MA Вермонт, VT - MA програми во Вермонт, VT MA, Вермонт, VT

MA Вермонт, VT - MA програми во Вермонт, VT MA, Вермонт, VT

Master

Мајстор на уметноста или Магистер за бизнис администрација е дипломиран степен обично заработени по програма на студии на ликовната уметност, економијата, општествените науки или други, слични концентрации. Овие програми имаат тенденција да трае една до две години.

Образование во Соединетите Американски Држави е главно обезбедени од страна на јавниот сектор, со контрола и финансирање доаѓаат од три нивоа: државни, локални и федерални, по тој редослед.Општите барања да учат на повисоко ниво на образование во Соединетите Американски Држави ќе го вклучите вашиот приемните есеј (исто така познат како изјава за намена или за лична изјава), препис на евиденција, препорака / препораки, јазични тестови

Вермонт е една од најмалите држави во Унијата, иако е позната по својата суровиот индивидуализам. Државата е дом на многу универзитети, кои им овозможуваат на студентите можност за речиси секој поголем и кариера, патот може да се замисли.

MA Вермонт, VT - Земи си MA во Вермонт, VT. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

магистерски студии по социјална иновација и одржливост

Goddard College
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Plainfield

тој Мајсторот на уметностите во социјална иновации и одржливост е 48-кредитна степен е наменета за студентите кои бараат ниска престој, интердисциплинарни и самостојно дизајниран за постдипломски студии, фокусирајќи се на социјалните иновации и одржливост на ниво на заедницата, како и оние кои бараат да се трансформира непрофитни организации, непрофитни и јавниот сектор, организации, претпријатија и процеси ... [+]

Магистер по социјална иновација и одржливост

Мајсторот на уметностите во социјална иновации и одржливост е 48-кредитна степен е наменета за студентите кои бараат ниска престој, интердисциплинарни и самостојно дизајниран за постдипломски студии, фокусирајќи се на социјалните иновации и одржливост на ниво на заедницата, како и оние кои бараат да се трансформира непрофитни организации, непрофитни и јавниот сектор, организации, претпријатија и процеси.... [-]


Магистер по психологија

Goddard College
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Plainfield

Мајстор на уметноста во психологија е дизајниран да се подготват дипломците да влезат во нивната област на психологија со професионални вештини потребни за да напредуваат во својата кариера цели, нивниот личен развој, и да се направи позитивно влијание на заедницата во која живеат и работат. Ние имаме цел на исполнување на секој студент кога тие се во нивниот развој како научник, психолог и да се залагаат за социјална правда ... [+]

Магистер по психологија

Мајстор на уметноста во психологија е дизајниран да се подготват дипломците да влезат во нивната област на психологија со професионални вештини потребни за да напредуваат во својата кариера цели, нивниот личен развој, и да се направи позитивно влијание на заедницата во која живеат и работат. Ние имаме цел на исполнување на секој студент кога тие се во нивниот развој како научник, психолог и да се залагаат за социјална правда.... [-]


ма во образованието

Goddard College
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Plainfield Seattle + 1 more

Во Мајсторот на уметностите во образованието Годард, го изберете вашиот тема на истражување и дизајн програма на студии врз основа на тоа што го учат најдобро и што својата студија може да придонесе најмногу за вас и вашата заедница. Годард Ве поканува да се размислува за вашата тема со цртање во други релевантни полиња на истражување, кои за возврат ви овозможува да видите поширок поглед на теории и практики, својствени за вашата тема на студијата. Таква ... [+]

М-р во образованието

Во Мајсторот на уметностите во образованието Годард, го изберете вашиот тема на истражување и дизајн програма на студии врз основа на тоа што го учат најдобро и што својата студија може да придонесе најмногу за вас и вашата заедница. Годард Ве поканува да се размислува за вашата тема со цртање во други релевантни полиња на истражување, кои за возврат ви овозможува да видите поширок поглед на теории и практики, својствени за вашата тема на студијата. Таквото гледиште ви овозможува да се создаде повеќе холистички тезата проект, и ви овозможува да дознаете повеќе во процесот за вашиот живот, вашиот предизвици и вашиот подароци.... [-]


ма во одржливиот развој: меѓународна политика и управување

SIT Graduate Institute
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна 1 - 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Washington DC Brattleboro + 1 more

Една година м СЕДИ за развој професионалци уникатно интегрира теорија и пракса со акцент на локално раководство, сопственост на заедницата, како и глобалната соработка. [+]

Магистер по одржлив развој: Меѓународна политика и управување (Вашингтон) • Една година формат. На DC програма вклучува интензивна, со полно работно време структура растурени во три семестри: предмети септември-декември, со полно работно време практикум Јан-април, и предмети, истражување и пишување-Мај август. Студенти дипломираат со магистрирал во само 12 месеци. • Четири месеци од областа пракса. Студентите поминат четири месеци примена на нивното учење на релевантни проект со развојна организација. Студентите применуваат за нивните врвни избор пласмани од однапред определен список; пласмани се најчесто направени врз основа на голем број на фактори, вклучувајќи искуство, интерес, и на потребите на практикум организација. • DC-базирани на студентите да ги искористат предностите на близината на меѓународен развој Светско учење и програми за размена и други водечки организации за развој со седиште во Вашингтон. Стратешките меѓународен амбиент на Вашингтон нуди возбудлива средина за учење за едногодишната програма. Запишување Потребно • диплома САД диплома или еквивалент, по можност во општествените науки или професионална област во врска со заедницата и / или меѓународен развој • интеркултурен и професионално искуство, по можност во областа на заедницата и / или меѓународен развој, се фокусираше на потребите и права на сиромашните или маргинализирани популации (во било која земја, вклучувајќи ги и САД). • Докажани можноста за употреба на искуство како извор на учење • Силен пишување и други комуникациски вештини во англиски Иако тоа не е услов степен, студентите ќе бидат силно се охрабруваат да научат како втор јазик или направи дополнителна јазик студија и проекти за време на или... [-]


