните со полно работно време за една година, вклучувајќи ги и лето термините. За оние кандидати со оглед на повеќе напредни постдипломски студии, А тезата опција е исто така достапен да се изложи на кандидати со методите за истражување во математичкото образование. ... [-]

Мајстор на уметноста во настава

University of Central Arkansas
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 36 - 39 часа September 2018 Соединети Американски Држави Conway + 1 more

Основана од страна на Академијата за образование на Универзитетот во Централна Арканзас, МАТ програма подготвува високо квалификувани средината на кариерата професионалци и дипломирани студенти на високото образование да биде Арканзас наставниците во училница. [+]

Основана од страна на Академијата за образование на Универзитетот во Централна Арканзас, МАТ програма подготвува високо квалификувани средината на кариерата професионалци и дипломирани студенти на високото образование да биде Арканзас наставниците во училница.

дипломиран степен програма на МАТ е:

Наменета за поединците без настава квалификации, но кои имаат успешно завршено бакалауреат степен и сакаат да стане учител во експедитивен начин. Има за цел да им помага на потенцијалните наставници, оние кои имаат бакалауреат степен во областа содржина, за да стане практикување едукатори. А од 36 до 39-часовна дипломиран степен програма со две песни: 4-8 средно ниво (39 часа) и средно (К-12, 4-12, и 7-12). Со почеток во Есен 2017 година, МАТ програма ќе имаат 3 песни: K-6, средно ниво, и средно (К-12, 4-12, и 7-12). Сите песни ќе биде 39-часовна постдипломски програми. ... [-]

мајстор на уметноста во историјата

University of Central Arkansas
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 30 часа September 2018 Соединети Американски Држави Conway + 1 more

На Катедрата за историја на Универзитетот во Централна Арканзас е горд на понудата ригорозни сеопфатна мајстор програма која постојано е рангиран како еден од најдобрите во државата. Нашите семинар-базирана програма обезбедува места за проширување на содржината на знаење, воведување историографија, како и вршење истражувачки методи во курсеви наменети за производство на оригинални истражувања. [+]

На Катедрата за историја на Универзитетот во Централна Арканзас е горд на понудата ригорозни сеопфатна мајстор програма која постојано е рангиран како еден од најдобрите во државата. Нашите семинар-базирана програма обезбедува места за проширување на содржината на знаење, воведување историографија, како и вршење истражувачки методи во курсеви наменети за производство на оригинални истражувања.... [-]


Мајсторот на уметностите во англиски јазик

University of Central Arkansas
Студии врз за студентски град Целосна 30 часа September 2018 Соединети Американски Држави Conway

Магистер по англиски јазик програма во UCA може да се пофали ѕвездени факултет, три песни за завршувањето на степен, единствени можности надвор од училницата (постдипломски асистент, практиканти, итн), и една мала програма со висок сооднос на факултет-да-студент. Ние го сакаме она што го правиме и се возбудени да работат со дипломираните студенти. [+]

Магистер по англиски јазик програма во UCA може да се пофали ѕвездени факултет, три песни за завршувањето на степен, единствени можности надвор од училницата (постдипломски асистент, практиканти, итн), и една мала програма со висок сооднос на факултет-да-студент. Ние го сакаме она што го правиме и се возбудени да работат со дипломираните студенти.

Постдипломски асистент, практиканти, и единствени можности за учење: Во моментов, ние нудиме три постдипломски оддел асистент секоја година, кои обезбедуваат вредни искуство во следниве места: помага во производството на списанието поезијата, аранжман; кои работат со факултетот за истражувачки проекти; олеснување на активностите на додипломски студии на англиски општество; и координација на Колеџот на Либералната науките Студентски истражувачки симпозиум. (Постдипломски асистент доаѓаат со скромни stipend- 9333 $ платени во текот на девет месеци). Од време на време, ние обезбеди напредна на студентите можност да учат свој воведен курс по литература. (Дипломирани студенти кои учат курсот се плаќа $ 2.600 за семестар.) Заедно со асистентски места и можности за учење, ние исто така може да им помогне на студентите сигурен практиканти. координатор на одделот стаж може да работи со студенти на додипломски студии поединечно да се создаде единствена можност за учење на дипломираните кредит да се заработи за време на работењето во рамките на заедницата. Последно, а асистент и практиканти збогатување на постдипломски образование, постдипломски себе предмети им овозможува на студентите да ги искористат предностите на ресурсите во рамките на државата. Се разбира, истражувачки методи, на пример, редовно ги запознава студентите со архивски истражувања во Националниот центар за истражување на... [-]

Мајстор за ликовни уметности во дигитална филмови

University of Central Arkansas
Студии врз за студентски град Целосна 3 години September 2018 Соединети Американски Држави Conway

Мајстор за ликовни уметности во дигитална кинематографијата е кредитна час терминал степен три години, 60. По завршувањето на МНР програма, дипломираните студенти ќе бидат целосно квалификувани да ги учат на ниво на универзитет или се натпреварува во постојано менување на пејзажот на филмската индустрија. Програмата ја нагласува вештини за производство и преку серија на производство семинари и тезата проект. Покрај тоа, студентите се бара да преземат курсеви во писмена форма, историја и теорија, со цел да се создаде повеќе добро заоблени образование. Од студентите се очекува да се запишат со полно работно време и се девет кредити за еден семестар. Студенти заврши две години на полно работно време се разбира работа. Во третата година, студентите напишам, директна, производство и уредување на тезата филм (околу 30 минути). [+]

Мајстор за ликовни уметности во дигитална кинематографијата е кредитна час терминал степен три години, 60. По завршувањето на МНР програма, дипломираните студенти ќе бидат целосно квалификувани да ги учат на ниво на универзитет или се натпреварува во постојано менување на пејзажот на филмската индустрија. Програмата ја нагласува вештини за производство и преку серија на производство семинари и тезата проект. Покрај тоа, студентите се бара да преземат курсеви во писмена форма, историја и теорија, со цел да се создаде повеќе добро заоблени образование. Од студентите се очекува да се запишат со полно работно време и се девет кредити за еден семестар. Студенти заврши две години на полно работно време се разбира работа. Во третата година, студентите напишам, директна, производство и уредување на тезата филм (околу 30 минути).... [-]


Мајстор за ликовни уметности во креативно пишување

University of Central Arkansas
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Conway

Нашата цел е да се обезбеди дипломираните студенти можност да се концентрира на студијата, практиката и наставата по креативно пишување во силно фокусиран програма пишување учи главно од страна на писатели за писатели. Во 60 часа, оваа три-годишна програма ќе се осигура дека дипломираните студенти се изгради мулти-жанр средини во популарната дисциплина на креативно пишување, преку работилници, формира курсеви, теми предмети, со широк спектар на изборни предмети, како и специјализирани настава и уредување practicums. [+]

Ви благодариме за вашиот интерес во програмата за пишување Арканзас МНР. Бидете сигурни да се провери од други линкови во овој веб-сајт за да дознаете повеќе за нашата програма. Она што следува е краток опис на нашата програма и она што се надеваме дека може да направи за вас.

Арканзас на писателите на МНР е пишување интензивна студио програма во креативно пишување, кои еднозначно ќе се подготвува дипломирани за кариера во пишување педагогија и издаваштво.... [-]