мајстор на уметноста во интеркултурна услуга, лидерство и менаџмент

SIT Graduate Institute
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Brattleboro Washington DC + 2 more

Мајсторот на уметностите во интеркултурен служба, Лидерство и менаџмент (само Дизајнирано) [+]

Мајсторот на уметностите во интеркултурен служба, Лидерство и менаџмент (само Дизајнирано)

Дизајнирате вашата сопствена интердисциплинарни постдипломски степен програма да одговара на вашите цели во кариерата

Флексибилни СЕДИ е, самостојно дизајниран степен програма господар им овозможува на студентите да се здобијат со изложеност на неколку различни степен полиња или добијат насочени професионална обука. ... [-]


мајстор на уметноста во наставата на англиски Воведничари на други јазици

SIT Graduate Institute
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Brattleboro Washington DC + 1 more

СИТ е лидер во областа на TESOL образование за повеќе од 40 години. Работодавците бараат за наставниците кои биле обучени во СЕДИ. Дипломиран СЕДИ е TESOL програма ја нагласува практични апликации на учење и ефективна настава.Учење е избалансиран во [+]

Мајстор на уметноста во настава на англиски Воведничари на други јазици (TESOL)

СИТ е лидер во областа на TESOL образование за повеќе од 40 години. Работодавците бараат за наставниците кои биле обучени во СЕДИ.

Дипломиран СЕДИ е TESOL програма ја нагласува практични апликации на учење и ефективна настава. Учење е избалансиран во домените на знаење, вештини, ставови, и свесноста во контекст на јазикот.... [-]


ма во одржлив развој

SIT Graduate Institute
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Brattleboro Washington DC + 1 more

Се здобијат со вештини, знаење и искуство за да направат значајни придонеси на полето на развој.СЕДИ Институтот ги подготвува и меѓународните и [+]

Магистер по одржлив развој

Се здобијат со вештини, знаење и искуство за да направат значајни придонеси на полето на развој.

СЕДИ Институтот ги подготвува и меѓународните и развој на заедницата професионалци за повеќе од четири децении. Предмети е дадено од страна на високи развојни студии факултет, искусни програма практичари, вклучувајќи Светско учење развој на персоналот и грасрут држави кои работат во разновидноста на развојот на капацитетите во целиот свет. ... [-]


магистер по меѓународно образование

SIT Graduate Institute
Студии на универзитет или он-лајн Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Brattleboro Washington DC + 2 more

Мајстор на уметноста во меѓународно образование SIT е, најстарата програма од ваков вид, формално подготвува повеќе професионалци во областа на меѓународното образование од било кој друг универзитет во [+]

Научете како да планираат и управуваат со меѓународни програми за образование од лидер во оваа област.

SIT Институтот нуди на студентите единствена можност за заработка магистратура во меѓународно образование од институција која обезбедува меѓународна размена, студираат во странство, како и програми за развој. Учениците имаат вредни пристап до добро-смета меѓународни програми за едукација и размена, вклучувајќи SIT студираат во странство и експеримент во меѓународниот живот, спроведено од кампусот на SIT / Свет учење.... [-]


ма во градење на мирот и трансформација на конфликти

SIT Graduate Institute
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Brattleboro Washington DC + 1 more

Мајстор СЕДИ за уметности во градење мир и трансформација на конфликти е дизајниран да им даде на студентите на аналитички способности, теоретски знаења и практични вештини потребни за да работат со групи на [+]

М-р во градење мир и трансформација на конфликти

Мајстор СЕДИ за уметности во градење мир и трансформација на конфликти е дизајниран да им даде на студентите на аналитички способности, теоретски знаења и практични вештини потребни за да работат со групи на луѓе во конфликт. Студентот може да избере да се фокусира на конфликтот во врска со развојот, интер-група односи, младинските програми, хуманитарна помош, образование, или човековите права. ... [-]


мајстор на уметноста во настава на англиски Воведничари на други јазици (М-р TESOL) / применета лингвистика

Saint Michael's College
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 3 - 5 семестри September 2018 Соединети Американски Држави Burlington + 1 more

Магистерски степен во TESOL (MATESOL) го подготви студентите од САД, а најмалку 60 други земји. Тоа е дел од колеџот Сент Мајкл од 1962.This 4-недела, 120-часовна лето професионална програма за обука ги опфаќа сите важни аспекти на наставата по англиски јазик од гледна точка на практична училница. Тој нуди конкретни искуство со методи и техники кои ги одразуваат тековните принципи на комуникативниот јазик на наставата и учењето. Дипломирани студенти на оваа програма се здобиваат со диплома во TESOL и обично се ангажирани од страна на англиски јазик програми во САД и други земји. [+]

На Магистрирал во TESOL (MATESOL) го подготви студентите од САД, а најмалку 60 други земји. Тоа е дел од колеџот Сент Мајкл од 1962 година. Нашите дипломци послужи како професори и инструктори по применета лингвистика и TESOL низ целиот свет. Програмата нуди теоретски и методолошки обука интегриран со практични предмети. Типично, студентите се заврши целата програма во три или повеќе семестри. ... [-]